573566-2026 - Ergebnis
Rumänien – Instandhaltung von Fernstraßen – Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu - DRDP BRASOV
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu - DRDP BRASOV
Beschreibung: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov, Lot 2 - SDN Sibiu, Lot 3 - SDN Tg. Mures, Lot 4 - SDN M.Ciuc, Lot 5 - SDN Sf.Gheorghe, Lot 6 - SA Sibiu. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta a stabilit ca termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 21 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 16054368/2022/1595/S/1+2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233139 Instandhaltung von Fernstraßen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1- SDN Brasov
Beschreibung: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice, Lot 1 - SDN Brasov. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 1 -SDN Brasov = 13.949.615,23 lei fara TVA.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: lot 2- SDN Sibiu
Beschreibung: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 2 - SDN Sibiu. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 2-SDN Sibiu = 10.969.036,23 lei fara TVA.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - SDN Tg. Mures
Beschreibung: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 3 - SDN Tg. Mures. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 3-SDN SDN Tg. Mures= 16.619.625,40 lei fara TVA.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 - SDN M. Ciuc
Beschreibung: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 4 - SDN M. Ciuc . Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 4 - SDN M. Ciuc = 23.837.813,17 lei fara TVA.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe
Beschreibung: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 5 - SDN Sf. Gheorghe. Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 5-SDN Sf. Gheorghe= 9.562.742,85 lei fara TVA.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu
Beschreibung: Acord cadru lucrari privind intretinerea periodica An I - An IV - covoare asfaltice Lot 6 - Sectia Autostrazi Sibiu . Autoritatea contractanta estimeaza sa incheie minim 4 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim un contract subsecvent pe an, sau dupa caz mai multe contracte subsecvente in functie de fondurile bugetare aprobate si alocate. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului cadru pentru fiecare lot in parte, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt înscrise în Anexa 8. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 6 - Sectia Autostrazi Sibiu = 6.703.140,00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 6