See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, poprzez przetransportowanie ich z PSZOK w Rozwarzynie do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, poprzez przetransportowanie ich z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub stacji przeładunkowej w Rozwarzynie 40 do miejsca zagospodarowania i ich zagospodarowanie. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub stacji przeładunkowej w Rozwarzynie 40 (gmina Nakło nad Notecią), transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. PSZOK w Rozwarzynie jest prowadzony przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią. Przekazującym odpady pochodzące z terenu Gminy Nakło nad Notecią będzie odbierający odpady komunalne na podstawie odrębnej umowy świadczący usługi odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych. Zakres przedmiotu zamówienia podzielony zostaje na części i obejmuje frakcje odpadów: Część 1 – zagospodarowanie opakowań z tworzyw sztucznych, kod odpadu 15 01 02, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 250 Mg, prognozowana opcja – do 100 Mg Część 2 – zagospodarowanie zmieszanych odpadów opakowaniowych, kod odpadu 15 01 06, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 550 Mg, prognozowana opcja – do 250 Mg Część 3 – zagospodarowanie zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, kod odpadu 17 01 07, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 1100 Mg, prognozowana opcja – do 400 Mg Część 4 – zagospodarowanie leków innych niż wymienione w 20 01 31, kod odpadu 20 01 32, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 3 Mg, prognozowana opcja – do 1 Mg Część 5 – zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, kod odpadu 20 03 07, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 500 Mg, prognozowana opcja – do 400 Mg Część 6 – zagospodarowanie zużytych opon, kod odpadu 16 01 03, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 40 Mg, prognozowana opcja – do 25 Mg Część 7 – zagospodarowanie opakowań z papieru i tektury, kod odpadu 15 01 01, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 240 Mg, prognozowana opcja – do 200 Mg Część 8 – zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji, kod odpadu 20 02 01, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 1800 Mg, prognozowana opcja – do 400 Mg Część 9 – zagospodarowanie tekstyliów i odzieży, kod odpadu 20 01 11, 20 01 10, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 200 Mg, prognozowana opcja – do 100 Mg Wskazane ilości odpadów komunalnych stanowią część prognozowanej ilość odpadów, które zostaną odebrane od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w roku 2026, na podstawie ilości odebranych odpadów w latach ubiegłych. Minimalne ilości odpadów do zagospodarowania w części od 1-8 wynoszą 50% wskazanych ilości, natomiast w części 9 – 20%. Wskazano również opcje dla poszczególnych części zamówienia. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części. Wykonawca zobowiązuje się przyjąć z PSZOK lub stacji przeładunkowej w Rozwarzynie i zapewnić zagospodarowanie faktycznej i rzeczywistej ilości odpadów, wszystkich wymienionych części (frakcji) odpadów, odebranych w okresie trwania przedmiotu zamówienia od właścicieli nieruchomości zamieszkałych. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie adres instalacji przetwarzania odpadów, do której transportowane będą odpady celem zagospodarowania. Wskazana instalacja musi być objęta zezwoleniem właściwego organu na przetwarzanie odpadów, w której odpady podlegają procesom odzysku. W szczególności dla odpadów z cz. 1, 2, 5, 7, 8, 9 muszą być to procesy odzysku od R2-R9 lub odpady wydzielone w wyniku procesu R12 (np. demontaż, sortowanie, kruszenie, zagęszczanie, granulację, suszenie, rozdrabnianie, kondycjonowanie, przepakowywanie, separację, tworzenie mieszanek lub mieszanie przed poddaniem któremukolwiek z procesów wymienionych w pozycji R1-R11), a nadające się do recyklingu zostaną przekazane do procesów recyklingu, szczególnie R2-R9, jako procesy brane pod uwagę przy obliczaniu poziomów recyklingu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 03 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U.2021 poz. 1530) (dot. szczególnie odpadów komunalnych z grupy 15 oraz z grupy 20, z wyjątkiem odpadów o kodach 20 02 02, 20 03 04 i 20 03 06). Ilość odpadów przekazanych do procesów R2-R9 będzie zależała od jakości przekazanego odpadu, w szczególności od udziału w nim odpadów nadających się do recyklingu oraz zanieczyszczeń stanowiących pozostałości z sortowania. Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia wykonywania usługi w terminie nie dłuższym niż 5 dni od dnia otrzymania zgłoszenia. Zaoferowanie czasu dłuższego niż 5 dni skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z postanowieniami SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 711143-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zagospodarowanie opakowań z tworzyw sztucznych, kod odpadu 15 01 02, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 250 Mg, prognozowana opcja – do 100 Mg
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia o maksymalną ilość wskazaną w opisie przedmiotu zamówienia oraz opcji polegającej na przedłużeniu obowiązywania umowy o maksymalny dodatkowy termin 2 miesięcy. 3) Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. 4) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 5) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okoliczności wyczerpania masy odpadów do zagospodarowania objętych umową lub braku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na rok 2027. 6) W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 7 dni o zamiarze skorzystania z prawa opcji. 7) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. 8) W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji zapisy niniejszej Umowy stosuje się odpowiednio.
Los: LOT-0002
Titel: zagospodarowanie zmieszanych odpadów opakowaniowych, kod odpadu 15 01 06, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 550 Mg, prognozowana opcja – do 250 Mg
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: zagospodarowanie zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, kod odpadu 17 01 07, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 1100 Mg, prognozowana opcja – do 400 Mg
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: zagospodarowanie leków innych niż wymienione w 20 01 31, kod odpadu 20 01 32, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 3 Mg, prognozowana opcja – do 1 Mg
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, kod odpadu 20 03 07, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 500 Mg, prognozowana opcja – do 400 Mg
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: zagospodarowanie zużytych opon, kod odpadu 16 01 03, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 40 Mg, prognozowana opcja – do 25 Mg
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: zagospodarowanie opakowań z papieru i tektury, kod odpadu 15 01 01, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 240 Mg, prognozowana opcja – do 200 Mg
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji, kod odpadu 20 02 01, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 1800 Mg, prognozowana opcja – do 400 Mg
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: zagospodarowanie tekstyliów i odzieży, kod odpadu 20 01 11, 20 01 10, prognozowana masa odpadów do zagospodarowania w 2026 r. – 200 Mg, prognozowana opcja – do 100 Mg
Interne Kennung: Część 9