2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad budową obiektów małej retencji nizinnej (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie koreferatu do dokumentacji projektowej oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad budową obiektów małej retencji nizinnej (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec. Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną zakres zadań: Zadanie nr 02-31-1.1-01 – budowa zbiornika ziemnego o powierzchni ok. 0,30ha , głębokości 1,5m, planowana objętość retencjonowanej wody 4500m3, piętrzenie max do 1m. Lokalizacja: leśnictwo Jędrysek adres leśny: 02-31-1-06-404 -b-00 adres administracyjny: gmina Kalety, obręb ewidencyjny Miasteczko Śląskie działka ewidencyjna numer 183/180 Zadanie nr 02-31-1.1-02 budowa zbiornika ziemnego o powierzchni ok. 0,30ha , głębokości 1,5m, planowana objętość retencjonowanej wody 4500m3, piętrzenie max do 1m. Lokalizacja: leśnictwo Jędrysek adres leśny: 02-31-1-06- 405 -a-00 adres administracyjny: gmina Kalety, obręb ewidencyjny Miasteczko Śląskie, działka ewidencyjna numer 183/180 Zadanie nr 02-31-1.2-07-przywrócenie funkcji obszarom mokradłowym (na powierzchni 10,68ha) poprzez budowę zastawek na rowie melioracyjnym oraz budowa punktu czerpania wody o powierzchni ok. 0,01ha , głębokości 1,5m wraz z placem manewrowym i dojazdem. Lokalizacja: leśnictwo Mieczysko adres leśny: 02-31-1-03-425-o, 02-31-1-03-425-p, 02-31-1-03-425-t, 02-31-1-03-425-y, 02-31-1-03-426-h, 02-31-1-03-426-i, 02-31-1-03-426-r, 02-31-1-03-442-a adres administracyjny: gmina Miasteczko Śląskie, obręb ewidencyjny Bibiela, działka ewidencyjna numer 201 Zadanie nr 02-31-1.2-08- przywrócenie funkcji obszarom mokradłowym na powierzchni 8,38ha poprzez budowę zastawek/przetamowań (4szt) na rowie melioracyjnym, umocnieniem skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym Lokalizacja: leśnictwo Mieczysko adres leśny: 02-31-1-03-468-m, 02-31-1-03-468-n, 02-31-1-03-469-i, 02-31-1-03-469-j, 02-31-1-03-493-a adres administracyjny: gmina Miasteczko Śląskie, obręb ewidencyjny Brynica, działka ewidencyjna numer 974/150 Zadanie nr 02-31-1.2-01- budowa zastawki na rowie melioracyjnym, umocnieniem skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym. Lokalizacja: leśnictwo Mikołeska adres leśny: 02-31-1-08-16-d adres administracyjny: gmina Tworóg, obręb ewidencyjny Mikołeska, działka ewidencyjna numer 45 Zadanie nr 02-31-1.2-02 budowa zastawek na rowie melioracyjnym (2szt), umocnieniem skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym Lokalizacja: leśnictwo Mikołeska adres leśny: 02-31-2-08-249-l, 02-31-2-08-249-o adres administracyjny: gmina Tworóg, obręb ewidencyjny Mikołeska, działka ewidencyjna numer 45 Zadanie nr 02-31-1.2-03 budowa zastawki na rowie melioracyjnym, umocnieniem skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym Lokalizacja: leśnictwo Mikołeska adres leśny: 02-31-1-08-408-c adres administracyjny: gmina Tarnowskie Góry, obręb ewidencyjny Pniowiec, działka ewidencyjna numer 188/1 Zadanie nr 02-31-1.1-04 budowa zastawki na rowie , umocnieniem skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym Lokalizacja: leśnictwo Pniowiec adres leśny: 02-31-1-11-554-f adres administracyjny: gmina Tarnowskie Góry, obręb ewidencyjny Pniowiec, działka ewidencyjna numer 9/2 Zadanie nr 02-31-1.2-05 budowa zastawek na rowach melioracyjnych (6szt), umocnieniem skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym Lokalizacja: leśnictwo Imielów adres leśny: 02-31-1-04-376-f, 02-31-1-04-377-b, 02-31-1-04-378-d, 02-31-1-04-380-d, 02-31-1-04-431-a, 02-31-1-04-432-a adres administracyjny: gmina Miasteczko Śląskie, obręby ewidencyjne Bibiela, Żyglin, działki ewidencyjne numer 142, 144, 195/1, 200, 2515/196 Zadanie nr 02-31-1.2-06 przywracanie funkcji obszarom mokradłowym poprzez budowę progów oraz przetamowań z użyciem materiałów naturalnych Lokalizacja: leśnictwo Kolonia Woźnicka adres leśny: 02-31-1-02-31-i ( próg)02-31-1-02-31-n( przetamowanie ), 02-31-1-02-76-a( przetamowanie ), 02-31-1-02-75-c( próg). adres administracyjny: gmina Kalety, obręb ewidencyjny Zielona, działki ewidencyjne numer 303, 3211, 3212, 3213, 3230
Interne Kennung: Z.270.19.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie koreferatu do dokumentacji projektowej oraz pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad budową obiektów małej retencji nizinnej (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec opisanych w SWZ. W zakres prac wchodzi m.in.: 1) Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać pełen zakres czynności inspektora nadzoru inwestorskiego określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane. 2) Wykonawca zobowiązany będzie do kontroli oraz pisemnego opiniowania dostarczanej przez projektanta realizującego zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej wszelkich elementów wytworzonych w procesie projektowym 3) Wykonawca zobowiązany będzie do czynnego udziału w zebraniach i spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w trakcie powstawania dokumentacji projektowej oraz w czasie realizacji robót budowlanych, a także w rozliczeniach finansowych i kontrolach prowadzonych przez jednostki konsultujące i finansujące inwestycje oraz organy administracji publicznej; 4) W ramach nadzoru nad prawidłowym wykonaniem dokumentacji projektowej inspektor nadzoru zobowiązany będzie do sporządzenia koreferatu w terminie do 14 dni od przekazania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej; 5) Wykonawca na wniosek Zamawiającego zobowiązany będzie do pisemnego opiniowania zapytań do SWZ oraz uczestnictwa w merytorycznej ocenie ofert składanych w ramach postepowań na wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych. 6) W wypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej, przed rozpoczęciem budowy bądź w toku jej realizacji, wad lub niedokładności albo też konieczności wprowadzenia w dokumentacji zmian w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów niż przewidziane pierwotnie w dokumentacji projektowej lub w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów, inspektor nadzoru powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Zamawiającego o wprowadzenie zmian lub poprawek w dokumentacji; 7) Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego w okresie realizacji budowy w szczególności na etapie prowadzenia robót budowlanych należy: a) uczestnictwo w protokolarnym przekazaniu Wykonawcy robót budowlanych placu budowy; b) osobisty pobyt na terenie realizacji inwestycji oraz bieżące reprezentowanie Zamawiającego na budowie, sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z przepisami prawa, postanowieniami umowy oraz projektu. Czas pracy inspektora powinien być dostosowany do czasu pracy Wykonawcy robót. W razie pilnej konieczności Wykonawca zobowiązany jest stawić się na plac budowy najpóźniej w ciągu 48 godzin od otrzymania informacji telefonicznie lub poprzez e-mail; c) organizacja nadzoru w sposób zapewniający terminowość dokonywanych odbiorów robót i prób technicznych, eliminując możliwość powstania opóźnień w realizacji; d) wydawanie poleceń i instrukcji Wykonawcy robót budowlanych celem prawidłowego i rzetelnego wykonania prac określonych w umowie; e) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania; f) sprawdzanie i odbiór robót zanikających oraz uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych robót przy realizacji obiektów hydrotechnicznych i przekazywanie ich do użytkowania; g) kontrolowanie przestrzegania na budowie zasad bezpieczeństwa pracy i utrzymania porządku; h) nadzór nad terminowością wykonywania inwestycji, w szczególności w zakresie dotrzymania terminów zakończenia prac i uzyskania przez Wykonawcę realizującego budowę wszelkich dokumentów niezbędnych do odbioru inwestycji i przekazania jej do eksploatacji (zgodnie z harmonogramem prac); i) kontrola, weryfikowanie poprawności i zatwierdzanie wszelkich dokumentów wymaganych od Wykonawcy realizującego budowę koniecznych do odbioru i przekazania inwestycji do eksploatacji (w tym certyfikatów, atestów, świadectw jakości i dopuszczenia do stosowania), a następnie przekazywanie ich Zamawiającemu; j) wstrzymywanie robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami zawartej umowy i niezwłoczne, pisemne zawiadamianie Zamawiającego o tym fakcie; k) dokonywanie wpisów do dziennika budowy; l) zatwierdzanie wszelkich materiałów i urządzeń przewidzianych do wykorzystania przez Wykonawcę robót budowlanych; m) sprawdzanie autentyczności dokumentów oraz certyfikatów, zabezpieczeń, gwarancji i własności urządzeń, za które zgodnie z umową odpowiedzialny jest Wykonawca robót; n) informowanie Zamawiającego z odpowiednim wyprzedzeniem o wszelkich zagrożeniach występujących podczas realizacji robót oraz podejmowanych działaniach zapobiegawczych i naprawczych; o) sporządzanie protokołów konieczności na roboty dodatkowe, zamienne i uzupełniające po uprzednim zaakceptowaniu ich przez Zamawiającego; p) monitorowanie postępu robót pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i czasowym, sprawdzanie ich zaawansowania z obowiązującym harmonogramem; q) nadzorowanie badań wbudowanych materiałów i wyrobów (prefabrykatów) wykonywanych przez Wykonawcę robót budowlanych; r) nakazywanie Wykonawcy robót budowlanych wykonania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość, co do ich jakości po uprzedniej akceptacji Zamawiającego; s) sprawdzanie zestawień ilości i wartości wykonywanych robót, będących podstawą do rozliczeń finansowych Zamawiającego z Wykonawcą robót budowlanych, na podstawie harmonogramu w terminie do 5 dni od przedłożenia stosownych dokumentów przez Wykonawcę robót; t) udzielanie wszystkich niezbędnych informacji na potrzeby sprawozdawczości z realizacji projektu w całym okresie jego realizacji; u) przystąpienie w terminie do 3 dni do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu v) udział w rozwiązywaniu sporów
573725-2026 - Competition
Poland – Architectural, construction, engineering and inspection services – Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad budową obiektów małej retencji nizinnej (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: Z.270.19.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71520000 Construction supervision services, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001