573833-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – ACORD-CADRU DE FURNIZARE MATERIALE SANITARE SI CONSUMABILE MEDICALE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD-CADRU DE FURNIZARE MATERIALE SANITARE SI CONSUMABILE MEDICALE
Beschreibung: Furnizare Materiale sanitare si consumabile medicale, cu incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 24 luni cu trei operatori economici , conform Caietului de sarcini anexat. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor conform OUG 107/2017. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 18 zile.
Interne Kennung: 4541262_2026_PAAPD1635553
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ace de biopsie automat
Beschreibung: Cantitatile sunt conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 31220000 Stromkreiselemente
Los: LOT-0002
Titel: Ace pentru recoltare in sistem vacuum
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0003
Titel: Botosei de unica folosinta
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33772000 Einweg-Papierartikel
Los: LOT-0004
Titel: Camp operator steril, adeziv
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 39518200 Operationslaken
Los: LOT-0005
Titel: Circuit de unica folosinta pentru ventilatie
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33171000 Instrumente für Anästhesie und Reanimation
Los: LOT-0006
Titel: Filtre antibacteriene/antivirale pentru spirometru
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 42913500 Luftansaugfilter
Los: LOT-0007
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Plasturi sterili fixatori branula 6cm x 8cm
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33141111 Klebeverband
Los: LOT-0011
Titel: Racord flexibil sonda de intubatie orotraheala (adult, copil)
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Scutece unica folosinta adulti diferite marimi
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33751000 Einwegwindeln
Los: LOT-0013
Titel: Rola tifon hidrofil din bumbac 100%
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33141114 Verbandmull
Los: LOT-0014
Titel: Indicator chimic sterilizare autoadezivi
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33198200 Sterilisationstaschen oder -hüllen aus Papier
Los: LOT-0015
Titel: Set cateterizare vena in metoda Seldinger
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33170000 Anästhesie und Reanimation
Los: LOT-0016
Titel: Hârtie termică pentru electrocardiograf (ECG/EKG)
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 22993200 Papier oder Pappe, wärmeempfindlich
Los: LOT-0017
Titel: Canistă colectare secreții cu accesorii
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Balon de dilatație pulmonară, de unică folosință
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Seringă pentru sistem de umflare/dezumflare a cateterelor cu balon
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Capace dezinfectante pentru conectori Luer si fara ac
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Trusă de administrare nutriție enterală pentru pompă de perfuzie
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0022
Titel: Bronhoscop, unica folosinta
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33698000 Klinische Erzeugnisse