574003-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten – Hyväristönmäen IFAS-prosessiurakka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hyväristönmäen IFAS-prosessiurakka
Beschreibung: Toimitus käsittää prosessiurakan toteuttamisen IFAS-prosessina eli mm.: prosessimitoituksen, prosessisuunnittelun, prosessivastuun, sekä tarvittavat prosessilaitehankinnat Hyväristönmäen jätevedenpuhdistamolle. Prosessi tulee suunnitella ja toteuttaa kaikilta osa-alueilta siten, että siitä muodostuu toimiva kokonaisuus Hyväristönmäkeen toteutettavan puhdistamoprosessin kanssa. Prosessi tulee suunnitella siten, että Hyväristönmäen jätevedenpuhdistamo täyttää prosessin käyttöönoton jälkeen vähintään ympäristöluvassa kirjatut käsitellyn jäteveden lupaehdot ja lopullisessa tarjouspyynnössä esitettävät IFAS-prosessin takuuarvovaatimukset kaikilta osin.
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Menettelyn kuvaus on esitetty hankintailmoituksen liitteessä "1_Hankintamenttelyn kuvaus".
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45252100 Bau von Kläranlagen, 45252130 Ausrüstung für Kläranlage, 90492000 Beratung in der Abwasserbehandlung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2025-034167-LOT-0001