2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obnovní management lokalit PP Za mlýnem, PP Hvězda a Mokřad za Hvězdou
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je obnovní management na 2 lokalitách v CHKO Litovelské Pomoraví. První lokalitou je PP Za mlýnem, druhou lokalitou je PP Hvězda a na ni přiléhající Mokřad za Hvězdou. Management je plánován na období let 2026-2029, tj. na období necelého 3,5 roku. Jedná se o plochy, na kterých v letech 2025-2026 proběhlo kácení dřevin. Nejprve budou jednorázově odstraněny pařezy a pařízky (včetně výmladků) dříve kácených dřevin. Tím se plochy zpřístupní pro sečení. Podle vývoje vegetace budou v jednotlivých letech sečeny nejprve výmladky dříve pokácených dřevin, následně ruderální vegetace osidlující uvolněné plochy a nakonec obnovující se vegetace travinobylinná aluviálních luk. Část ploch, kde proběhlo kácení, není určena k obnově lučních biotopů ale k tzv. pařezení. Na těchto plochách proběhne v posledním roce jednorázový ořez vzrostlých výmladků. Veškeré plánované zásahy budou provedeny včetně odstranění vzniklé biomasy. Na lokalitách se hojně vyskytuje sněženka podsněžník. Jde o zákonem chráněný druh. Všechny práce proto musejí být prováděny tak, aby nedošlo k poškození populací této rostliny, tzn. bez poškození půdního povrchu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vyhrazená změna je uvedená v odst. 4.5 Smlouvy o dílo: "Zadavatel si dle § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo přerušit plnění předmětu této smlouvy a zastavit běh doby plnění dle odst. 4.1 tohoto článku smlouvy, a to při splnění některé z níže uvedených podmínek a nejvýše po dobu trvání překážky: a) V případě, že nebude splněna podmínka dostatečné únosnosti půdy pro vjezd a pohyb mechanizace v místě plnění dle této smlouvy (únosnost půdy je splněna zejména za sucha nebo dostatečně hluboké zámrazy terénu), tj. zejména v situaci, kdy vjezd mechanizace způsobí v místě plnění veřejné zakázky vznik vyjetých stop („kolejí“) nebo jiné obdobné narušení půdního povrhu dosahujícího hloubky více než 15 cm v souvislém úseku delším než 20 m, popřípadě i v situaci, kdy je s ohledem na aktuální meteorologickou situaci oběma smluvním stranám zcela a nepochybně zřejmé, že by k narušení půdního povrchu dosahujícího hloubky více než 15 cm v souvislém úseku delším než 20 m při vjezdu a pohybu mechanizace v místě plnění mohlo dojít. Zhotovitel je povinen Objednatele o stavu nadměrného zamokření půdy, s odkazem na skutečný stav v místě plnění nebo na údaje Českého hydrometeorologického ústavu, bezodkladně informovat."