574098-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Molkereierzeugnisse – Furnizarea fructelor, legumelor, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Alba, pentru anii şcolari 2023-2024, 2024-2025 și 2025-2026
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea fructelor, legumelor, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Alba, pentru anii şcolari 2023-2024, 2024-2025 și 2025-2026
Beschreibung: Furnizarea fructelor, legumelor, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Alba, pentru anii şcolari 2023-2024, 2024-2025 și 2025-2026, conform Caietului de sarcini nr. 21480/04.10.2023 +Anexe. Valoarea totală estimată maximă a prezentei proceduri este de 32.081.888,00 lei fără TVA . LOT 1 - Produse de panificaţie – corn alternativ cu biscuiți uscați . Valoarea totală estimată maximă a acordului-cadru este de 10.198.445,00 lei fără TVA, Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime= 882.330 bucăți și cantități maxime = 17.285.500 bucăți. Acord-cadru: Valoarea minimă: 520.574,7 lei (882.330 bucăți X 0,59 pu); Valoarea maximă: 10.198.445,00 lei. (17.285.500 bucăți X 0,59 pu ). Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 294.110 bucăți și cantități maxime: 6.918.090 bucăți . Contract subsecvent: Valoarea minimă: 173.524,90 lei (294.110 bucăți X 0,59 pu); Valoarea maximă: 4.081.673,10 lei. (6.918.090 bucăți X 0,59 pu ). LOT 2 -Lapte și produse lactate - lapte UHT . Valoarea totală estimată maximă a acordului-cadru este de 17.458.355,00 lei fără TVA, Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime= 882.330 bucăți și cantități maxime = 17.285.500 bucăți . Acord-cadru: Valoarea minimă: 891.153,3 lei (882.330 bucăți X 1,01 pu); Valoarea maximă: 17.458.355,00 lei. (17.285.500 bucăți X 1,01 pu ). Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 294.110 bucăți și cantități maxime: 6.918.090 bucăți. Contract subsecvent: Valoarea minimă: 297.051,10 lei (294.110 bucăți X 1,01 pu); Valoarea maximă: 6.987.270,90 lei. (6.918.090bucăți X 1,01 pu ). LOT 3 -Fructe și/sau legume – mere Valoarea totală estimată maximă a acordului-cadru este de 4.425.088,00 lei fără TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime= 352.932 bucăți și cantități maxime = 6.914.200 bucăți . Acord-cadru: Valoarea minimă: 225.876,48 lei (352.932 bucăți X 0,64 pu); Valoarea maximă: 4.425.088,00 lei. (6.914.200 bucăți X 0,64 pu ). Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 117.644 bucăți si cantități maxime: 2.767.236 bucăți . Contract subsecvent: Valoarea minimă: 75.292,16 lei (117.644 bucăți X 0,64 pu); Valoarea maximă: 1.771.031,04 lei. (2.767.236 bucăți X 0,64 pu ). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare sunt adresate in termenul stabilit prin prezenta fisa de date, respectiv de 20 zile,, Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor va fi in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor”.
Interne Kennung: 4562583/2023/I.9
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produse de panificaţie – corn alternativ cu biscuiți uscați
Beschreibung: Furnizare Produse de panificaţie – corn alternativ cu biscuiți uscați în cadrul Programului pentru școli al României, pentru anii școlari 2023-2024, 2024-2025 și 2025–2026 în Judeţul Alba conform Caietului de sarcini nr. 21480/04.10.2023 +Anexe. LOT 1 - Produse de panificaţie – corn alternativ cu biscuiți uscați . Valoarea totală estimată maximă a acordului-cadru/contracte subsecvente este de 10.198.445,00 lei fără TVA, Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime= 882.330 bucăți și cantități maxime = 17.285.500 bucăți. Acord-cadru: Valoarea minimă: 520.574,7 lei (882.330 bucăți X 0,59 pu); Valoarea maximă: 10.198.445,00 lei. (17.285.500 bucăți X 0,59 pu ). Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 294.110 bucăți și cantități maxime: 6.918.090 bucăți . Contract subsecvent: Valoarea minimă: 173.524,90 lei (294.110 bucăți X 0,59 pu); Valoarea maximă: 4.081.673,10 lei. (6.918.090 bucăți X 0,59 pu ).
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3 - Fructe și/sau legume – mere
Beschreibung: Furnizare Fructe și/sau legume – mere în cadrul Programului pentru școli al României, pentru anii școlari 2023-2024, 2024-2025 și 2025–2026 în Judeţul Alba conform Caietului de sarcini nr. 21480/04.10.2023 +Anexe. LOT 3 -Fructe și/sau legume – mere Valoarea totală estimată maximă a acordului-cadru/contracte subsecvente este de 4.425.088,00 lei fără TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime= 352.932 bucăți și cantități maxime = 6.914.200 bucăți . Acord-cadru: Valoarea minimă: 225.876,48 lei (352.932 bucăți X 0,64 pu); Valoarea maximă: 4.425.088,00 lei. (6.914.200 bucăți X 0,64 pu ). Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 117.644 bucăți si cantități maxime: 2.767.236 bucăți . Contract subsecvent: Valoarea minimă: 75.292,16 lei (117.644 bucăți X 0,64 pu); Valoarea maximă: 1.771.031,04 lei. (2.767.236 bucăți X 0,64 pu ).
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte