574191-2026 - Ergebnis
Polen – Computerserver – Dostawa sprzętu komputerowego dla Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu komputerowego dla Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego dla Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Zamówienie ma zostać dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji celowej na realizację inwestycji pod nazwą: „Zakup infrastruktury laboratoryjnej wspomagającej kształcenie na kierunkach strategicznych dla rozwoju gospodarki opartej o wiedzę: Automatyka, Robotyka i Systemy Sterowania oraz Sztuczna inteligencja” Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: Część 1: Dostawa 10 szt. serwerów obliczeniowych i 20 szt. zestawów komputerów stacjonarnych. Część 2: Dostawa 40 szt. zestawów komputerowych. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, zgodnie z podziałem dokonanym powyżej w ust. 1. Wykonawcy mogą złożyć jedną ofertę na dowolną liczbę części postępowania. 3. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Politechnika Gdańska Wydział Elektrotechniki i Automatyki, ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, budynek nr 12 pok. 201. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3A, 3B do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5A, 5B do SWZ. 6. Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego określenia zaoferowanych produktów, charakteryzując je poprzez wskazanie w formularzu rzeczowo-cenowym, stanowiącym Załącznik nr 4A, 4B do SWZ, wymaganych informacji umożliwiających identyfikację zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Formularz stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu. Zamawiający wymaga ponadto złożenia przedmiotowych środków dowodowych. Szczegółowe informacje zawiera Rozdział XVII SWZ. 7. Zgodnie z możliwościami, jakie daje ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a tej ustawy – tj. Dz. U. z 2006 r. poz. 507 z późn. zm.), Zamawiający podejmie działania w kierunku zastosowania „zerowej” stawki podatku VAT do serwerów i zestawów komputerów stacjonarnych, które ujęte są w załączniku nr 8 do tej ustawy. Jeżeli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie przyśle stosownego zaświadczenia w terminie wystawiania faktury, Wykonawca wystawi fakturę z podatkiem VAT, a po otrzymaniu ww. zaświadczenia wystawi fakturę korygującą podatek VAT. 8. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, bez wcześniejszej eksploatacji, sprawny technicznie, wolny od wad prawnych i fizycznych, zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. 9. Nomenklatura (kod) wg CPV - Część 1: 48822000-6 Serwery komputerowe, 48820000-2 Serwery, 30213000-5 Komputery osobiste, 30213300-8 Komputer biurkowy, 30231300-0 Monitory ekranowe, 30237200-1 Akcesoria komputerowe. Część 2: 30213000-5 Komputery osobiste, 30213300-8 Komputer biurkowy, 30231300-0 Monitory ekranowe, 30237200-1 Akcesoria komputerowe. 10. Gwarancja i rękojmia. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi na oferowany przedmiot zamówienia w wymiarze co najmniej 24 miesięcy, liczonej od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag (dotyczy Części 1 i 2 postępowania). 11. Zamawiający wymaga, aby termin realizacji zamówienia wynosił: dla Części 1: do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. dla Części 2: do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamawiający informuje, iż z uwagi na warunki dofinansowania ostateczny, nieprzekraczalny termin wykonania obu części zamówienia finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustala się na dzień 15.12.2026 r. Jest to maksymalny termin realizacji przedmiotu umowy liczony od dnia zawarcia umowy do dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag. Uwaga! Graniczny końcowy termin realizacji całości umowy i zapłaty za fakturę ustala się na dzień 31.12.2026 r. Po tym terminie zamawiający nie będzie dysponował środkami na realizację przedmiotu umowy i odstąpi od umowy bez Wyznaczania dodatkowego terminu, a wykonawca nie będzie wysuwał w stosunku do niego żadnych roszczeń z tego tytułu.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer, 30231300 Bildschirme, 30237200 Computerzubehör
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa 10 szt. serwerów obliczeniowych i 20 szt. zestawów komputerów stacjonarnych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 10 szt. serwerów obliczeniowych i 20 szt. zestawów komputerów stacjonarnych. Kod CPV: Część 1: 48822000-6 Serwery komputerowe, 48820000-2 Serwery, 30213000-5 Komputery osobiste, 30213300-8 Komputer biurkowy, 30231300-0 Monitory ekranowe, 30237200-1 Akcesoria komputerowe. Zamawiający wymaga, aby termin realizacji zamówienia wynosił do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi na oferowany przedmiot zamówienia w wymiarze co najmniej 24 miesięcy, liczonej od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, bez wcześniejszej eksploatacji, sprawny technicznie, wolny od wad prawnych i fizycznych, zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Zamawiający żąda, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, tj.: dokumentację techniczną dla każdego elementu zaoferowanego przedmiotu zamówienia wyszczególnionego w Załączniku nr 3A do SWZ, tj. dla serwera, zestawu komputera stacjonarnego (jednostka centralna, monitor, klawiatura, mysz) potwierdzającą, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia. Przez dokumentację techniczną Zamawiający rozumie w szczególności: − specyfikacje techniczne udostępniane przez producentów lub dystrybutorów − karty katalogowe producenta lub dystrybutora − opisy lub karty katalogowe sporządzone przez Wykonawcę na ich podstawie wraz ze wskazaniem źródeł pochodzenia przedstawionych informacji, np. adres strony www. producenta lub dystrybutora. W przypadku, gdy Wykonawca oferuje produkty własne, nie mogą one naruszać majątkowych praw autorskich osób trzecich. Wskazane źródła informacji, na podstawie których sporządzona została dokumentacja techniczna muszą być weryfikowalne w okresie prowadzonego postępowania. Dokumentacja techniczna musi potwierdzać wszystkie wymagane parametry techniczne przedmiotu zamówienia wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający przypomina o konieczności opatrzenia przedmiotowych środków dowodowych kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Optionen
Beschreibung der OptionenBRAK
LosLOT-0002
TitelDostawa 40 szt. zestawów komputerowych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 40 szt. zestawów komputerów stacjonarnych. Kod CPV: Część2: 30213000-5 Komputery osobiste, 30213300-8 Komputer biurkowy, 30231300-0 Monitory ekranowe, 30237200-1 Akcesoria komputerowe. Zamawiający wymaga, aby termin realizacji zamówienia wynosił do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji i rękojmi na oferowany przedmiot zamówienia w wymiarze co najmniej 24 miesięcy, liczonej od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego bez uwag. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, bez wcześniejszej eksploatacji, sprawny technicznie, wolny od wad prawnych i fizycznych, zgodny z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Zamawiający żąda, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, tj.: dokumentację techniczną dla każdego elementu zaoferowanego przedmiotu zamówienia wyszczególnionego w Załączniku nr 3A do SWZ, tj. dla serwera, zestawu komputera stacjonarnego (jednostka centralna, monitor, klawiatura, mysz) potwierdzającą, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia. Przez dokumentację techniczną Zamawiający rozumie w szczególności: − specyfikacje techniczne udostępniane przez producentów lub dystrybutorów − karty katalogowe producenta lub dystrybutora − opisy lub karty katalogowe sporządzone przez Wykonawcę na ich podstawie wraz ze wskazaniem źródeł pochodzenia przedstawionych informacji, np. adres strony www. producenta lub dystrybutora. W przypadku, gdy Wykonawca oferuje produkty własne, nie mogą one naruszać majątkowych praw autorskich osób trzecich. Wskazane źródła informacji, na podstawie których sporządzona została dokumentacja techniczna muszą być weryfikowalne w okresie prowadzonego postępowania. Dokumentacja techniczna musi potwierdzać wszystkie wymagane parametry techniczne przedmiotu zamówienia wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający przypomina o konieczności opatrzenia przedmiotowych środków dowodowych kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme