574192-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bauleistungen im Hochbau – Creșterea eficienței energetice în clădiri rezidențiale în municipiul Carei-Lot 1
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Creșterea eficienței energetice în clădiri rezidențiale în municipiul Carei-Lot 1
Beschreibung: In urma derularii procedurii, autoritatea contractanta va incheia un contract de lucrari, pe fiecare Lot, in baza caruia vor fi executate lucrarile cantitativ si calitativ, cu respectarea Proiectului tehnic, detaliilor de executie si a listelor de cantitati, in termenele stabilite pentru fiecare Lot, începând de la data prevãzutã în Ordinul de începere. În acest interval de timp vor fi executate toate lucrarile necesare privind obiectivele alese pentru finantare prin programul regional Nord-Vest 2021-2027, Prioritatea 3 „O regiune cu localități prietenoase cu mediul” , Obiectiv specific 2.1: Promovarea măsurilor de eficiență energetică și reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră; Acțiunea: a) Creșterea eficienței energetice în regiune ca parte a investițiilor în sectorul locuințelor; Apel de proiecte: PRNV/2023/311.A/1; Cod SMIS 331682. Lucrarile de reabilitare energetica sunt impartite in 4 loturi, astfel: - Lot 1 Bl. 1 Mai si Bl. Decebal; - Lot 2 Bl. Liszt Ferenc si Bl. Republicii - Lot 3 Bl. Ignisului, Calea Armatei Romane - Lot 4 Bl. Piata Avram Iancu. Termenul de executie: Lot 1, 5 luni; Lot 2, 6 luni; Lot 3, 12 luni si Lot 4, 12 luni, incepand de la data din Ordinul de incepere a lucrarilor, iar perioada de garanție acordată lucrărilor este de minim 3 ani, (notificare a defectelor) de la data receptiei la terminarea lucrarilor. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inaintea datei limita de depunere a ofertelor este de minim 15 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari cu 10 zile inaintea datei limite de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari transmise dupa data mentionata mai sus, va pune AC in imposibilitatea de a raspunde si drept urmare se va considera tardiva.
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 Bl. 1 Mai si Bl. Decebal
Beschreibung: 1. Izolarea termica a fatadei - inlocuirea tamplariei clasice, cu tamplarie termoizolanta. 2. Izolarea termica a fatadei -parte opaca: se realizeaza cu vata minerala bazaltica de 15 cm grosime. 3. Termoiz. acoperisului tip terasa: se realizeaza cu vata minerala bazaltica cu o grosime de 25 cm. 4. Inchiderea balcoanelor cu tamplarie termoizolanta. 5. Termoizolarea soclului cu vata minerala naturala de 5 cm grosime. 6. Montarea unui chit fotovoltaic de 5,64 kW pe terasa in vederea asigurarii iluminatului din scar. Lucrari conexe conform CS.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261310 Blechverwahrungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 Bl. Liszt Ferenc si Bl. Republicii
Beschreibung: 1. Izolarea termica a fatadei -parte vitrata, prin inlocuirea tamplariei clasice cu tamplarie termoizolanta. 2. Izolarea termica a fatadei -parte opaca: se realizeaza cu vata minerala bazaltica de 15 cm grosime. 3. Termoiz. acoperisului tip terasa: se realizeaza cu vata min. bazaltica cu o grosime de 25 cm. 4. Inchiderea balcoanelor cu tamplarie termoizolanta. 5. Termoizolarea soclului cu vata minerala naturala de 5 cm grosime. 6. Montarea unui chit fotovoltaic de 5,64 kW pe terasa in vederea asigurarii iluminatului din scari. Lucrari conexe conform CS.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 Bl. Ignisului,Cal.AR
Beschreibung: 1. Izolarea termica a fatadei, inlocuirea tamplariei clasice . 2. Izolarea termica a fatadei -parte opaca 3. Termoiz planseului peste ultimul nivel 4. Inchid. balcoanelor. 5. Reab./moderniz. sist. de ventilare naturala sau mecanica. 6. Lucrari de instalare a unor sisteme alternative de producere a energiei elect. si term. 7. Reab./moderniz. inst. de iluminat din spatiile comune. Lucrari conexe conf. CS.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 Bl. Piata Avram Iancu
Beschreibung: 1. Iz. term. a fatadei - inlocuirea tamplariei clasice 2. Iz. term. a fatadei -parte opaca. 3. Termoiz. planseului peste ultimul nivel. 4. Inchi. balc.. 5. Reab./ modern. sist. de ventilare naturala sau mecanica. 6. Lucrari de inst. unor sist. alternative de producer a energiei electrice si termice din surse regenerabile. 7. Reab./modern. inst. de iluminat din spatiile comune ale blocului de locuinte. Lucrari conexe conf. CS.
Interne Kennung: 4