574292-2026 - Ergebnis
Rumänien – Durchflussüberwachung – ,,Masuratori si observatii la statiile hidrometrice si forajele hidrogeologice de observatie aflate in patrimoniul Administratiei Bazinale de Apa Dobrogea-Litoral’’ – 33 LOTURI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Masuratori si observatii la statiile hidrometrice si forajele hidrogeologice de observatie aflate in patrimoniul Administratiei Bazinale de Apa Dobrogea-Litoral’’ – 33 LOTURI
Beschreibung: Administratia Nationala Apele Romane prin ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA DOBROGEA LITORAL, administreaza apele din domeniul public al statului si infrastructura Sistemului National de Gospodarire a Apelor formata din lacuri de acumulare, diguri de aparare impotriva inundatiilor, canale, derivatii interbazinale, prize de apa si alte lucrari specifice, precum si infrastructura sistemelor nationale de veghe hidrologica, hidrogeologica si de monitorizare a calitatii resurselor de apa aflate in patrimonial sau, in scopul cunoasterii si a gestionarii unitare pe ansamblul tarii, a resurselor de apa de suprafata si subterane. Obiectul prezentului acord cadru il constituie achizitia Masuratorilor si observatiilor hidrometrice si hidrogeologice ce devin parte integranta a Fondului national de date de gospodarire a apelor in conformitate cu Legea Apelor 107/1996, cu modificarile si completarile ulterioare, Art.35, pct.2 ,,Informaţiile hidrometeorologice, hidrogeologice şi cele de gospodărire a apelor se obţin prin unităţi ale Administraţiei Naţionale "Apele Romane", de la alte unităţi specializate autorizate şi direct de la utilizatorii de apa. Toate acestea constituie Fondul naţional de date de gospodărire a apelor’’. Vor fi executate observatii si masuratori pentru un numar de 33 loturi. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor – 24 zile Termenul de raspuns la solicitarile de clarificări este in a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 23877359_2026_PAAPD1627909
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71631440 Durchflussüberwachung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Statia Hidrometrica Fetesti
Beschreibung: Servicii de ,,Masuratori si observatii la statiile hidrometrice si forajele hidrogeologice de observatie aflate in patrimoniul Administratiei Bazinale de Apa Dobrogea-Litoral”, conform cerintelor din caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Statia Hidrometrica Magureni
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Statia Hidrometrica Peceneaga
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Statia Hidrometrica Nedeicu
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Statia Hidrometrica Braila
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Statia Hidrometrica UNIREA
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Statia Hidrometrica Vadu Oii
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Statia Hidrometrica Gropeni
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Statia Hidrometrica Midia
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0012
Titel: Statia Hidrometrica Mangalia
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Statia Hidrometrica Isaccea
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Foraj hidrogeologic de observatie F1 Traian
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Foraj hidrogeologic de observatie F1 Tulcea (Patlageanca); Foraj hidrogeologic de observatie F2 Tulcea (Patlageanca); Foraj hidrogeologic de observatie F3 Tulcea (Patlageanca); Foraj hidrogeologic de observatie F4 Tulcea (Patlageanca) ; Foraj hidrogeologic de observatie F5 Tulcea (Patlageanca), jud.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Foraj hidrogeologic de observatie F1 Mineri, jud. Tulcea ; Foraj hidrogeologic de observatie F1A Tulcea (sat Mineri) ; Foraj hidrogeologic de observatie F1 Cataloi ; Foraj hidrogeologic de observatie F1A Cataloi, jud. Tulcea
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Statia Hidrometrica Sulina Semnal Ceata – brat Sulina, jud. Tulcea; Statia Hidrometrica Sulina Semnal Ceata – Marea Neagra, jud. Tulcea
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Statia Hidrometrica Sulina Plaja – Marea Neagra, jud. Tulcea
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Statia Hidrogeologica Cerchezu
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Statia Hidrometrica 23 August
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Statia Hidrometrica Bugeac
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Statia Hidrogeologica Dorobantu
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0025
Titel: Statia Hidrometrica Baia
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Statia Hidrometrica Lumina
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Statia Hidrometrica Baltagesti
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Statia Hidrometrica Brebeni
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Statia Hidrometrica Albesti
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Statia Hidrometrica Pietreni
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Statia Hidrometrica Pantelimonu de Jos
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Statia Hidrometrica Nuntasi
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0034
Titel: Statia Hidrometrica Targusor
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Statia Hidrometrica Mamaia Sat
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Statia Hidrometrica Sacele
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Statia Hidrometrica Sfîntu Gheorghe – Marea Neagra , jud. Tulcea; Foraj hidrogeologic de observatie F1 SFÎNTU GHEORGHE, jud. Tulcea ; Foraj hidrogeologic de observatie F1 SFÎNTU GHEORGHE NORD jud. Tulcea ; Foraj hidrogeologic de observatie F1 SFÎNTU GHEORGHE SUD, jud. Tulcea
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Statia Hidrometrica Satu Nou
Interne Kennung: 38