See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi utrzymania czystości w pasach drogowych Dróg Wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich we Włodawie w 2026 r.
Beschreibung: Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie: 1) sprzątanie mechaniczne, z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu (zamiatarki bezpyłowe, zamiatarki samojezdne lub doczepne) oczyszczenie jezdni na szerokości 0,75 m od krawędzi z dwóch ograniczonej krawężnikiem oraz chodników i ścieżek rowerowych na całej szerokości, 2) oczyszczenie nawierzchni parkingów i zatok przystankowych autobusowych zlokalizowanych przy drogach objętych zamówieniem, 3) ręczne oczyszczenie chodników oraz innych miejsc, w których nie jest to możliwe przy użyciu sprzętu, 4) zbieranie nieczystości stałych z terenu pasów drogowych, 5) wywóz oraz zagospodarowanie wytworzonego w trakcie wykonywanej usługi odpadu, zgodnie z ustawą o odpadach. Wszelkie koszty oraz odpowiedzialność związane z wywozem i zagospodarowaniem wytworzonego odpadu ponosi Wykonawca, 6) Wykonawca zobowiązany jest wraz z fakturą za wykonanie usługi przedstawić Zamawiającemu dokument potwierdzający prawidłowe zagospodarowanie odpadów 2. Wykonanie usług 1) Wykonawca ma obowiązek realizować zlecone usługi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, ewentualnego oznakowania miejsca prowadzonych prac, zgodnie z instrukcją o znakach i sygnałach na drogach, wyposażenie pracującego sprzętu w lampy ostrzegawcze (pulsujące) koloru pomarańczowego oraz ubranie pracowników w kamizelki ostrzegawcze (zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu). 2) Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z umową, jakość wykonanych prac oraz ich zgodność z lokalizacją i obmiarem. Następstwa jakiegokolwiek błędu spowodowanego przez Wykonawcę w wyznaczaniu i wykonaniu usług zostaną, jeśli wymagać tego będzie osoba nadzorująca z ramienia Zamawiającego, poprawione przez Wykonawcę na własny koszt. Polecenia osoby nadzorującej będą wykonywane nie później niż w czasie przez niego wyznaczonym. Skutki finansowe z tego tytułu ponosi Wykonawca. 3) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonanych usług oraz ich zgodność z zakresem rzeczowym i poleceniami osób odpowiedzialnych ze strony Zamawiającego. 3. Postępowanie z odpadami 1) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z wywozem i prawidłowym zagospodarowaniem odpadów pozyskanych przy realizacji przedmiotu umowy. 2) Wykonawca zobowiązany jest wraz z fakturą dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie o zagospodarowaniu pozyskanych odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. 3) Zabrania się wrzucania odpadów powstałych w wyniku prowadzenia prac do koszy ulicznych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych, zlokalizowanych w pasach drogowych miast objętych zamówieniem. 4. Kontrola usług 1) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający będzie dokonywał kontroli w zakresie: a) jakości wykonanych prac, b) skierowania do wykonywania usług sprzętu wymaganego przez Zamawiającego, c) poprawności oznakowania miejsca wykonywanych prac oraz pracującego sprzętu i osób. 2) W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego wykonania zadania Zamawiający wezwie Wykonawcę do usunięcia usterek, które Wykonawca winien usunąć w czasie wskazanym przez Zamawiającego. W przypadku nie usunięcia usterek w tym czasie Zamawiający naliczy karę określoną w umowie. 5. Wykaz obowiązujących powierzchni przedstawia załącznik Nr 1 do umowy „Warunki realizacji umowy i standardy jakościowe prac” 6. Zamawiający zastrzega prawo zmniejszenia zakresu zamówienia poprzez czasowe wyłączenie poszczególnych odcinków z wykonywania usług oraz z mniejszenieich krotności. 7. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust . 3 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 799661-2025
Interne Kennung: R7.ST.372.28.2025.kdr
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wstępne ogłoszenie informacyjne 83262-2025
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn.zm.) , zwanej dalej ustawą Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie: 1) sprzątanie mechaniczne, z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu (zamiatarki bezpyłowe, zamiatarki samojezdne lub doczepne) oczyszczenie jezdni na szerokości 0,75 m od krawędzi z dwóch ograniczonej krawężnikiem oraz chodników i ścieżek rowerowych na całej szerokości, 2) oczyszczenie nawierzchni parkingów i zatok przystankowych autobusowych zlokalizowanych przy drogach objętych zamówieniem, 3) ręczne oczyszczenie chodników oraz innych miejsc, w których nie jest to możliwe przy użyciu sprzętu, 4) zbieranie nieczystości stałych z terenu pasów drogowych, 5) wywóz oraz zagospodarowanie wytworzonego w trakcie wykonywanej usługi odpadu, zgodnie z ustawą o odpadach. Wszelkie koszty oraz odpowiedzialność związane z wywozem i zagospodarowaniem wytworzonego odpadu ponosi Wykonawca, 6) Wykonawca zobowiązany jest wraz z fakturą za wykonanie usługi przedstawić Zamawiającemu dokument potwierdzający prawidłowe zagospodarowanie odpadów 4. Wykonanie usług 1) Wykonawca ma obowiązek realizować zlecone usługi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, ewentualnego oznakowania miejsca prowadzonych prac, zgodnie z instrukcją o znakach i sygnałach na drogach, wyposażenie pracującego sprzętu w lampy ostrzegawcze (pulsujące) koloru pomarańczowego oraz ubranie pracowników w kamizelki ostrzegawcze (zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu). 2) Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z umową, jakość wykonanych prac oraz ich zgodność z lokalizacją i obmiarem. Następstwa jakiegokolwiek błędu spowodowanego przez Wykonawcę w wyznaczaniu i wykonaniu usług zostaną, jeśli wymagać tego będzie osoba nadzorująca z ramienia Zamawiającego, poprawione przez Wykonawcę na własny koszt. Polecenia osoby nadzorującej będą wykonywane nie później niż w czasie przez niego wyznaczonym. Skutki finansowe z tego tytułu ponosi Wykonawca. 3) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonanych usług oraz ich zgodność z zakresem rzeczowym i poleceniami osób odpowiedzialnych ze strony Zamawiającego. 5. Postępowanie z odpadami 1) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z wywozem i prawidłowym zagospodarowaniem odpadów pozyskanych przy realizacji przedmiotu umowy. 2) Wykonawca zobowiązany jest wraz z fakturą dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie o zagospodarowaniu pozyskanych odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. 3) Zabrania się wrzucania odpadów powstałych w wyniku prowadzenia prac do koszy ulicznych przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych, zlokalizowanych w pasach drogowych miast objętych zamówieniem. 6. Kontrola usług 1) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający będzie dokonywał kontroli w zakresie: a) jakości wykonanych prac, b) skierowania do wykonywania usług sprzętu wymaganego przez Zamawiającego, c) poprawności oznakowania miejsca wykonywanych prac oraz pracującego sprzętu i osób. 2) W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego wykonania zadania Zamawiający wezwie Wykonawcę do usunięcia usterek, które Wykonawca winien usunąć w czasie wskazanym przez Zamawiającego. W przypadku nie usunięcia usterek w tym czasie Zamawiający naliczy karę określoną w umowie. 7. Wykaz obowiązujących powierzchni przedstawia załącznik Nr 1 do umowy „Warunki realizacji umowy i standardy jakościowe prac” 8. Zamawiający zastrzega prawo zmniejszenia zakresu zamówienia poprzez czasowe wyłączenie poszczególnych odcinków z wykonywania usług oraz zmniejszenie ich krotności. 9. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust . 3 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste