See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tvätteritransporter
Beschreibung: Försvarsmakten (FM) har behov av att upphandla transportörsavtal för tvätteritransporter som ska fungera i samtliga konfliktnivåer (fred, kris och krig). Upphandling omfattar behovet av transporter mellan tvätterier och Försvarsmaktens garnisoner, s.k. tvätteritransporter.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128285:Lot:1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Förlängningsoptioner till som längst 2030-04-28