574364-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – Furnizare reactivi de laborator
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare reactivi de laborator
Beschreibung: Acord-cadru de furnizare reactivi de laborator cu un singur operator economic, conform caietului de sarcini, 24 de loturi. Se vor incheia acorduri cadru pentru o perioada de 48 luni. Acordul cadru/contractul subsecvent poate fi modificat prin act adițional, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, fără a afecta caracterul general al acestuia, în limitele dispozițiilor prevazute de art. 221-222 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor 15; Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare in a 10 a zi , inainte de termenul limita de primire a ofertelor.
Interne Kennung: 2614341_2026_PAAPD1590262
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SET REACTIVI COMPATIBILI 100% SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL DE BIOCHIMIE DE TIP BA 400
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 1.1 Proteine totale ML 320 960 3.840 9.600 1.2 HDL direct TOOS ML 320 960 4.800 9.600 1.3 Solutie de spalare inalt alcalina ML 120 360 2.400 4.920 1.4 Solutie alcalina De Spalare ML 160 480 1.600 3.600 1.5 Ser Control reumatoid normal ML 3 15 45 90 1.6 Ser Control reumatoid patologic ML 3 15 45 90 1.7 Ser Control Proteine Normal ML 3 15 45 90 1.8 Ser Control Proteine Patologic ML 3 15 45 90 1.9 CK ML 150 450 7.050 14.100 1.10 CK-MB ML 150 450 4.500 9.000 1.11 Uree ML 600 1.800 6.000 18.000
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: SET REACTIVI COMPATIBILI 100% SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL IONOMETRU DIESTRO
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 2.1 Control ionometru pe 3 nivele 3x15ml ML 135 405 810 3.240 2.2 Solutie de spalare a electrodului de sodiu ML 20 60 120 480
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SET REACTIVI DE IMUNOLOGIE COMPATIBILI 100% SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL DE TIP MINDRAY CL900i -TEHNOLOGIE PRIN CHEMILUMINESCENTA
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 3.1 TSH TESTE 200 600 2.400 4.800 3.2 FT4 TESTE 200 600 2.400 4.800 3.3 PSA TESTE 200 600 2.400 4.800 3.4 VITAMINA D TESTE 300 900 3.600 7.200 3.5 FOLAT TESTE 100 300 400 4.800 3.6 ANTI TPO TESTE 200 600 2.400 4.800 3.7 NT-PRO BNP TESTE 100 300 1.200 1.500 3.8 CONTROL NT-PRO BNP ML 6 18 72 114 3.9 CALIBRATOR NT-PRO BNP ML 6 18 72 144 3.10 CALIBRATOR FOLAT ML 6 18 72 144 3.11 CONTROL CHEMILUMINISCENTA NIVEL SCAZUT ML 5 15 60 120 3.12 CONTROL CHEMILUMINISCENTA NIVEL NORMAL ML 5 15 60 120 3.13 CONTROL CHEMILUMINISCENTA NIVEL CRESCUT ML 5 15 60 120 3.14 Solutie de spalare tamponata compatibila cu analizorul automat de imunologie BUC 2 6 24 24 3.15 Solutie substrat compatibila cu analizorul de imunologie 4x75ml ML 300 900 3.000 7.800
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: REACTIVI PENTRU DETERMINAREA HEMOGLOBINEI GLICATE COMPATIBILI 100% SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL MINDRAY H50/H50P
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 4.1 ELUENT A ML 3.600 10.800 21.600 54.000 4.2 ELUENT B ML 200 400 800 8.000
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: SET REACTIVI COMPATIBILI 100% SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL DE ELECTROFOREZA SAIO
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 5.1 Proteine serice electroforeza SAIO 400 teste/kit KIT 1 2 4 6 5.2 Ser control electroforeza normal, flc 1,7ml FLC 1 2 4 6 5.3 Ser control electroforeza patologic, flc 1,7ml FLC 1 2 4 6
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: BENZI OXIDAZA
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX BENZI OXIDAZA BUC 50 150 600 1.200
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: TEST PT. DETERMINAREA ANTIGENULUI HELICOBACTER PYLORI DIN MATERII FECALE
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN 60 MAX 180 ; CANTITATI ACORD CADRU MIN 720 MAX 1440 TESTE
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: STRIPURI PH 0-14
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT TESTE MIN 100 MAX 400; CANTITATI ACORD CADRU TESTE MIN 800 MAX 3200
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: BRILLIANT CRESYL BLUE-COLORANT RETICULOCITE
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT FLC MIN 1MAX 2; CANTITATI ACORD CADRU FLC MIN 3 MAX 10
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: CARDURI DUBLE SERAFOL ABO+D (Rh) ABO/Rh - DETERMINARE GRUP SANGUIN +FOLII
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT CARD MIN 100 MAX 300; CANTITATI ACORD CADRU CARD MIN 600 MAX 1200
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: TULPINI DE REFERINTA - ANSE
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. ANSE; CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 11.1 TULPINA DE REFERINTA ENTEROCOCCUS FAECALIS ATCC 29212-ANSA ANSA 5 10 15 25 11.2 TULPINA DE REFERINTA HAEMOPHYLUS INFLUENCE ATCC 49766 ANSA 5 10 15 25 11.3 TULPINA DE REFERINTA CAMPYLOBACTER JEJUNII ATCC 33560 ANSA 5 10 15 25 11.4 TULPINA DE REFERINTA STAPHYLOCOCCUS AUREUS NCTC 12493 (MRSA) ANSA 5 10 15 25 11.5 TULPINA DE REFERINTA STAPHYLOCOCCUS AUREUS ATCC 29213 ANSA 5 10 15 25 11.6 TULPINA DE REFERINTA ENTEROCOCCUS FAECALIS 51299(NCTC13379) ANSA 5 10 15 25 11.7 TULPINA DE REFERINTA KLEBSIELLA QUASIPNEUMONIAE 700603 ANSA 5 10 15 25 11.8 TULPINA DE REFERINTA E.COLI 35218 PT PRODUCTIA DE BETALACTAMAZE ANSA 5 10 15 25
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: CARDURI VITEK COMPATIBILI 100% SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL VITEK 2 COMPACT
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CARDURI VITEK 2 COMPACT; CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 12.1 Card Vitek 2GN CARD 20 60 80 360 12.2 Card Vitek 2GP CARD 20 60 80 360 12.3 Card Vitek 2AST-ST03 CARD 20 40 80 360 12.4 Card Vitek 2AST-N437 CARD 20 40 60 120 12.5 Card Vitek 2AST-N438 CARD 20 80 100 360 12.6 Card Vitek 2AST-N439 CARD 20 30 40 80 12.7 Card Vitek 2 YST CARD 20 40 80 360 12.8 CARD VITEK AST-YS08 CARD 20 60 80 360 12.9 CARD VITEK AST-P659 CARD 20 60 80 360 12.10 CARD VITEK 2NH CARD 20 20 20 60 12.11 CARD VITEK 2ANC CARD 20 20 20 60 12.12 CARD VITEK AST-N440 (NEFERMENTATIVI) CARD 20 20 40 100 12.13 SOLUTIE SALINA_VITEK ML 1.500 3.000 3.000 6.000 12.14 TUBURI POLISTIREN 12X75ML BUC 2.000 4.000 2.000 4.000 12.15 PIPETTE TIPS 0,5-250 UL GALBENE BUC 96 576 1.152 4.608 12.16 PIPETTE TIPS 100-1000 UL ALBASTRE BUC 96 288 1.152 2.304 12.17 PIPETTE STERILE 5ML BUC 400 800 1.200 7.200
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: TRUSE API CU REACTIVI INCLUSI CONF. STANDARD EUCAST
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. 13.1 TRUSE API CANDIDA - CU REACTIVI TRUSE CS MIN 1; CS MAX 2; AC MIN 3; AC MAX 4; 13.2 TRUSE API LISTERIA - CU REACTIVI TRUSE CS MIN 1; CS MAX 2; AC MIN 3; AC MAX 4.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: MEDII DE CULTURA - PLACI GATA TURNATE CONF. STANDARD EUCAST
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 14.1 MEDIU CROMOGEN MRSA SELECT II PLA 20 60 240 480 14.2 MEDIU CROMOGEN VRE SELECT PLA 10 20 40 100 14.3 MEDIU CROMOGEN CRE PLA 40 120 480 960 14.4 MEDIU CROMOGEN PT CAMPYLOBACTER PLA 10 30 100 200 14.5 MEDIU CROMOGEN PT YERSINIA ENTEROCOLITICA PLA 10 30 100 200 14.6 MEDIU CROMOGEN PT STREPTOCOC GRUP B PLA 10 30 90 180 14.7 MEDIU CROMOGEN PT ACINETOBACTER BAUMANNII PLA 10 10 30 60 14.8 MEDIU CROMOGEN PT CANDIDA PLA 10 20 60 100 14.9 MEDIU CROMOGEN PT PSEUDOMONAS AERUGINOSA PLA 10 10 40 80 14.10 URISELECT 4 PLA 100 300 600 960 14.11 AGAR INFUZIE CORD CREIER PLA 20 40 160 320 14.12 MEDIU SABOURAUD FARA CLORAMFENICOL PLA 10 40 100 200 14.13 MEDIU AGAR MAC CONKEY CU SORBITOL PLA 10 10 40 80 14.14 MUELLER HINTON AGAR+5%SANGE DE CAL PLA 200 600 2.400 3.600 14.15 CHROMED CARBA SMART PLA 20 60 240 480 14.16 MEDIU CHROMOGEN PT GARDNERELLA PLA 10 30 120 240 14.17 MEDIU CROMOGEN LISTERIA MONOCYTOGENES PLA 10 30 40 60 14.18 MEDIU SALMONELLA SHIGELLA PLA 10 30 40 60 14.19 MEDIU CROMOGEN PENTRU BACILLUS PLA 10 20 30 40 14.20 CORYNEBACTERIUM LAB AGAR PLA 10 20 80 160
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: MEDIU HEMOCULTURA AEROB/ANAEROB COMPATIBIL 100% SAU ECHIVALENT CU UN ANALIZOR AUTOMAT
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 15.1 HEMOCULTURI AEROBE 10ml/flc FLC 40 120 480 1.120 15.2 HEMOCULTURI ANAEROBE 10ml/flc FLC 40 120 480 1.120
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: TESTE RAPIDE
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CANTITATI CONTRACT SUBSECVENT MIN MAX; CANTITATI ACORD CADRU MIN MAX 16.1 TEST RAPID PT IDENTIFICARE ANTIGEN STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE DIN URINA TEST 2 6 12 24 16.2 TEST RAPID PT ANTIGEN LEGIONELLA PNEUMOPHILA DIN URINA TEST 2 6 12 24 16.3 TEST RAPID DE DETECTARE VEROTOXINE - SHIGA TOXIN DIN MATERII FECALE TEST 20 60 180 240 16.4 TEST RAPID COMBO NOROVIRUS / ROTAVIRUS / ADENOVIRUS / ASTROVIRUS TEST 50 150 300 1.200
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: TEST PYR
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CONTRACT SUBSECVENT MIN 50 TESTE, MAX 70 TESTE ACORD CADRU MIN 70 TESTE, MAX 100 TESTE.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: TEST VDRL CARBON
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CONTRACT SUBSECVENT MIN 250 TESTE, MAX 500 TESTE ACORD CADRU MIN 1000 TESTE, MAX 3000 TESTE.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: APA PENTRU PREPARATE INJECTABILE, FIOLE 10ML
Beschreibung: APA PENTRU PREPARATE INJECTABILE, FIOLE 10ML CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CONTRACT SUBSECVENT MIN 100 TESTE, MAX 300 TESTE ACORD CADRU MIN 1200 TESTE, MAX 2400 TESTE.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: BULION SELENIT ACID DE SODIU FARA CISTINA SOL I/200ML + SOL II/800
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CONTRACT SUBSECVENT MIN 1000 TESTE, MAX 4000 TESTE ACORD CADRU MIN 24000 TESTE, MAX 48000 TESTE.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: D-Dimer - control de calitate incorporat_REACTIVI MARKERI CARDIACI COMPATIBILI 100% SAU ECHIVALENT CUANALIZORUL CANTITATIV DE IMUNOFLUORESCENTA GETEIN 1600
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CONTRACT SUBSECVENT MIN 144 TESTE, MAX 432 TESTE ACORD CADRU MIN 1728 TESTE, MAX 4608 TESTE.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: GENBOX MICROAER
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. CONTRACT SUBSECVENT MIN 10 PLIC, MAX 60 PLIC ACORD CADRU MIN 200 PLIC, MAX 480 PLIC.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: GENBOX CO2
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: BIODISCURI PENTRU ANTIBIOGRAME
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. Denumire produs U/M Cantitati contract subsecvent min max Cantitati acord cadru 24 luni min max 24.1 BIODISCURI PEFLOXACIN DIS 50 100 500 1.000 24.2 BIODISCURI ACID NALIDIXIC DIS 50 100 500 1.000 24.3 BIODISCURI CEFOPERAZONE 30 µ DIS 50 100 500 1.000 24.4 BIODISCURI CEFOTAXIME 5µ DIS 50 100 500 1.000 24.5 BIODISCURI CEFTAROLINE 5 µ DIS 50 100 500 1.000 24.6 BIODISCURI CEFTAZIDIME 10 µ DIS 50 100 500 1.000 24.7 BIODISCURI NITROFURANTOIN 100µ DIS 50 100 500 1.000 24.8 BIODISCURI PIPERACILIN 30µ DIS 50 100 500 1.000 24.9 BIODISCURI PIPERACILIN+TAZOBACTAM 30/6µ DIS 50 100 500 1.000 24.10 BIODISCURI BENZILPENICILINA 1 UNITATE DIS 100 300 1.000 2.000 24.11 BIODISCURI AMOXICILIN CLAVULANIC 2/1µ DIS 50 100 500 1.000 24.12 BIODISCURI AMPICILINA 2µ DIS 50 100 500 1.000 24.13 BIODISCURI ACID FUCIDIC 10µ DIS 100 300 1.000 2.000 24.14 BIODISCURI LINEZOLID 10µ DIS 100 300 1.000 2.000 24.15 BIODISCURI MUPIROCIN 200µ DIS 100 300 1.000 2.000 24.16 BIODISCURI GENTAMICINA 30µ DIS 100 300 1.000 2.000 24.17 BIODISCURI STREPTOMICINA 300µ DIS 50 100 500 1.000 24.18 BIODISCURI TEICOPLANIN 30µ DIS 50 100 500 1.000 24.19 BIODISCURI VANCOMICINA5µ DIS 100 500 1.000 2.000
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: ETEST pentru testarea susceptibilitatii la antibiotice
Beschreibung: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI ATASAT DOCUMENTATIEI. Denumire produs U/M Cantitati contract subsecvent min max Cantitati acord cadru 24 luni min max 25.1 ETEST COLISTIN BENZI 30 60 90 120; 25.2 ETEST VANCOMYCIN BENZI 30 60 90 120; 25.3 ETEST AMPICILLIN BENZI 30 60 90 120; 25.4 ETEST CEFTRIAXONE BENZI 30 60 90 120; 25.5 ETEST PENICILINA BENZI 30 60 90 120; 25.6 ETEST CEFOTAXIME BENZI 30 60 90 120; 25.7 ETEST MEROPENEM BENZI 30 60 90 120; 25.8 ETEST IMIPENEM BENZI 30 60 90 120; 25.9 ETEST GENTAMICINA BENZI 30 60 90 120; 25.10 ETEST STREPTOMICINA BENZI 30 60 90 120; 25.11 ETEST OXACILINA BENZI 30 60 90 120; 25.12 ETEST ERITROMICINA BENZI 30 60 90 120; 25.13 ETEST FOSFOMYCIN BENZI 30 60 90 120; 25.14 ETEST BISEPTOL BENZI 30 60 90 120.
Interne Kennung: 25