See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Salubrizare staţii c.f de pe raza de activitate a Sucursalei Regionala de Căi Ferate Braşov şi Servicii de salubrizare în clădirea SEDIULUI Sucursalei Regionala CF Brasov - str. Politehnicii nr. 1” – 11 loturi – ACORD CADRU 3 ani (36 luni)
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Locul principal de prestare a serviciului de salubrizare este pe raza de activitate a SRCF Brasov, respectiv în locațiile: LOT 1 - Brasov Calatori, Sectia IFTE, Sectia CT 1, Sectia L1; LOT 2 - Sibiu, Baile Ocna Sibiului, Talmaciu – Podu Ol, Avrig, Sectia L4, Seica Mare, Loamnes; LOT 3 - Targu Mures, Targu Mures Nord, Reghin , Ludus, SECTIA CT4, LABORATOR SCB, DISTRICT SCB; LOT 4 - Sighisoara ,Medias, Copsa Mica, Dumbraveni, SECȚIA IFTE SIGHIȘOARA, DISTRICT IFTE MEDIAȘ, SECTIA L2 SIGHISOARA; LOT 5 - Blaj. Teius . Aiud , Razboieni, SECȚIA L9 PUNCT BLAJ; LOT 6 - Miercurea Ciuc, Siculeni, Gheorgheni, Toplita, Deda, Sectia L6 Gheorgheni, Punct M Ciuc-Sectie L6, Sectia IFTE M Ciuc, IFTE LC Gheorgheni, , IFTE LC Deda, IFTE LC Toplita ; LOT 7 - Alba Iulia , Vintu de Jos, Sebes Alba, Barabant,Sibot, Sectia L9 Alba Iulia ; LOT 8 - Sfantu Gheorghe ; Tusnad Bai + Tusnad Sat LOT 9 - Bartolomeu, Fagaras, Codlea,Voila ; LOT 10 - Predeal; LOT 11 - Clădire sediu SRCF Brașov Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pâna în a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit anterior, conform prevederilor art. 29 alin. (3) din H.G. nr. 394/2016. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă. -Durata acordului-cadru: 3 ani (36 luni) -Estimarea valorii totale a achiziţiilor pentru întreaga durată a acordului-cadru (după caz; numai în cifre): 13.517.257,20 lei fără TVA. -Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 – pentrul loturile 1 la 10 - anexele 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 și 1B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B, 9B, 10B și caietul de sarcini nr. 810/5/1013/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 491/13.11.2023 – pentru lotul 11– anexele 11, 11B. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile Frecvența contractelor subsecvente: Contractele subsecvente,pentru fiecare lot în parte, vor fi atribuite anual cu durată variabilă:cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă de 12 luni.
Interne Kennung: 6.1.B.2_2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Brasov Calatori, Sectia IFTE, Sectia CT 1, Sectia L1
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza pe raza SRCF Brasov, în locațiile: Brasov Calatori, Sectia IFTE, Sectia CT 1, Sectia L1. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 1-Brasov Calatori, Secția IFTE, Sectia CT 1, Sectia L1 - valoare maximă - 1.903.581,72 lei fără TVA; - valoare minimă - 1.623.387,24 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 1 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 634,527.24 lei; valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 131,856.75 lei *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Sibiu, Baile Ocna Sibiului, Talmaciu – Podu Olt, Avrig, Sectia L4, Seica Mare, Loamnes
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza pe raza SRCF Brasov, în locațiile: Sibiu, Baile Ocna Sibiului, Talmaciu – Podu Olt, Avrig, Sectia L4, Seica Mare, Loamnes. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 2-Sibiu, Secția L4, Băile Ocna Sibiului, Tălmaciu, Podu Olt, Avrig, Șeica Mare, Loamneș - valoare maximă - 1.577.860,68 lei fără TVA; - valoare minimă - 1.082.672,52 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 2 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 525,953.56 lei; valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 89,266.23 lei. *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Targu Mures, Targu Mures Nord, Reghin , Ludus, SECTIA CT4, LABORATOR SCB, DISTRICT SCB
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza pe raza SRCF Brasov, în locațiile: Targu Mures, Targu Mures Nord, Reghin , Ludus, SECTIA CT4, LABORATOR SCB, DISTRICT SCB. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 3-Targu Mures,Targu Mureș Nord,Reghin,Luduș, Secția CT4, Laborator SCB, District SCB - valoare maximă - 1.391.652,36 lei fără TVA; - valoare minimă - 1.280.728,44 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 3 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 463,884.12 lei valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 104,822.25 lei *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - Sighisoara ,Medias, Copsa Mica, Dumbraveni, SECȚIA IFTE SIGHIȘOARA, DISTRICT IFTE MEDIAȘ, SECTIA L2 SIGHISOARA
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza pe raza SRCF Brasov, în locațiile: Sighisoara ,Medias, Copsa Mica, Dumbraveni, SECȚIA IFTE SIGHIȘOARA, DISTRICT IFTE MEDIAȘ, SECTIA L2 SIGHISOARA. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 4-Sighișoara, Mediaș, Copșa Mică, Dumbrăveni, Secția IFTE Sighișoara, District IFTE Mediaș, Secția L2 Sighișoara - valoare maximă - 2.003.347,44 lei fără TVA; - valoare minimă - 1.809.539,52 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 – pentrul loturile 1 la 10 - anexele 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 și 1B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B, 9B, 10B și caietul de sarcini nr. 810/5/1013/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 491/13.11.2023 – pentru lotul 11– anexele 11, 11B. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 4 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 667,782.48 lei valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 148,764.96 lei *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5-Blaj, Teiuș, Aiud,Războieni, Secția L9 punct BLAJ
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza în locațiile: Blaj, Teiuș, Aiud,Războieni, Secția L9 punct BLAJ. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 5-Blaj, Teiuș, Aiud,Războieni, Secția L9 punct BLAJ - valoare maximă - 2.001.811,44 lei fără TVA; - valoare minimă - 1.651.506,24 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 5 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 667,270.48 lei; valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 135,852.00 lei *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 - Miercurea Ciuc, Siculeni, Gheorgheni, Toplita, Deda, Sectia L6 Gheorgheni, Punct M Ciuc-Sectie L6, Sectia IFTE M Ciuc, IFTE LC Gheorgheni, , IFTE LC Deda, IFTE LC Toplita
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciul de salubrizare se va realiza în locațiile: Miercurea Ciuc, Siculeni, Gheorgheni, Toplita, Deda, Sectia L6 Gheorgheni, Punct M Ciuc-Sectie L6, Sectia IFTE M Ciuc, IFTE LC Gheorgheni, , IFTE LC Deda, IFTE LC Toplita. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 6-Miercurea Ciuc,Siculeni Gheorgheni, Toplița, Deda, Secția L6 Gheorgheni, Punct M Ciuc-Secție L6, Secția IFTE M Ciuc, IFTE LC Gheorgheni, , IFTE LC Deda, IFTE LC Toplița - valoare maximă - 1.002.125,76 lei fără TVA; - valoare minimă - 874.062,72 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 6 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 334,041.92 lei; valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 71,928.00 lei. *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7-Alba Iulia, Barabanț, Sebeș Alba, Vințu de Jos,Șibot, Secția L9 Alba Iulia
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciul de salubrizare se va realiza în locațiile: Alba Iulia, Barabanț, Sebeș Alba, Vințu de Jos,Șibot, Secția L9 Alba Iulia. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 7-Alba Iulia, Barabanț, Sebeș Alba, Vințu de Jos,Șibot, Secția L9 Alba Iulia - valoare maximă - 1.279.687,20 lei fără TVA; - valoare minimă - 1.125.015,36 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 – pentrul loturile 1 la 10 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 7 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 426,562.40 lei valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 92,562.96 lei. *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 - Sfantu Gheorghe ; Tusnad Bai + Tusnad Sat
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza în locațiile: Sfantu Gheorghe ; Tusnad Bai + Tusnad Sat. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 8-Sfântu Gheorghe, Tușnad Băi+Tusnad Sat - valoare maximă - 537.167,16 lei fără TVA; - valoare minimă - 537.167,16 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 8 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 179,055.72 lei valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 43,586.25 lei *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9-Bartolomeu, Codlea, Fagaraș, Voila
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza în locațiile: Bartolomeu, Codlea, Fagaraș, Voila. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 9-Bartolomeu, Codlea, Fagaraș, Voila - valoare maximă - 613.572,96 lei fără TVA; - valoare minimă - 613.572,96 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 – pentrul loturile 1 la 10 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 9 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 204,524.32 lei; valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 50,345.40 lei *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 - Predeal
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Cladirilor de Calatori, a peroanelor si tunelelor pietonale, alei, zone verzi , se efectuează în spaţiile utilizate de publicul calator ce tranziteaza statiile CF de pe raza SRCF Brasov, birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi,parcari etc. şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Prestarea serviciului de salubrizare se va realiza în locația: Predeal. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 10-Predeal - valoare maximă - 585.979,68 lei fără TVA; - valoare minimă - 585.979,68 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 – pentrul loturile 1 la 10 și anexele aferente. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: *Nu se va lua în calcul Anexa 12 prevăzută în caietul de sarcini nr.810/5/1014/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 490/13.11.2023 , deoarece suprafetele au fost comasate cu Anexa 2 respectiv anexa 2B. **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 10 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 195,326.56 lei; valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 48,135.00 lei. *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 - Clădire sediu SRCF Brașov
Beschreibung: Serviciul de salubrizare a Clădirii sediului SRCF Brașov - birouri, săli de şedinţă/protocol, holuri de acces, grupuri sanitare, rampa de gunoi, curte interioară şi constă în operaţii specifice acestei activităţi (măturare/aspirare, spălare, dezinfectare, strângerea gunoiului, intretinere zone verzi, etc.) precum şi asigurarea/dotarea grupurilor sanitare cu materiale consumabile specifice. Descrierea detaliata a achiziției se regăsește în caietele de sarcini și anexele acestora puse la dispoziție în SEAP. Durata contractului Acord Cadru este de 3 ani (36 luni) pentru fiecare lot în parte și este stabilită prin modelul de acord-cadru la Art. 3 – Durata acordului-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual cu durată variabilă: cea mai mică durată a contractului subsecvent va fi de 3 luni iar cea maximă va fi de 12 luni. Condițiile de executare a contractului: - pentru fiecare lot în parte sunt stabilite în modelele de contract și în caietele de sarcini. Modalități de plată și penalități: se va realiza în conformitate cu art. 11 Modalități de plată și art. 12 Penalități și daune interese din modelele de contract. Cantităţi minime şi maxime pe parcursul derulării acordului cadru: a) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: - cantitatea minimă: 24 luni; - cantitatea maximă: 36 luni Valoarea totală estimată a acordului-cadru - 3 ani (36 luni): LOT 11-Clădire sediu SRCF Brașov - valoare maximă - 620.470,80 lei fără TVA; - valoare minimă - 608.410,80 lei fără TVA. b) Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: Estimări ale suprafețelor sunt cele prevăzute în caietul de sarcini nr. 810/5/1013/27.10.2023 cu Aviz CTE nr. 491/13.11.2023 și anexele 11, 11B. Cantitățile maxime/ minime sunt următoarele: cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este 12 luni; cantitatea minimă a celui mai mic contract subsecvent este 3 luni. Erată la caiet de sarcini: **Salubrizarea generală SG se va efectua 1 x 6 luni, pentru toate loturile c) Estimarea valorii celui mai mare/celui mai mic contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: Estimări ale valorilor (lei/ prestaţie) min. şi max./contract subsecvent: LOTUL 11 valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 206,823.60 lei valoarea minimă a celui mai mic contract subsecvent este de 47,145.00 lei *Valorile minime a celui mai mic contract subsecvent, reprezintă doar valori pentru salubrizare curentă, salubrizare periodică 1 și salubrizare periodică 2. Nu se regăsește salubrizarea generală deoarece aceasta se efectuează 1 operațiune/6 luni.
Interne Kennung: 11