See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente pentru locuri de joacă in municipiul Baia Mare
Beschreibung: Autoritatea contractantă urmăreşte, prin prezenta procedura de achiziție, încheierea unui acord – cadru pentru 4 ani, în vederea achiziționării de echipamente pentru locuri de joacă în vederea ambientării spaţiului exterior, respectiv în vederea amenajării şi reabilitarii unor noi locuri de joacă pentru copii în Municipiul Baia Mare. Scopul acordului – cadru îl reprezintă stabilirea elementelor / condiţiilor esenţiale care vor guverna contractele de servicii subsecvente ce urmează a fi atribuite pentru fiecare lot pe durata derulării prezentului acord - cadru. Contractele subsecvente ce urmează a fi atribuite au ca obiect asigurarea produselor/mobilierului din lotul pentru care se încheie fiecare contract subsecvent. Produsele, echipamentele/mobilierul ce urmează a fi achiziţionat sunt prezentate pe loturi în anexe la caietul de sarcini. Durata pentru care se încheie acordul-cadru pentru prezenta achiziţie a municipiului Baia Mare este de maximum 4 ani (patru ani) calendaristici. Frecvenţa contractelor subsecvente ce vor fi atribuite pe durata acordului-cadru va fi semestrială sau anuală în funcţie de necesităţi/buget alocat. Cantitățile minime și maxime atât pentru acordul cadru cât si pentru contractul subsecvent se regăsesc în anexele la caietul de sarcini, respectiv ANEXA 1 si 2 la Propunerea Tehnică. Valoarea totală estimată a acordului-cadru, pe 4 ani, pentru cele 3 loturi este: 22.525.500 lei fără TVA, astfel -Valoarea minimă estimată a acordului cadru - 4.721.100 lei fara TVA; -Valoarea maximă estimată a acordului cadru - 22.525.500 lei fara TVA. Valoarea totală estimată, pe 4 ani, pentru fiecare lot în parte, este: Lotul 1: 18.314.000 lei fără TVA, astfel: -Valoarea minimă estimată - 3.331.000 lei fara TVA; -Valoarea maximă estimată - 18.314.000 lei fara TVA. Lotul 2: 3.265.500 lei fără TVA, astfel: -Valoarea minimă estimată - 1.282.100 lei fara TVA; -Valoarea maximă estimată - 3.265.500 lei fara TVA. Lotul 3: 946.000 lei fără TVA, astfel: - Valoarea minimă estimată - 108.000 lei fara TVA; - Valoarea maximă estimată - 946.000 lei fara TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se va încheia pe durata de derulare a acordului-cadru: Lotul 1 – Echipamente pentru locuri de joaca: -Valoarea minimă estimată a contractului subsecvent - 310.000 lei fara TVA; -Valoarea maximă estimată a contractului subsecvent - 2.592.000 lei fara TVA. Lotul 2 – Echipamente pentru locuri de joaca din lemn: -Valoarea minimă estimată a contractului subsecvent - 290.100 lei fara TVA; -Valoarea maximă estimată a contractului subsecvent - 1.210.100 lei fara TVA. Lotul 3 – Mobilier urban - garduri de protectie: -Valoarea minimă estimată a contractului subsecvent - 10.800 lei fara TVA; -Valoarea maximă estimată a contractului subsecvent - 249.000 lei fara TVA. Garanția de participare: Lot 1 – 25.000 lei; Lot 2 – 12.000 lei; Lot 3 – 2.400 lei. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor va fi de: 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere oferte.
Interne Kennung: 3627692/P/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37535200 Spielplatzausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipamente pentru locuri de joaca
Beschreibung: Echipamente pentru locuri de joacă, conform prevederilor caietului de sarcini și a anexelor sale
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software)
Los: LOT-0002
Titel: Echipamente pentru locuri de joacă, din lemn
Beschreibung: Echipamente pentru locuri de joacă, din lemn - conform prevederilor caietului de sarcini și a anexelor sale.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Mobilier urban - garduri de protecție
Beschreibung: Mobilier urban - garduri de protecție - conform prevederilor caietului de sarcini și a anexelor sale.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928200 Zäune, 45233293 Installation von Straßenmobiliar