574456-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste – Servicii de supervizare, informare și publicitate, managementul implementării, asistență tehnică - dirigenție de șantier și SSM pentru investiția ”Regenerare Urbană în Municipiul Lupeni, zona Vest”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de supervizare, informare și publicitate, managementul implementării, asistență tehnică - dirigenție de șantier și SSM pentru investiția ”Regenerare Urbană în Municipiul Lupeni, zona Vest”
Beschreibung: Prestarea serviciilor de supervizare, informare și publicitate, managementul implementării, asistență tehnică – dirigenție de șantier și SSM (securitate și sănătate în muncă), pentru investiția „Regenerare Urbană în Municipiul Lupeni, zona Vest" (Cod SMIS: 350919) Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare printr-un "raspuns consolidat" incarcat la sectiunea "LISTA CLARIFICARI, NOTIFICARI SI DECIZII" din cadrul Anuntului de participare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 18
Interne Kennung: 2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prestarea serviciilor de supervizare, informare și publicitate, managementul implementării, asistență tehnică – dirigenție de șantier și SSM (securitate și sănătate în muncă), pentru investiția „Regenerare Urbană în Municipiul Lupeni, zona Vest" (Cod SMIS: 350919) Principalele servicii incluse: Dirigenție de șantier – verificarea calității lucrărilor de execuție, conform Legii 10/1995 și legislației aferente SSM – asigurarea securității și sănătății în muncă pe durata lucrărilor Inginerie/supervizare/management al implementării – coordonarea diriginților de șantier, emiterea certificatelor de plată, raportare către finanțator, urmărirea execuției în termen și buget Informare și publicitate – activități de vizibilitate a proiectului (panouri, plăcuțe, comunicate de presă etc.), conform cerințelor de finanțare europeană
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht, 79341000 Werbedienste, 79417000 Sicherheitsberatung