2. Verfahren
Verfahren
Titel: BUDOWA DWÓCH BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH (NR 2A I 2B) TBS WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TOWARZYSZĄCĄ – ETAP II WRAZ Z WYKONANIEM SIECI I INSTALACJI ZEWNĘTRZNYCH ORAZ ZAGOSPODAROWANIEM TERENU W JELENIEJ GÓRZE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) Wykonanie projektów wykonawczych osobno dla obiektów oraz osobno dla całej zewnętrznej infrastruktury technicznej, 2) Kompleksowa budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych “pod klucz” wykończonych wg. standardów i warunków technicznych TBS, 3) Wykonanie wewnętrznych instalacji sanitarnych elektrycznych i teletechnicznych zgodnie z dokumentacją projektową, 4) Wykonanie zewnętrznych instalacji i sieci sanitarnych oraz zewnętrznych instalacji elektrycznych i teletechnicznych, 5) Wykonanie zagospodarowania terenu obejmującego swoim zakresem obszar całego zamierzenia budowlanego w tym wykonanie zajazdu publicznego, zbiornika pożarowego wraz z jego infrastrukturą, wykonanie dróg i chodników jak również miejsc postojowych, wykonanie elementów małej architektury, wykonanie placu zabaw, 6) Wykonanie podziemnej infrastruktury technicznej w postaci: a) Przebudowy kolektora deszczowego (określony odrębnym postępowaniem RA.6743.33.2024) b) Wykonanie sieci wodociągowej wraz z zewnętrznymi instalacjami, c) Wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z zewnętrznymi instalacjami oraz pompownią ścieków, jeśli będzie konieczność jej zastosowania (opisano w OPZ), d) Wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, e) Wykonanie instalacji hydrantowej do zewnętrznego gaszenia pożaru, f) Wykonanie zewnętrznych instalacji elektrycznych zasilających budynki I urządzenia pożarowe, g) Wykonanie kanalizacji teletechnicznej oraz instalacji oświetleniowej, h) Przebudowa instalacji dolnego źródła ciepła z doprowadzeniem jej do planowanych do budowy dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych w ramach inwestycji: „Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego budynku niemieszkalnego na budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem wielostanowiskowym wraz z instalacjami wewnętrznymi, dojazdem i dojściami oraz przyłączami wodociągowymi, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wewnętrzną instalacją zasilającą i oświetlenia terenu – etap I, budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych (nr 2a i 2b) TBS wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą – ETAP II oraz budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego (nr 3) TBS z podziemnym garażem wielostanowiskowym wraz z infrastrukturą towarzyszącą – ETAP III na terenie działek nr 1/10, 1/48, 1/67, 1/69, 1/41 przy ul. Elewów w Jeleniej Górze. 2. Lokalizacja inwestycji: Adres: ul. Elewów, 58-500 Jelenia Góra Nazwa i numer obrębu ewidencyjnego: obręb nr 0028 NE Identyfikator działki geodezyjnej: 026101_1.0028.AR_3.1/10; 026101.0028.AR_3.1/48; 026101.0028.AR_3.1/67; 026101.0028.AR_3.1/69; 026101.0028.AR_3.1/41 3. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia określają: 1) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (dalej: „STWIOR”) - stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ, 2) Dokumentacja projektowa - stanowiąca Załącznik nr 1 do SWZ, 3) projektowane postanowienia umowy - stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ. WIZJA LOKALNA 1. Zamawiający wymaga, aby wykonawcy odbyli wizję lokalną (oględziny) nieruchomości, której dotyczy zamówienie celem odpowiedniego skalkulowania ceny oferty i jej przygotowania. Zamawiający wyznacza termin wizji lokalnej na dzień 20.07.2026 r. godz. 12:00 2. Chęć udziału w wizji lokalnej można zgłosić e-mailem na adres: zarzad@tbs.jgora.pl 3. Dodatkowo każdy z wykonawców może zgłosić Zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej, najpóźniej na 2 dni robocze przed proponowanym terminem wizji, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres zarzad@tbs.jgora.pl, jeśli nie może uczestniczyć w wizji lokalnej w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. 4. Zamawiający w trakcie wizji sporządzi protokół. Każdy z przedstawicieli Wykonawców, którzy wzięli udział w wizji ma obowiązek podpisać protokół. Brak podpisu ze wskazaniem nazwy Wykonawcy będzie traktowany jako brak odbycia wizji lokalnej i skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 PZP. 5. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wystarczającym będzie udział jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w wizji lokalnej. 6. Oferta złożona bez odbycia wizji lokalnej podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 PZP.
Interne Kennung: ZP/02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793; dalej: „PZP”). 2. Wartość zamówienia jest równa progom unijnym lub przekracza progi unijne określone na podstawie art. 3 PZP. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Zamawiający wymaga, aby wykonawcy odbyli wizję lokalną (oględziny) nieruchomości, której dotyczy zamówienie celem odpowiedniego skalkulowania ceny oferty i jej przygotowania. 6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. 8. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 9. Warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia z postępowania określono w SWZ. 10. W pozycji ogłoszenia "Wymogi" - Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia (BT-79-Lot) wskazano z ofertą, bo nie ma innej pasującej możliwości zaznaczenia. Dane są wymagane w wykazie osób składanym na wezwanie. 11. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. W takim przypadku wykonawca do oferty zobowiązany jest załączyć zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów - wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 12. INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA: 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. 2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 (wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ) składa z ofertą każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, 2) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów Załącznika nr 4 do SWZ. 3. Wykonawcy zobowiązani są na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdziale X ust. 1 SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa: 1) w rozdziale X ust. 1 pkt 1-7 SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, 2) w rozdziale X ust. 1 pkt 8-11 SWZ składa odpowiednio wykonawca/wykonawcy, który/którzy wykazuje/ą spełnienie warunku udziału w postępowaniu. 4. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców. 5. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami wykonawca może wykazać wyłącznie roboty budowlane, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 13. WYJAŚNIANIE I ZMIANY W TREŚCI SWZ: 1. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie SWZ. Wniosek należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia korzystając z „Formularzy do komunikacji” wybierając opcję „Wniosek – służący do zadawania pytań do SWZ”. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. Instrukcja obsługi Platformy w tym zakresie znajduje się na stronie internetowej pod adresem: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Komunikacja-w-postepowaniu-5.1.pdf 2. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. c.d. w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211340 Bau von Mehrfamilienhäusern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45262520 Mauerarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45211341 Bau von Wohnungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45313100 Installation von Aufzügen, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 44163120 Fernheizungsleitungen, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji ani wznowień (udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 lub 8 PZP).