2. Verfahren
Verfahren
Titel: Piiluvan kurssi- ja tapahtumakeskuksen rakentamisurakka
Beschreibung: Hanke käsittää päärakennuksen, majoitusrakennukset sekä rantasaunan. Rakennusalueelle rakennetaan uusia teitä, paikoitus- ja leikkialueita suunnitelmien osoittamassa laajuudessa.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Hanke käsittää päärakennuksen, majoitusrakennukset sekä rantasaunan.Rakennusalueelle rakennetaan uusi teitä, paikoitus- ja leikkialueita suunnitelmien osoittamassa laajuudessa.
Interne Kennung: 2026-054792-LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Piiluvan kurssi- ja tapahtumakeskuksen LVI-urakka
Beschreibung: LVI-urakka pääurakalle alistettuna.
Interne Kennung: 2026-054792-LOT-0002
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211300 Bau kompletter Wohnhäuser
Los: LOT-0003
Titel: Piiluvan kurssi- ja tapahtumakeskus sähköurakka
Beschreibung: Pääurakalle alisteinen sähköurakka.
Interne Kennung: 2026-054792-LOT-0003
Los: LOT-0004
Titel: Piiluvan kurssi- ja tapahtumakeskuksen rakennusautomaatiourakka
Beschreibung: Pääurakalle alisteinen rakennusautomaatiourakka.
Interne Kennung: 2026-054792-LOT-0004
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Los: LOT-0005
Titel: Piiluvan kurssi- ja tapahtumakeskuksen maalämpöurakka
Beschreibung: Pääurakalle alisteinen maalämpöurakka.
Interne Kennung: 2026-054792-LOT-0005