2. Verfahren
Verfahren
Titel: WOFITM/56/2026/PN - DOSTAWA TESTÓW LABORATORYJNYCH
Beschreibung: Test SMART II Anthrax spore (25 szt. w opakowaniu) Test SMART II Cholera (25 szt. w opakowaniu) Test SMART II Staph Enterotoxin B (do wykrywania enterotoksyny gronkowcowej typu B) lub równoważne (op. 25 testów) Test SMART II Rycin (do wykrywania toksyny rycyny) lub równoważne (op. 25 testów) Zestaw do pob. prób biologicznych SWIPE-1 Zestaw do pob. prób biologicznych SWIPE-2 Zestaw do pob. prób biologicznych SWIPE-3 Film Array BioThread Panel op. a’6 paneli Film Array GI Panel RFIT-ASY-0116 op. a’30 paneli FilmArray Respiratory Panel op. a'30 paneli Kartridż do aparatu GeneXpert do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, Xpert Xpress SARS CoV-2 ( op. 10szt) Wymazówka do pobierania wymazu z nosogardzieli w kierunku wirusa sars COV-2 przeznaczona do uzycia z kartridżem dpo aparatu GeneXpert do wykrywania wirusa Sars CoV-2 , Nosopharygeal sample collection kit for wiruses -Cephide SWAB/F-100
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W oparciu o analizę stanu faktycznego oraz na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1, art. 3 ust. 1 pkt 1, art. 129 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2023 r., poz. 1605 ze zm.) oraz art. 138 ust. 2 pkt. 2 wnioskuję o udzielenie zamówienia publicznego w trybie „przetargu nieograniczonego.” Realizacja zadania w oparciu o tryb przetargu nieograniczonego daje gwarancję pełnej konkurencyjności prowadzonego postępowania. Istotnym elementem tego trybu jest upublicznienie informacji o planowanym zakupie poprzez publikację ogłoszenia w przewidzianych prawem publikatorach oraz braku możliwości negocjowania warunków wykonania zamówień w trakcie postępowania co gwarantuje właściwe wydatkowanie środków publicznych z zachowaniem celowości, zasadności i gospodarności. Uzasadnienie faktyczne zastosowania art. 138 ust. 2 pkt. 2 W związku z potrzebą zakupu asortymentu będącego przedmiotem zamówienia Decyzją MON 118/MON Ministra Obrony Narodowe z dnia 01 września 2021 r. Rozdział 3 ust. 8, która mówi, że Termin podpisywania umów na zadania ujęte w centralnych planach rzeczowych i finansowanych z budżetu resortu obrony narodowej w roku budżetowym upływa z dniem 31 października roku budżetowego, konieczne jest skrócenie terminu otwarcia ofert. Należy również podkreślić, że WOFiTM dokonał rozeznania rynku z którego wynika, że zachowanie odpowiedniego terminu na realizację zamówienia nie pozwala na zachowanie podstawowych terminów ustawowych na złożenie oferty. Jak wskazuje doktryna pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie musi wynikać z okoliczności niezależnych od zamawiającego – może to więc być pilność, która wynika z okoliczności co najmniej możliwych do przywidzenia. Wniosek taki potwierdza motyw 46 preambuły dyrektywy 2014/25/UE, w którym wskazano na stworzenie zamawiającym możliwości skracania terminów składania ofert, oraz doprecyzowano, że „nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. – z powyższego wynika przede wszystkim, że nie należy przesłanki „pilnej potrzeby” przyrównywać do przypadków siły wyższej, wszak może być to również okoliczność leżąca po stronie zamawiającego, którą zamawiający w dodatku był w stanie przewidzieć.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Test SMART II Anthrax spore (25 szt. w opakowaniu)
Beschreibung: Test SMART II Anthrax spore (25 szt. w opakowaniu) - op. 5
Optionen:
Beschreibung der Optionen: bez opcji
Los: LOT-0002
Titel: Test SMART II Cholera (25 szt. w opakowaniu)
Beschreibung: Test SMART II Cholera (25 szt. w opakowaniu) - op. 5
Los: LOT-0003
Titel: Test SMART II Staph Enterotoxin B (do wykrywania enterotoksyny gronkowcowej typu B) lub równoważne (op. 25 testów)
Beschreibung: Test SMART II Staph Enterotoxin B (do wykrywania enterotoksyny gronkowcowej typu B) lub równoważne (op. 25 testów) - op. 5
Los: LOT-0004
Titel: Test SMART II Rycin (do wykrywania toksyny rycyny) lub równoważne (op. 25 testów)
Beschreibung: Test SMART II Rycin (do wykrywania toksyny rycyny) lub równoważne (op. 25 testów) - op. 5
Los: LOT-0005
Titel: Zestaw do pob. prób biologicznych SWIPE-1
Beschreibung: Sterylizowany zestaw do pobierania próbek dla substancji niebezpiecznych. Zestaw stosowany do dużych powierzchni, zawiera opakowanie z gąbką do pobierania próbek, buteleczkę 25 ml z płynem oraz zamykany woreczek. Zestaw typu SWIPE-1 - szt. 50
Los: LOT-0006
Titel: Zestaw do pob. prób biologicznych SWIPE-2
Beschreibung: Sterylizowany zestaw do pobierania próbek dla substancji niebezpiecznych. Zestaw stosowany do małych powierzchni, zawiera dwie sterylne wymazówki, szpatułkę, probówkę na próbkę 50ml, buteleczkę z płynem 25 ml oraz zamykany woreczek. Zestaw typu SWIPE-2 - szt. 50
Los: LOT-0007
Titel: Zestaw do pob. prób biologicznych SWIPE-3
Beschreibung: Sterylizowany zestaw do pobierania próbek dla substancji niebezpiecznych. Zestaw stosowany do substancji płynnych, który zawiera torebkę, dwie sterylne strzykawki oraz zamykaną torebkę. Zestaw typu SWIPE-3 - szt. 50
Los: LOT-0008
Titel: Zestaw do pob. prób biologicznych SWIPE-4
Beschreibung: Sterylizowany zestaw do pobierania próbek dla substancji niebezpiecznych. Zestaw stosowany do pobierania próbek z powietrza, który zawiera woreczek ze sterylną probówką, buteleczkę 25ml z płynem, parę sterylnych szczypiec oraz zamykaną torebkę. Zestaw typu SWIPE-4 - szt. 40
Los: LOT-0009
Titel: Film Array BioThread Panel op. a’6 paneli
Beschreibung: Film Array BioThread Panel op. a’6 paneli - op. 25
Los: LOT-0010
Titel: Film Array GI Panel RFIT-ASY-0116 op. a’30 paneli
Beschreibung: Film Array GI Panel RFIT-ASY-0116 op. a’30 paneli - op. 10
Los: LOT-0011
Titel: FilmArray Respiratory Panel op. a'30 paneli
Beschreibung: FilmArray Respiratory Panel op. a'30 paneli - op. 10
Los: LOT-0012
Titel: FilmArray GI-panel odczyników do analizatora FilmArray Complete system op.a'6 paneli
Beschreibung: FilmArray GI-panel odczyników do analizatora FilmArray Complete system op.a'6 paneli - op. 2
Los: LOT-0013
Titel: Kartridż do aparatu GeneXpert do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, Xpert Xpress SARS CoV-2 ( op. 10szt)
Beschreibung: Kartridż do aparatu GeneXpert do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, Xpert Xpress SARS CoV-2 ( op. 10szt) - op. 10
Los: LOT-0014
Titel: Wymazówka do pobierania wymazu z nosogardzieli w kierunku wirusa sars COV-2 przeznaczona do uzycia z kartridżem dpo aparatu GeneXpert do wykrywania wirusa Sars CoV-2 , Nosopharygeal sample collection kit for wiruses -Cephide SWAB/F-100
Beschreibung: Wymazówka do pobierania wymazu z nosogardzieli w kierunku wirusa sars COV-2 przeznaczona do uzycia z kartridżem dpo aparatu GeneXpert do wykrywania wirusa Sars CoV-2 , Nosopharygeal sample collection kit for wiruses -Cephide SWAB/F-100 - szt. 150