574807-2026 - Wettbewerb
Schweden – Reinigungs- und Hygienedienste – Kontorsstäd
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontorsstäd
Beschreibung: Denna upphandling avser lokalvårdstjänster och tillhörande servicemoment i Mölndal energis lokaler på Riskullaverket, Aminogatan 21 i Mölndal. Uppdraget omfattar lokalvård i kontor, entréer, trapphus, lunchrum, hygienutrymmen, omklädningsrum, kontrollrum och övriga gemensamma utrymmen enligt denna upphandling och tillhörande bilagor. Industristädning omfattas inte av denna upphandling. Upphandlingen avser utförande av lokalvård i specificerade lokaler med en (1) leverantör under en bestämd avtalsperiod.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132569:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90919200 Büroreinigung