574874-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Straßentransport/-beförderung – Servicii de transport valori (numerar lei și valută convertibilă) de la Casieriile Județene către Oficii Poștale/Oficii Zonale Poștale nereședință de județ
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de transport valori (numerar lei și valută convertibilă) de la Casieriile Județene către Oficii Poștale/Oficii Zonale Poștale nereședință de județ
Beschreibung: Organizarea şi asigurarea transportului şi a pazei transportului de valori se va efectua, în funcție de necesitățile autorității contractante, cu mijloace de transport anume destinate, (art. 55 alin. 1 din Anexa la Norme Metodologice la HG 301/2012 modificată şi completată prin HG 1002/2015), certificate conform legislaţiei în vigoare şi personal de pază echipat şi dotat corespunzător(art. 57 din Anexa la Norme Metodologice la HG 301/2012 modificată şi completată prin HG 1002/2015); serviciile menţionate vor fi prestate cu respectarea prevederilor legale în vigoare şi cu suportarea riscului transportului, de către Prestator.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. (cu respectarea art.173, alin.2 din Legea nr.99/2016)
Interne Kennung: Procedura nr.;RO427410-2026-230.01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziție servicii de transport valori monetare de la Caseriile judetene catre oficiile zonale postale/oficiile postale neresedinta de judet Cantitati minime si maxime Acord-cadru 4(patru) ani / Contracte subsecvente pe 12(doisprezece) luni: - număr minim total estimat puncte de colectare de atins Acord-cadru 4(patru) ani: 116 puncte/zi(Casierii Județene) x 11 zile/lună x .......... lei/pct atins x 12 luni - număr minim total estimat puncte de remitere de atins Acord-cadru 4(patru) ani: 192 puncte/zi(OP/OZP-uri) x 11 zile/lună x .......... lei/pct atins x 12 luni - număr maxim total estimat puncte de colectare de atins Acord-cadru 4(patru) ani: 164 puncte/zi(Casierii Județene) x 11 zile/lună x .......... lei/pct atins x 12 luni - număr maxim total estimat puncte de remitere de atins Acord-cadru 4(patru) ani: 404 puncte/zi(OP/OZP-uri) x 11 zile/lună x .......... lei/pct atins x 12 luni Contract subsecvent I - 2026-2027 - cantitate minimă: 29 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate minimă: 48 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 41 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 101 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni Contract subsecvent II – 2027-2028 - cantitate minimă: 29 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate minimă: 48 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 41 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 101 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni Contract subsecvent III – 2028-2029 - cantitate minimă: 29 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate minimă: 48 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 41 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 101 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni Contract subsecvent IV – 2029-2030 - cantitate minimă: 29 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate minimă: 48 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 41 puncte de colectare/zi(Casierii Județene) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni - cantitate maximă: 101 puncte de remitere/zi(OP/OZP-uri) x .......... lei/pct x 11 zile/lună x 12 luni
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten, 79713000 Bewachungsdienste