2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování služeb ostrahy, ochrany a bezpečnostního dohledu v areálu Nemocnice Tábor, a.s.
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je ostraha, ochrana a bezpečnostní dohled v areálu Nemocnice Tábor vč. převozu hotovosti a cenin po dobu 48 měsíců od zahájení plnění.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 09/08/2026/OBCH
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost změny dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky v případě ukončení smluvního vztahu s vybraným dodavatelem, a to z některého z níže uvedených důvodů: a) Odstoupením od smlouvy z důvodů stanovených ve smlouvě a jejích přílohách, a to zejména v případě: • opakovaného neobsazení stanoviště pracovníkem ostrahy nebo opakované obsazení stanoviště pracovníkem, který není uveden na seznamu schváleném Zadavatelem (včetně nezajištění výměny pracovníka ve stanovené lhůtě); • trvalého nebo opakovaného neplnění povinností dodavatele vyplývajících ze smlouvy; • opakovaného porušování povinností pracovníků dodavatele souvisejících s výkonem fyzické ostrahy, ochrany, bezpečnostního dohledu nebo převozu hotovosti a cenin; za takové porušení se považují nedostatky ve výkonu služby nebo porušení povinností souvisejících s poskytováním služeb, zejména požívání alkoholu nebo užívání či přítomnost návykových látek, hrubé nebo nevhodné chování vůči zaměstnancům Zadavatele, pacientům, návštěvám nebo veřejnosti, neprovedení nebo nedůsledné provedení kontrolní obchůzky, nedůsledné provádění ostrahy a bezpečnostního dohledu, nebo porušení předpisů či pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví při práci nebo požární ochrany; • závažného nebo opakovaného porušení povinností dodavatele v oblasti sociálně odpovědného zadávání, zejm. porušování pracovněprávních předpisů, předpisů v oblasti zaměstnanosti nebo bezpečnosti a ochrany zdraví při práci nebo opakované neposkytnutí požadované součinnosti či nepředložení požadovaných dokladů, v četnosti nebo za podmínek stanovených smlouvou; • závažného porušení povinností Poskytovatele při ochraně důvěrných informací, osobních údajů, údajů o zdravotním stavu nebo jiných chráněných informací; • závažného nebo opakovaného porušení dalších povinností dodavatele, které ohrožuje bezpečnost osob, ochranu majetku nebo řádný provoz zdravotnického zařízení; • rozhodnutí o likvidaci dodavatele; • podání insolvenčního návrhu dodavatele, rozhodnutí o úpadku dodavatele nebo vydání jiného rozhodnutí s obdobnými účinky; • ztráty oprávnění nezbytného pro plnění smlouvy; • pravomocného odsouzení dodavatele za úmyslný majetkový nebo hospodářský trestný čin. b) Ukončením smlouvy z důvodů stanovených v § 223 odst. 2 ZZVZ, pokud jsou v takovém případě podle ZZVZ splněny podmínky pro změnu dodavatele. Nastane-li některý z případů popsaných výše, je Zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření smlouvy dalšího účastníka v pořadí podle výsledku hodnocení nabídek v původním zadávacím řízení. Novým dodavatelem může být účastník, který nebyl ze zadávacího řízení vyloučen a splňuje podmínky stanovené ZZVZ a touto zadávací dokumentací. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek stanoveného v původním zadávacím řízení, nestanoví-li ZZVZ jinak. Před uzavřením smlouvy Zadavatel posoudí u účastníka, který přichází v úvahu pro uzavření smlouvy, splnění podmínek účasti, pokud takové posouzení nebylo provedeno již v původním zadávacím řízení, a ověří splnění dalších podmínek stanovených ZZVZ a touto zadávací dokumentací. Zadavatel dále ověří, zda u tohoto účastníka nejsou dány důvody pro vyloučení podle § 48 ZZVZ a zda jsou splněny podmínky pro uzavření smlouvy podle § 122 ZZVZ, pokud se na daný případ vztahují. Předpokladem pro uzavření smlouvy s novým dodavatelem je jeho souhlas s uzavřením smlouvy a splnění podmínek stanovených ZZVZ, zadávací dokumentací a dalšími podmínkami původního zadávacího řízení. Účastník, který bude vyzván k uzavření smlouvy, je povinen do třiceti (30) kalendářních dnů od doručení výzvy Zadavatele doložit dokumenty prokazující, že nadále splňuje kvalifikační předpoklady a další podmínky pro plnění předmětu veřejné zakázky, pokud takové doklady Zadavatel požaduje nebo jejich předložení vyplývá ze ZZVZ či zadávací dokumentace. Pokud vyzvaný účastník odmítne uzavřít smlouvu, neposkytne potřebnou součinnost, ve stanovené lhůtě neprokáže splnění kvalifikačních předpokladů nebo dalších podmínek pro plnění předmětu veřejné zakázky, případně jsou u něj dány důvody pro vyloučení podle ZZVZ, je Zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření smlouvy dalšího účastníka v pořadí. S novým dodavatelem bude uzavřena smlouva za podmínek odpovídajících jeho nabídce předložené v zadávacím řízení. Předmět plnění bude shodný s předmětem původní veřejné zakázky, přičemž rozsah plnění bude zohledňovat již poskytnuté plnění původním dodavatelem a doba plnění bude nastavena tak, aby nové plnění plynule navázalo na plnění původního dodavatele a bylo ukončeno v souladu s podmínkami původní veřejné zakázky. Tento postup může Zadavatel opakovat vůči dalším účastníkům v pořadí, pokud předchozí účastník smlouvu odmítne uzavřít, neposkytne potřebnou součinnost k jejímu uzavření, ve stanovené lhůtě neprokáže splnění kvalifikačních nebo dalších podmínek pro plnění předmětu veřejné zakázky, jsou u něj naplněny důvody pro vyloučení nebo nastane jiná právní či faktická překážka bránící uzavření smlouvy, a to až do oslovení posledního účastníka, který se v původním zadávacím řízení umístil v pořadí za vybraným dodavatelem. Výše uvedený postup je právem Zadavatele, nikoliv jeho povinností a nelze se jej právně domáhat. Zadavatel si vyhrazuje dle § 100 ZZVZ navýšení ceny za poskytované služby v průběhu trvání smlouvy v těchto případech: • V případě zvýšení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty; v takovém případě bude zvýšena cena o příslušné navýšení sazby DPH ode dne účinnosti nové zákonné úpravy DPH. • V případě zvýšení zákonné výše minimální mzdy včetně souvisejících zákonných odvodů, a to maximálně v rozsahu tohoto zvýšení. Cenu lze zvýšit pouze formou písemného dodatku ke smlouvě, uzavřené mezi Zadavatelem a vybraným dodavatelem (Poskytovatelem). Podmínky jsou uvedeny ve smlouvě (příloha č. 2 zadávací dokumentace)