2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych B.57oraz B.157w ramach kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii
Beschreibung: Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych B.57oraz B.157w ramach kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu.Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 pakiety (części)
Interne Kennung: WSM/DZP/381-9798/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na stan pilnej konieczności tj. pilny charakter zamówienia na podstawie art. 138 ust. 3 ustawy Pzp postępowanie zostanie ogłoszone w trybie skróconym tj. nie krótszym niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, uzasadnia skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych co następuje:Przedmiot zamówienia obejmuje produkty lecznicze o kluczowym znaczeniu dla zapewnienia ciągłości terapii pacjentów objętych programami lekowymi. Charakter tych świadczeń powoduje konieczność nieprzerwanego dostępu do terapii ratujących życie lub zdrowie, a jakiekolwiek opóźnienia w realizacji zamówienia mogłyby skutkować pogorszeniem stanu zdrowia pacjentów lub brakiem możliwości kontynuacji leczenia. Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, wynikającą z konieczności zapewnienia kontynuacji leczenia pacjentów zakwalifikowanych do terapii w przypadku braku skuteczności dotychczas stosowanych terapii,wynika również ze specyfiki terapii, które wymagają ścisłego przestrzegania harmonogramów podawania leków. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zachowanie standardowych terminów postępowania mogłoby doprowadzić do powstania luki w dostępności leków, co stanowiłoby realne zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Skrócony termin składania ofert pozostaje adekwatny do charakteru zamówienia, a jednocześnie zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania i złożenia ofert, z uwagi na powszechną dostępność przedmiotu zamówienia na rynku oraz jego standardowy charakter. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: Leczenie dystonii ogniskowych i połowicznego kurczu twarzy B.28;Leczenie pacjentów ze spastycznością kończyn z użyciem toksyny botulinowej typu A B.57
Interne Kennung: Pakiet 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: Leczenie chorych z uogólnioną postacią miastenii B.157
Interne Kennung: Pakiet 2