575052-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bitumen – Furnizare bitum rutier 50/ 70 necesar pentru productia de mixturi asfaltice, conform SR EN 12591: 2009
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare bitum rutier 50/ 70 necesar pentru productia de mixturi asfaltice, conform SR EN 12591: 2009
Beschreibung: Furnizare bitum rutier 50/ 70 necesar pentru productia de mixturi asfaltice, conform SR EN 12591: 2009. Acord cadru cu maxim 3 (trei) operatori economici, durata de derulare 48 (patruzecisiopt) luni. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.800.000 lei fara TVA. Livrarea produselor se va face in localitatea Cuza Voda, Str. Medgidiei nr.1, Judetul Constanta pe baza comenzilor ferme emise de catre beneficiar. Conform cerintelor Caietului de sarcini, termenul maxim de livrare este de 48 de ore de la primirea comenziilor. Termenul minim acceptat pentru livrarea produselor care fac obiectul prezentei proceduri de achizitie publica este de 12 ore. Transportul se va face prin mijloace specializate ale furnizorului prin grija si pe cheltuiala sa. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare la 11 zile fata de termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 18 zile.
Interne Kennung: 2749993/ 2023/ 8
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44113610 Bitumen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizare bitum rutier 50/ 70 necesar pentru productia de mixturi asfaltice, conform SR EN 12591: 2009. Cantitate acord-cadru: minim 1.600 tone; maxim 24.000 tone; Valoare acord-cadru: minim 5.120.000,00 lei fara TVA; maxim = 76.800.000,00 lei fara TVA; Cantitate contract subsecvent: minim 100 tone; maxim 1500 tone; Valoare contract subsecvent: minim 320.000,00 lei fara TVA; maxim 4.800.000,00 lei fara TVA. In urma derularii procedurii de achizitie se va incheia un acord cadru cu maxim 3 (trei) operatori economici, contractele subsecvente, inclusiv primul contract subsecvent, urmand a se atribui cu reluarea competitiei in SEAP.
Interne Kennung: 1