2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare gaze naturale pentru Spitalul Clinic Județean de Urgenta Bistrita
Beschreibung: Obiectul procedurii de achizitie il constituie incheierea unui Acord-cadru de furnizare gaze naturale pentru Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Bistrita. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 18 zile. In cazul finalizarii procedurii de achizitie publica centralizata pentru furnizare gaze naturale, organizata de ONAC, prezenta procedura de atribuire va fi reziliata de drept, incepand cu data intrarii in vigoare a Acordurilor cadru incheiate de ONAC cu operatorii economici declarati castigatori.
Interne Kennung: 1148/11.08.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cantitatea minima estimata Acordu-cadru– 6397.15 MWh, Valoarea minima estimata a AC- 2.519.709,44 lei, Cantitatea maxima estimata Acordu-cadru– 8116.18 MWh, Valoarea maxima estimata a AC- 3.196.800,98 lei, Cantitatea minima estimata Contract subsecvent–533.10 MWh Valoarea minima estimata a unui CS – 209.977,43 lei. Cantitatea maxima estimata Contract subsecvent– 6087.15 MWh, Valoarea maxima estimata a unui CS – 2.397.606,64 lei.
Interne Kennung: 1