2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 1 szt. pojazdu do ewakuacji - samochodu z drabiną mechaniczną min. 40 m.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. pojazdu do ewakuacji – samochodu z drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej min. 40 m. Pojazd musi spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002 z póżń. zm.). Pojazd musi posiadać aktualne świadectwo dopuszczenia wraz ze sprawozdaniem z badań, które musi zostać dostarczone najpóźniej w dniu odbioru techniczno-jakościowego przedmiotu zamówienia. Świadectwo dopuszczenia na pojazd obejmować musi wyposażenie ratownicze zgodne z wymaganiami załącznika nr 6 do „Wytycznych standaryzacji wyposażenia pojazdów pożarniczych i innych środków transportu Państwowej Straży Pożarnej” z dnia 14.04.2011 r. Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym”, wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy oraz wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Wyposażenie ratownicze, które zostanie dostarczone z pojazdami, dla którego jest wymagane świadectwo dopuszczenia, musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania. Świadectwa dopuszczenia na wyposażenie muszą zostać dostarczone najpóźniej w dniu odbioru techniczno-jakościowego przedmiotu zamówienia. Zmiany adaptacyjne pojazdu, dotyczące montażu wyposażenia, nie mogą powodować utraty ani ograniczać uprawnień wynikających z fabrycznej gwarancji mechanicznej. W przypadku, gdy przekroczone zostały warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji typu pojazdu kompletnego oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy. Urządzenia i podzespoły zamontowane w pojeździe powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. Świadectwo zgodności podwozia należy przedstawić najpóźniej w trackie odbioru techniczno – jakościowego. Podwozie pojazdu fabrycznie nowe, rok produkcji nie wcześniej niż 2024 rok. Zabudowa oraz wyposażenie fabrycznie nowe, rok produkcji nie wcześniej niż 2024. Pojazd musi spełniać przepisy norm: PN-EN 14043 „lub równoważna” oraz PN-EN 1846 „lub równoważna”. Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, o mocy min. 210 kW spełniającym aktualne przepisy prawa wymagane podczas rejestracji na terenie Polski. Wymiary pojazdu w pozycji transportowej: - wysokość nie większa niż 3800 mm, - długość nie większa niż 12000 mm, - szerokość nie większa niż 2550 mm. Drabina ratownicza o wysokości ratowniczej min. 40 m, mierzonej – zgodnie z normą PNEN 14043 „lub równoważnej”. Praca w zakresie kątów: minimum 15° poniżej poziomu gruntu do 75° podnoszenia). Obrót drabiny nieograniczony. Napęd drabiny hydrauliczny. Zespół drabiny wyposażony w przegubowe (łamane) ostatnie najwyższe przęsło. Wysięgnik przegubowy o długości mierzonej do zewnętrznej krawędzi kosza nie mniejszej niż 4000 mm, z możliwością pochylania do 75°. Musi być zapewnione swobodne przejście od pierwszego do ostatniego przęsła. Zespół drabiny wyposażony w bariery ochronne stanowiska operatora. Szczeble drabiny w wykonaniu antypoślizgowym. Zespół drabiny zabezpieczony przed korozją. Zapewnione korygowanie nierówności terenu we wszystkich kierunkach w zakresie min. 10°. Czas sprawiania drabiny – max. 95 s. Czas sprawiania definiowany zgodnie z p. 3.25 normy PN-EN 14043 „lub równoważnej”. Pojazd wyposażony w kosz ratowniczy min. 5 osobowy, o udźwigu min. 500 kg, zamontowany do szczytu ostatniego przęsła drabiny, przewożony w tej pozycji. Kosz powinien posiadać możliwość odłączenia go od przęseł drabiny. Przez udźwig kosza należy rozumieć – maksymalne obciążenie użytkowe PL definiowane zgodnie z p. 3.20 normy PN-EN 14043 „lub równoważnej” określone na podstawie obliczeń i potwierdzone podczas badań drabiny prowadzonych zgodnie z normą PN-EN 14043 „lub równoważnej”, w tym prób sprawdzeń stateczności. Samochody i sprzęt silnikowy muszą zostać wydane z pełnymi zbiornikami: paliwa i płynów eksploatacyjnych. Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić na swój koszt dodatkowe badanie techniczne umożliwiające zarejestrowanie samochodu jako pojazd specjalny w ruchu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: WZP.2370.26.2025.ŁB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114110 Rettungswagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144211 Fahrzeuge mit Drehleiter
5. Los
Los: LOT-0001