575276-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Kraftfahrzeuge – A KTI részére gépjármű flotta beszerzése
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: A KTI részére gépjármű flotta beszerzése
Beschreibung: Gépjármű flottaüzemeltetés keretében gépjárművek tartós bérlete és kapcsolódó flottakezelési szolgáltatások nyújtása a Közlekedéstudományi és Építésügyi Minőségellenőrző Intézet számára.
Interne Kennung: EKR001066872026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A Kbt. Második Része szerinti nyílt közbeszerzési eljárás.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ajánlatkérő tárgyi közbeszerzési eljárás sikeres lefolytatásával megkötött szerződés keretében mindösszesen 56 db új gépjárműt akar tartós bérletbe venni. A gépjárművek tartós bérletének és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások nyújtásának időtartama 60 hónap, amely az adott gépjármű átadás-átvételének napjától kezdődik. Új gépjárműnek minősül az a jármű, amely sem Magyarországon, sem külföldön nem volt üzembe és forgalomba helyezve, bemutató- illetve próbajárműként nem használták, továbbá a gyártási éve minimum 2025 évnél nem korábbi és a futott kilométer (kilométeróra állása) nem több mint 150 km. A beszerzés tárgyát képező gépjárművek főbb műszaki adatai: - A műszaki leírás szerinti I.A. típusú személygépjármű: 2 db 5 ajtós kivitelű személygépjármű; új, azonos gyártmányú, minimum 140 kW, benzin vagy benzin hibrid vagy diesel motorral és automata váltóval szerelt gépjármű; - A műszaki leírás szerinti III.A. típusú személygépjármű: 6 db új, 5 ajtós kombi kivitelű személygépjármű, azonos gyártmányú, automata váltóval és benzin vagy benzin hibrid motorral szerelt gépjármű; - A műszaki leírás szerinti V. típusú gépjármű: 23 db új, 5 ajtós kombi kivitelű személygépjármű, azonos gyártmányú, , benzin vagy benzin hibrid motorral szerelt gépjármű manuális váltóval; - A műszaki leírás szerinti VI.A. típusú gépjármű: 8 db 5 ajtós kivitelű személygépjármű; új, azonos gyártmányú, benzin vagy benzin hibrid motorral, manuális váltóval szerelt gépjármű; - A műszaki leírás szerinti VI.B. típusú személygépjármű: 13 db 5 ajtós kivitelű személygépjármű; új, azonos gyártmányú, tisztán elektromos motorral szerelt gépjármű, amely megfelel a 397/2022. (X.20.) kormányrendeletben előírt követelményeknek (tiszta jármű rendelet) Co kibocsátás: 0 g/km; - A műszaki leírás szerinti X.A. típusú kisáruszállító haszongépjármű 4x2: 4 db személygépjármű; új, diesel motorral szerelt manuális váltóval rendelkező gépjármű. Jelen közbeszerzési eljárás tárgya továbbá a gépjárművekhez kapcsolódó, a Műszaki leírásban és a Szerződéstervezetben rögzített flottakezelési szolgáltatások ellátása. Ajánlatkérő által beszerezni kívánt (flottakezelési) szolgáltatások a következők: a) Gépjármű megrendelés, forgalomba helyezés és átadás bonyolítása b) Gépjármű tartós bérletbe adása c) Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás és CASCO biztosítás vagy azzal egyenértékű szolgáltatás ügyintézése, díjrendezettségének biztosítása d) Káresemények teljes körű biztosítási ügyintézése e) Téli-nyári gumicserék szervezése, gumiabroncsok karbantartása, javítása f) Karbantartás, javításszolgáltatás, kötelező szervízháttér biztosítása g) Csereautó biztosítása h) Assistance-szolgáltatás i) Hozom-viszem szolgáltatás j) Adó és illetékfizetés k) Műszaki vizsga ügyintézése, lebonyolítása l) Kategóriának megfelelő úthasználati díjak biztosítása A nyertes ajánlattevő által ellátandó feladatokat részletesen az egyéb közbeszerzési dokumentumok, különösen a Műszaki leírás és Szerződéstervezet tartalmazza. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy a közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen szereplő, meghatározott gyártmányra, típusra történő hivatkozások csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek. Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárásokban az alkalmasság és a kizáró okok igazolásának, valamint a közbeszerzési műszaki leírás meghatározásának módjáról szóló 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. §-ának (3) bekezdésében foglaltak alapján azzal mindenben egyenértékű terméket elfogad.
Interne Kennung: EKR001066872026/1
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50111000 Verwaltung, Reparatur und Wartung von Fahrzeugparks, 50111100 Fuhrparkverwaltung, 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen