575287-2026 - Wettbewerb
Polen – Ausrüstung für Tomografie – Zakup tomografu komputerowego z oprogramowaniem kardiologicznym wraz z dostosowaniem infrastruktury
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup tomografu komputerowego z oprogramowaniem kardiologicznym wraz z dostosowaniem infrastruktury
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, instalacja, montaż i uruchomienie tomografu komputerowego z oprogramowaniem kardiologicznym wraz z dostosowaniem infrastruktury na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku oraz świadczenie usług serwisowych w okresie gwarancji na zrealizowane zadanie. 2. Szczegółowy opis i parametry techniczne przedmiotu zamówienia oraz zakres i rozmiar prac niezbędnych do instalacji i uruchomienia tomografu komputerowego zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym. Parametry pomieszczeń i budynku oraz pomiary wentylacji zostały wyszczególnione w Załączniku nr 2a do SWZ – Dokumenty dotyczące adaptacji pomieszczeń. Informacje w zakresie zasad realizacji dostawy, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – projektowane postanowienia umowy.
Interne KennungDA.ZP.242.44.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzepis art. 138 ust. 1 PZP określa minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Termin ten nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji UE. Zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 131 ust. 2 PZP Zamawiający zobowiązany jest do wydłużenia tego terminu, jeżeli w SWZ przewiduje możliwość albo wymaga złożenia oferty po odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzeniu przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Natomiast zgodnie z art. 138 ust. 2 PZP, Zamawiający może skrócić termin składania ofert w stosunku do terminu ustalonego zgodnie z art. 138 ust. 1 PZP. Termin ten nie może być jednak krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE. Możliwość taka występuje w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Ponieważ w przedmiotowym postępowaniu zachodzą okoliczności, o których mowa w przepisie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, Zamawiający skrócił termin składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania sprawnej pracy szpitala w związku z zapewnieniem ciągłości wykonywania badań diagnostycznych tomografii komputerowej w Dziale Diagnostyki Obrazowej SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. W obecnie posiadanym przez placówkę tomografie komputerowym nastąpiło poważne uszkodzenie elementu urządzenia uniemożliwiające wykonywanie badań TK. W związku z tym przy zastosowaniu procedury standardowej i zachowaniu wszystkich ustawowych terminów (składania ofert, składania podmiotowych środków dowodowych i terminu zawarcia umowy) uniemożliwione byłoby udzielenie zamówienia w sposób gwarantujący sprawną diagnostykę pacjentów, a ewentualne zlecanie wykonywania badań w okolicznych szpitalach jest dużym utrudnieniem organizacji pracy szpitala, jak również stanowi ryzyko dla zdrowia i komfortu pacjenta. Pomimo tej szczególnej sytuacji, Zamawiający chce przeprowadzić postępowanie z zachowaniem zasady konkurencyjności. Ponadto, ustalając skrócony termin na składanie ofert, Zamawiający miał na względzie zapewnienie wszystkim potencjalnym Wykonawcom możliwość ubiegania się o zamówienie i w jego opinii, skrócony czas na złożenie ofert, daje możliwość zapoznania się z treścią dokumentów postępowania oraz przygotowanie oferty i złożenie jej w terminie. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33115000 Ausrüstung für Tomografie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 71220000 Architekturentwurf
5. Los
LosLOT-0001