2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii - ETAP I
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii- ETAP I. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki nr 2b, 3 i 4 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.3321.219.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen, 71220000 Architekturentwurf, 45400000 Baufertigstellung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 79932000 Innenarchitektendienste, 45215130 Bau von Kliniken, 45330000 Installateurarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45323000 Schalldämmungsarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45432130 Bodenbelagsarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45441000 Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45451000 Dekorationsarbeiten, 39100000 Möbel, 39130000 Büromöbel, 80511000 Ausbildung des Personals, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z opisem zawartym w SWZ, umowie oraz zgodnie z: a) Programem funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ b) warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i Prawa Budowlanego; c) wymaganiami wynikającymi z obowiązujących Polskich Norm, Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i przepisów związanych; d) zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i ustalonymi zwyczajami. Przy realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca wszelkie materiały wykończeniowe, niezbędne do realizacji przedmiotowego zadania, zakupi we własnym zakresie w ramach kosztów określonych w niniejszej umowie. Materiały stosowane przez Wykonawcę muszą być dopuszczone do stosowania w budownictwie w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) i Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213 z późn. zm.) oraz zaakceptowane przez Zamawiającego. 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 60 % KRYTERIUM GWARANCJA I RĘKOJMIA waga: 40 %
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 79932000 Innenarchitektendienste, 45215130 Bau von Kliniken, 45330000 Installateurarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45323000 Schalldämmungsarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45432130 Bodenbelagsarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45441000 Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45451000 Dekorationsarbeiten, 39100000 Möbel, 39130000 Büromöbel, 39134000 Computermöbel, 80511000 Ausbildung des Personals, 80500000 Ausbildung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: § 14a. Prawo opcji 1. Zmawiającemu przysługuje prawo do skorzystania z tzw. „prawa opcji” polegającego na możliwości zlecenia Wykonawcy świadczenia usług nadzoru autorskiego nad realizacją Etapu II i Etapu III robót budowalnych, zgodnie z zakresem określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz dokumentacji stanowiącej załącznik do Umowy. 2. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zmawiającego, a nie jego zobowiązaniem, Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego. Niewykorzystanie prawa opcji pozostaje bez wpływu na wynagrodzenie należne Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia podstawowego. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości określonej w §23 ust. 1 lit. e) Umowy. Wynagrodzenie to obejmuje wykonanie całości usług objętych prawem opcji i wyczerpuje wszelkie roszczenia Wykonawcy z tego tytułu. Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, jeżeli rzeczywista pracochłonność lub zakres czynności niezbędnych do należytego wykonania usług okażą się większe od przewidywanych. 4. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, określającego zakres usług objętych opcją. Świadczenie usług objętych prawem opcji rozpoczyna się od dnia wskazanego w oświadczeniu Zamawiającego. 5. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. 6. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie do 4 lat od zakończenia realizacji Etapu I tj. podpisania Protokołu Odbioru Etapu I – część druga (końcowego). 7. Do realizacji usług objętych prawem opcji stosuje się odpowiednio postanowienia Umowy dotyczące nadzoru autorskiego oraz pozostałe postanowienia Umowy, o ile postanowienia niniejszego paragrafu nie stanowią inaczej. Sposób wykonywania usług realizowanych w ramach prawa opcji jest tożsamy ze sposobem wykonywania nadzoru autorskiego określonym w §14 Umowy. 8. Potwierdzeniem należytego wykonania usług objętych prawem opcji będzie podpisanie przez Strony Protokołu Odbioru Nadzoru Autorskiego nad realizacją Etapu II i Etapu III robót budowalnych. Odbiór rozpocznie się w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego nie dłuższym niż 5 dni roboczych od daty zakończenia robót budowalnych. 9. Zapłata wynagrodzenia za usługi wykonane w ramach prawa opcji nastąpi po podpisaniu Protokołu Odbioru, o którym mowa w ust. 8, na zasadach określonych w §23 i §24 Umowy. 10. Okres realizacji usługi w ramach prawa opcji rozpoczyna się w dniu określonym w złożonym przez Zamawiającego oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji i trwa do dnia zakończenia świadczenia usługi nadzoru nad robotami budowlanymi realizowanymi w Etapach II i III.