See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej” (etap 6)
Beschreibung: ,,Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej” (etap 6) w zakresie: Część 1 ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Kępskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Budowlanych do skrzyżowania z ul. Luboszycką’’ Część 2 ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Krapkowickiej na odcinku od stacji Orlen do skrzyżowania z drogą do mostu na Kanale Ulgi’’ Przedmiot zamówienia dla każdej części przewidziany jest do realizacji w systemie „projektuj i buduj” składa się z m.in.: • ETAP I wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów tj. projektu budowlanego i wykonawczego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiaru oraz innych materiałów, które będą podstawą realizacji robót budowlanych i uzyskania zatwierdzenia dokumentacji projektowej w drodze decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, zwanej dalej w treści „dokumentacją projektową”. • ETAP II wykonanie robót budowlano-montażowych w ramach budowy drogi dla pieszych i rowerów wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową. • ETAP III wykonanie, dostawa oraz montaż 2 sztuk tablic informacyjnych o wymiarach 120x60 cm dla każdej Części zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz w załączniku do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Zamówienie realizowane będzie w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w ramach Projektu „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”.
Interne Kennung: NP.260.29.2025
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71355000 Vermessungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 45100000 Baureifmachung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45247110 Kanalbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Część 1 ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Kępskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Budowlanych do skrzyżowania z ul. Luboszycką’’
Beschreibung: "Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej” (etap 6) w zakresie: Część 1 ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Kępskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Budowlanych do skrzyżowania z ul. Luboszycką’’ Przedmiotem inwestycji jest wykonanie m.in.: • Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Kępskiej odcinek od skrzyżowania z ul. Budowlanych do skrzyżowania z ul. Luboszycką. • Uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej wraz ze wszystkimi uzgodnieniami, • Wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania, • Wykonanie robót ziemnych, • Wykonanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, • Wykonanie nowych krawężników i obrzeży na ławie betonowej z oporem, • Wykonanie zjazdów o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, • Wykonanie miejsc postojowych o nawierzchni bitumicznej minimum dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1, • Wykonanie odwodnienia (należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych), w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącej kanalizacji; • Przesunięcie istniejącego oświetlenia ulicznego typu LED kolidującego z przebiegiem drogi dla pieszych i rowerów (w razie konieczności), • Zabezpieczenie skarpy nasypu wykonane w postaci muru oporowego wzdłuż fragmentu działki 351/2 (w razie konieczności) w rejonie ul. Kępskiej 8 wraz z likwidacją zatoki autobusowej, należy przewidzieć zabezpieczenie urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego z uwagi na wysokość skarpy (w razie konieczności); • Wykonanie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerowego z doświetleniem typu LED przez ulicę Kępską, • Likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci wraz z ich zabezpieczeniem, • Likwidacja ewentualnych kolizji z innymi elementami m.in. małej architektury, słupkami, znakami, banerami reklamowymi, ściankami itp. • Opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu, • Wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, • Należy przewidzieć wykonanie elementów zabezpieczających przed przejazdem samochodów przez drogę dla pieszych i rowerów; • Wykonanie kanału technologicznego na całej długości odcinka drogi dla pieszych i rowerów; • Ewentualną wycinkę drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń, • Wykonanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami, • Wykonanie regulacji urządzeń obcych, w razie konieczności ich wymianą z dostosowaniem do występujących obciążeń, • Wykonanie robót wykończeniowych, • Odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych, Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Część III OPZ: tablice informacyjno-pamiątkowe oraz PFU (program funkcjonalno-użytkowy).
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0001
Titel: Część 2 ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Krapkowickiej na odcinku od stacji Orlen do skrzyżowania z drogą do mostu na Kanale Ulgi’’
Beschreibung: Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej” (etap 6) w zakresie: Część 2 ,,Budowa drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Krapkowickiej na odcinku od stacji Orlen do skrzyżowania z drogą do mostu na Kanale Ulgi’’ Przedmiotem inwestycji jest wykonanie m.in.: • opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi dla pieszych i rowerów przy ul. Krapkowickiej na odcinku od stacji Orlen do skrzyżowania z drogą do mostu na Kanale Ulgi; • uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej; • uzyskanie w razie konieczności pozwolenia wodnoprawnego; • wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania; • wykonanie robót ziemnych; • wykonanie nowej konstrukcji drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni bitumicznej dwuwarstwowej, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1; • wykonanie zjazdów o nawierzchni bitumicznej dwuwarstwowej w ciągu drogi dla pieszych i rowerów, podbudowy oraz doprowadzenie podłoża do kategorii nośności G1; • wykonanie obrzeży wzdłuż drogi dla pieszych i rowerów na ławie betonowej z oporem, w rejonach skrzyżowań i zjazdów ewentualnie wzdłuż DK 45 (od strony drogi dla pieszych i rowerów) należy przewidzieć wykonanie nowych krawężników na ławie betonowej z oporem; • dostosowanie wysp kanalizujących ruch na skrzyżowaniu z drogą do mostu na Kanale Ulgi do drogi dla pieszych dla pieszych i rowerów (w ciągu wysp kanalizujących ruch należy wykonać pełną konstrukcję drogi dla pieszych i rowerów), należy przewidzieć ewentualną przebudowę istniejącej infrastruktury; • wykonanie odwodnienia w tym jezdni DK45 (w zakresie niezbędnym od strony drogi dla pieszych i rowerów) przy czym należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych, w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej; • wykonanie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerowego z doświetleniem typu LED przy ulicy Krapkowickiej oraz skrzyżowaniu z drogą do mostu na Kanale Ulgi; • wykonanie pasa zieleni pomiędzy istniejącą jezdnią DK 45 a drogą dla pieszych i rowerów, szerokość pasa zieleni powinna uwzględniać możliwość usytuowania oświetlenia ulicznego wzdłuż DK 45; • wykonanie rowu odwadniającego (należy ewentualnie przewidzieć w zależności od sytuacji terenowej i występujących kolizji) pomiędzy istniejącą jezdnią DK 45 a drogą dla pieszych rowerów z uwzględnieniem możliwości usytuowania oświetlenia ulicznego wzdłuż DK 45; • należy przewidzieć w razie konieczności przebudowę rowów odwadniających; • ewentualną wycinkę drzew i krzewów w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i zezwoleń; • należy przewidzieć w razie konieczności przebudowę urządzeń wodnych w uzgodnieniu z zarządcą infrastruktury; • likwidacja ewentualnych kolizji z innymi sieciami w tym napowietrzną linią energetyczną oraz ich zabezpieczenie wraz z uzgodnieniami z właściwym zarządcą sieci; • opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu; • wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego; • należy przewidzieć w razie konieczności montaż urządzeń brd zabezpieczający ruch pieszych i rowerzystów (np. bariery energochłonne, barierki itp.); • wykonanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami; • wykonanie regulacji urządzeń obcych, w razie konieczności dostosowanie urządzeń obcych do obciążeń występujących w drodze; • odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych; • humusowanie i obsianie skarp nasypów i rowów; • ewentualne dodatkowe zabezpieczenie przed osuwaniem skarp nasypu w szczególności w rejonie potoku Olszanka; • ewentualne przeniesienie bądź likwidacja konstrukcji banerów reklamowych bądź innych elementów kolidujących z inwestycją w uzgodnieniu z właścicielem; • wykonanie robót wykończeniowych; • drogę dla pieszych i rowerów należy połączyć z istniejącymi drogami dla pieszych i rowerów przy ulicy Krapkowickiej od strony Centrum Opola oraz od strony Krapkowic; Ponadto należy wykonać i zamontować 2 szt. tablic informacyjno-pamiątkowych w rozmiarze 120x60 zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem zamieszczonym pod linkiem https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/zasady-komunikacji-fe/ oraz zgodnie z załącznikiem do SWZ. Tablice należy umieścić na dwóch bądź jednym słupku (blacha stalowa, ocynkowany z zagięta krawędzią). Lokalizacja zostanie wskazania na etapie realizacji umowy przy czym należy wycenić możliwe przesunięcie tablic po wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów (tablice do zamontowania do 1 miesiąca po podpisaniu umowy i możliwe przesunięcie po zakończonych robotach budowlanych w obrębie zadania). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Część III OPZ: tablice informacyjno-pamiątkowe oraz PFU (program funkcjonalno-użytkowy).
Interne Kennung: Część 2