2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudnik w roku 2026-szkółka zespolona
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z hodowli lasu, gospodarki łąkowo- rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rudnik w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia, specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach
Interne Kennung: ZG.270.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zastosowanie procedury przyspieszonej (art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp) wynika z pilnej potrzeby zapewnienia ciągłości prac gospodarczych w Nadleśnictwie. Poprzednie postępowanie ZG.270.23.2025 zostało unieważnione w zakresie prac szkółka zespolona, a brak niezwłocznego zawarcia umowy na rok 2026 uniemożliwi realizację zadań z zakresu hodowli lasu co narusza zasady racjonalnej gospodarki leśnej określone w Planie Urządzenia Lasu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rudnik w roku 2026- szkółka zespolona
Beschreibung: Wykonanie usług w szczególności dotyczy: hodowli lasu, gospodarki łąkowo-rolnej oraz innych prac z zakresu gospodarki leśnej, opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza dalszego podziału zamówienia. Ilości prac (czynności) planowanych do wykonania w danych lokalizacjach (adresach leśnych), na których jest planowana realizacja przedmiotu zamówienia w ramach danego Pakietu ma charakter wstępny i może ulec zmianie (zarówno zwiększeniu, jak i zmniejszeniu) w trakcie realizacji zamówienia. Wartość zamówienia podstawowego /bez uwzgl. usług podobnych oraz maksymalnej wartości i redukcji a także bez materiałów własnych zamawiającego) wyszacowano na kwotę: 1328457,59 PLN bez VAT. Szacunkowa maksymalna wartość obejmuje zamówienie usług podobnych a także możliwość zrealizowania zamówienia w wys. 130 % (BT-27-Lot). Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do zamówienia Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z wzorem umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji).