575519-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bau von Gasversorgungsleitungen – Executie de lucrari de reabilitare / sistematizare / optimizare sisteme distributie gaze naturale, precum si infiintarea de distributii noi gaze naturale
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Executie de lucrari de reabilitare / sistematizare / optimizare sisteme distributie gaze naturale, precum si infiintarea de distributii noi gaze naturale
Beschreibung: Entitatea contractanta intentioneaza sa demareze procedura de achizitie sectoriala avand ca obiect atribuirea unui acord-cadru de executia de lucrari de reabilitare / sistematizare / optimizare sisteme distributie gaze naturale, precum si infiintarea de distributii noi gaze naturale, organizata pe loturi, dupa cum urmeaza: Lot 01: Brasov, Covasna Lot 02: Prahova Lot 03: Giurgiu, Arges, Dambovita, Teleorman Lot 04: Dolj, Olt, Valcea, Gorj Lot 05: Bucuresti, Ilfov Lot 06: Calarasi, Ialomita, Constanta, Braila, Galati, Vrancea, Buzau, Tulcea Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 Termenul limita exprimat in numarul de zile in care Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Cantităţile minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru/lot în baza contractelor subsecvente, sunt estimate în Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire. Clauze de revizuire conform art. 236 din legea nr. 99/2016: Având în vedere că documentaţia de atribuire conţine un set minim de informaţii specifice referitoare la estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru, precum şi estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, subliniem faptul că aceste cantităţi minime şi maxime pe care entitatea contractantă le stabileşte iniţial în documentaţia de atribuire şi ulterior în acordul-cadru reprezintă estimări ale unor cantităţi care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru şi nu cantităţile exacte care vor fi achiziţionate, acestea din urmă putând fi mai mici, egale sau mai mari raportat la cele estimate, în funcţie de necesităţile reale ale entității contractante. În acest sens având în vedere faptul că efectele acordului cadru vizează în principal stabilirea termenilor şi condiţiilor care guvernează contractele de achiziţie publică ce urmează a fi atribuite într-o anumită perioadă, în special în ceea ce priveşte preţul unitar şi, după caz, cantităţile avute în vedere, Promitentul-Achizitor îşi rezerva dreptul/opțiunea de a suplimenta cantitatea estimată la nivelul documentaţiei de atribuire cu până la maxim 50% din cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru, pentru fiecare categorie de lucrare în parte. Prețul la care pot fi achiziționate suplimentar în baza prezenţei clauze de revizuire este cel din propunerea financiară ce stă la baza semnării prezentului acord-cadru (ajustat după caz conform formulă de ajustare prevăzută de legislaţia specifică). Modificarea acordului-cadru în baza prezentei clauze de revizuire se circumscrie modificării nesubstanțiale reglementată de art. 240 alin. (1), lit. a) din legea nr. 99/2016, având toate elementele prevăzute de art. 2 alin. (1)-(2) din Instructiunea ANAP nr. 1/2021.
Interne Kennung: 322BAML
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231221 Bau von Gasversorgungsleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” BV, CV
Beschreibung: Prezenta procedura are ca obiect achizitionarea de lucrari de reabilitare/ sistematizare/optimizare Sistem Distributie gaze naturale, precum si infiintare distributii noi gaze naturale, conform celor descrise in caietul de sarcini – parte a documentatiei de atribuire. Cantitatile minime si maxime estimate aferente acordului cadru și contractului subsecvent se regăsesc în anexă întrucât dimensiunea sectiunilor de la nivelul fișei de date/anuntului de participare nu permit completarea.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” -Prahova
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” GR, AG, DB, TR
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” DJ, OT, VL, GJ
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” B, IF
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - „EXECUTIE LUCRARI DE REABILITARE/SISTEMATIZARE/OPTIMIZARE SISTEM DISTRIBUTIE SI INFIINTARE DISTRIBUTII NOI GAZE NATURALE” CL, IL, CT, BR, GL, VN, BZ, TL
Interne Kennung: 6