See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reagens és fogyóanyag beszerzése gépkihelyezéssel
Beschreibung: Különféle laboratóriumi reagensek és fogyóanyagok beszerzése a felhasználásukhoz szükséges készülékek és eszközök biztosítása, azok térítésmentes használatba adásával 9 részben. Valamennyi rész tekintetében irányadó ajánlatkérői elvárás: 1) A vizsgálatok végzésére alkalmas, gyári új, korábban még nem üzembe helyezett (a 8. és 9. rész esetében a készülék gyári új, vagy az üzembe helyezés éve nem lehet korábbi mint 2023.) labor automata készülékeket az Ajánlattevőknek kell biztosítaniuk, kihelyezniük, a kezelő személyzetet betanítaniuk és a laborautomata készülékeket a szerződés időtartama alatt karbantartaniuk. A készülékek kihelyezésének és üzemeltetésének (beleértve a karbantartást, javítást, oktatást is) költségét a megajánlott reagensek, kiegészítő tételek árában kell megjeleníteni, a készülékekkel összefüggésben az ajánlattevők semmilyen további költséget vagy díjat nem számíthatnak fel. Amennyiben a kiírt vizsgálat mennyiséghez az ajánlattevők által megajánlott reagensek, kontrollok, kalibrátorok mennyisége kevésnek bizonyul, ajánlattevő a hiányzó mennyiséget térítésmentesen köteles biztosítani, ugyanígy az egyéb kiegészítő anyagokkal /eszközökkel együtt. A készülék leállásából, meghibásodásából eredő, a javítást követően elvégzendő kalibrálásokhoz és kontrollmérésekhez a teszteket, kalibrátorokat, kontrollokat, kiegészítő anyagokat/eszközöket ajánlattevő térítésmentesen köteles biztosítani! 2) Ajánlatkérő előírja, hogy valamennyi megajánlott orvostechnikai eszköznek, illetve in vitro diagnosztikai orvostechnikai eszköznek meg kell felelnie a rá irányadó, mindenkor hatályos jogszabályi követelményeknek. Az ajánlattevő a megajánlott orvostechnikai eszköz megfelelőségét az MDR-ben, az IVDR-ben, illetve az alkalmazandó orvostechnikai eszközökről vagy in vitro diagnosztikai orvostechnikai eszközökről szóló jogszabályokban előírtak szerint megfelelőségi nyilatkozattal, továbbá – amennyiben az adott eszköz forgalomba hozatalához a vonatkozó jogszabályok alapján szükséges – CE megfelelőségi tanúsítvánnyal köteles igazolni. A megfelelőséget igazoló dokumentumokat az ajánlat részeként kell benyújtani valamennyi olyan megajánlott termék tekintetében, amelyre vonatkozóan a jogszabály azok meglétét előírja. Amennyiben valamely megajánlott termék tekintetében a vonatkozó jogszabályok alapján CE megfelelőségi tanúsítvány kiállítása nem szükséges, az ajánlattevő köteles benyújtani az adott termékre vonatkozó, jogszabály szerinti megfelelőségi nyilatkozatot, illetve az alkalmazandó megfelelőség igazolására szolgáló dokumentumot. 3) Nyertes ajánlattevő a szerződés teljes időtartama alatt köteles biztosítani a megajánlott termékek folyamatos és jogszerű szállítását, valamint a kihelyezett készülékek üzemeltetéséhez szükséges, szerződésben meghatározott szerviz- és egyéb kapcsolódó szolgáltatásokat. E kötelezettségek teljesítése a nyertes ajánlattevő szerződéses kötelezettsége és felelőssége.
Interne Kennung: EKR001133222026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Klinikai kémiai és Immunkémiai vizsgálatok
Beschreibung: 1.1. Klinikai kémiai vizsgálatok: A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 2 db azonos típusú, ISE nélkül minimum 800 kémiai teszt/óra/készülék kapacitású kémiai automata, melynél az ISE vizsgálatok óránkénti kapacitása minimálisan 200 ISE/óra/készülék, 1 db centrifugával, 1 db reagensek, kontrollok, kalibrátorok hűtésére szolgáló kombinált hűtővel, szünetmentes áramforrással és szükség esetén 1 db víztisztító berendezéssel. vagy fizikálisan összekapcsolt (integrált) automatákat: amely modulárisan épül fel, analitikai egységekből, ISE modulokból, egy közös mintatovábbító egységből egy vezérlő szoftverből áll, az egyik modul leállása (karbantartás, meghibásodás esetén) a másik modul zavartalanul működtethető, 1 db centrifugával, 1 db reagensek, kontrollok, kalibrátorok hűtésére szolgáló kombinált hűtővel, szünetmentes áramforrással és szükség esetén 1 db víztisztító berendezéssel. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 1.278.451 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. 1.2. Immunkémiai vizsgálatok: A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 1 db minimum 300 teszt/óra kapacitású immunkémiai automata készülék,1 db reagensek hűtésére szolgáló hűtővel ,szünetmentes áramforrással, klíma berendezéssel és szükség esetén 1 db víztisztító berendezéssel. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 78.292 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. 1/1. és 1/2. részre csak teljeskörű ajánlat adható! Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget -figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 63.365.577 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests, 33696300 Chemische Reagenzien, 50400000 Reparatur und Wartung von medizinischen Geräten und Präzisionsgeräten
Los: LOT-0002
Titel: Speciális immunkémiai vizsgálatok
Beschreibung: Speciális immunkémiai vizsgálatok A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 1 db minimum 80 teszt/óra kapacitású immunkémiai automata készülék,1 db reagensek, kontrollok, kalibrátorok hűtésére szolgáló kombinált hűtővel, szünetmentes áramforrással, klíma berendezéssel. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 7.331 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 17.244.213 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/2
Los: LOT-0003
Titel: Hematológiai vizsgálatok
Beschreibung: Hematológiai vizsgálatok A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 2 db minimum 100 teszt/óra/készülék kapacitású 5 part diff.-es közös mintaváltóval összekapcsolt hematológiai automata, szünetmentes áramforrással. A készülékek közül egy, automata reticulocyta mérésre is alkalmas. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 70.521 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 14.952.004 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/3
Los: LOT-0004
Titel: Véralvadási vizsgálatok
Beschreibung: Véralvadási vizsgálatok A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 1 db minimum 90 PT teszt/óra kapacitású, teljes automata koagulométer 1 db centrifugával, 1 db reagensek, kontrollok hűtésére szolgáló kombinált hűtővel, szünetmentes áramforrással, továbbá 1 db minimum 60 PT teszt/óra, teljes automata koagulométer,szünetmentes áramforrással. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 13.237 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára ajánlatkérő a nettó 2.327.885 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/4
Los: LOT-0005
Titel: Vizeletanalitikai vizsgálatok
Beschreibung: Vizeletanalitikai vizsgálatok A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 1 db minimum 60 teszt/óra kapacitású automata vizeletüledék analizátor, szünetmentes áramforrással, klíma berendezéssel, továbbá 2 db teljes automata vizeletcsík analizátor (minimum 200 teszt/óra kapacitás), szünetmentes áramforrással. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 85.425 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 7.941.932 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/5
Los: LOT-0006
Titel: HbA1C vizsgálatok
Beschreibung: HbA1C vizsgálatok A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 1 db teljes automata HPLC készülék, szünetmentes áramforrással Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 23.414 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 10.601.789 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/6
Los: LOT-0007
Titel: Allergológiai vizsgálatok
Beschreibung: Allergológiai vizsgálatok A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 1 db allergológiai mérő- és kiértékelő rendszer, 1 db reagensek hűtésére szolgáló hűtővel.ű Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 1.821 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 6.394.150 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/7
Los: LOT-0008
Titel: Vérgáz vizsgálatok
Beschreibung: Vérgáz vizsgálatok A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülékek: 1 db automata mérőkészülék, szünetmentes áramforrással. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 1.238 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 7.053.451 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi. A részletes műszaki leírást és szerződéses feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001133222026/8
Los: LOT-0009
Titel: Quantitatív vizsgálatok és quantitatív gyorsteszte
Beschreibung: Quantitatív vizsgálatok és quantitatív gyorstesztek A szerződés időtartama alatt a kért vizsgálatok elvégzéséhez kötelezően biztosítandó készülék: 1 db quantitatív mérőkészülék. Összesen teszt kontrollmérésekkel együtt: 173 teszt/év igény szerinti lehívás alapján. Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a szerződés hatálya alatt a tényleges szükségleteknek megfelelően használja fel az éves méréshez szükséges mennyiséget. Amennyiben a BT-36 mezőben meghatározott időtartam lejártakor az ajánlattevő által keretjelleggel leszállított termékek (reagensek) mennyisége nem éri el a szerződéses keretmennyiséget - figyelemmel a teljesítés 36 hónapos időtartamára, ajánlatkérő a nettó 2.667.168 HUF/év alapkeretösszeg háromszorosának a 70%-áig vállal lehívási kötelezettséget - úgy a szerződés nem maradéktalan teljesüléséből eredő bevételkiesés ajánlattevő kockázatát képezi.
Interne Kennung: EKR001133222026/9