See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rekvisitionsläkemedel 2027
Beschreibung: Upphandlingen avser läkemedel som beställs genom rekvisitionsförfarande och administreras av sjukvårdspersonal inom de fyra norra regionerna, Region Västernorrland, Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten samt de vårdgivare inom LOV som deltagande regioner har avtal med.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126377:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001