See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Pniewy w roku 2026”
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, nasiennictwa, transportu sadzonek, nasion i materiałów oraz dogaszania i dozorowania pożarzysk do wykonania na terenie Nadleśnictwa Pniewy w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, nasiennictwa, transportu sadzonek, nasion i materiałów oraz dogaszania i dozorowania pożarzysk wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac szacowanych z wykorzystaniem Katalogu pracochłonności; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026” Załącznik nr 3.6. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej na rok 2026" Określony w Załączniku nr 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności), Załączniku nr 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz w Załączniku nr 3.5. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr 3.1. do SWZ, Załącznika nr 3.3. do SWZ bądź Załącznika nr 3.5. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych, w Załączniku nr 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej bądź w Załączniku nr 3.5. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet I – leśnictwa: Kaźmierz, Ostrolesie, Wielonek i Klemensowo; Pakiet II – leśnictwa: Pniewy, Duszniki i Szkółka Leśna „Dąbrowa”; Pakiet III – leśnictwa: Lubosz, Wituchowo, Urbanówko i Lwówek; Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. 8) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Pniewy.
Interne Kennung: SA.270.4.5.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231700 Erweiterung des Waldbestandes, 77231800 Führung von Waldbaumschulen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – leśnictwa: Kaźmierz, Ostrolesie, Wielonek i Klemensowo
Beschreibung: Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – leśnictwa: Pniewy, Duszniki i Szkółka Leśna „Dąbrowa”
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – leśnictwa: Lubosz, Wituchowo, Urbanówko i Lwówek
Interne Kennung: Pakiet III