2. Verfahren
Verfahren
Titel: KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNEJ ROZBUDOWY BUDYNKU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W KIELCACH PRZY ALEI IX WIEKÓW KIELC
Beschreibung: I. Przedmiotem Konkursu jest sporządzenie przez Uczestników Konkursu, zgodnie z warunkami Regulaminu, spójnej i całościowej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy budynku o funkcji biurowo-administracyjnej dla potrzeb Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach przy alei IX Wieków Kielc. II. Konkurs jest konkursem dwuetapowym, ograniczonym i realizacyjnym tzn. w którym Nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (Uczestnika konkursu), którego praca otrzymała I nagrodę, do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie pracy konkursowej. Przedmiot usługi został opisany w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5 do Regulaminu. III. Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej, pod względem architektonicznym, urbanistycznym, przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym, koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla inwestycji „Rozbudowa budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach przy alei IX Wieków Kielc”. IV. Konkurs prowadzony jest w procedurze dwuetapowego ograniczonego konkursu urbanistyczno-architektonicznego: 1. Etap kwalifikacyjny. 2. Etap I - opracowania studialne. 3. Etap II - opracowania prac konkursowych. V. W Konkursie mogą zostać przyznane trzy główne Nagrody pieniężne tj.: I Nagroda, II Nagroda oraz III Nagroda, przy czym pierwsza (I) Nagroda zostanie przyznana najlepszej pracy konkursowej. Ponadto przewiduje się przyznanie trzech wyróżnień. Całkowita kwota przeznaczona przez Zamawiającego na Nagrody pieniężne wynosi nie więcej niż 155 000,00 zł brutto. Jeżeli w Konkursie zostanie złożona liczba prac mniejsza niż 4, suma nagród pieniężnych zostanie odpowiednio pomniejszona, zgodnie z przyjętymi wartościami nagród, zaczynając od najniższej. Oprócz Nagród pieniężnych Organizator przewiduje przyznanie Nagrody w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. VI. W konkursie Organizator przewiduje przyznanie Nagród jak następuje: 1. Nagrody pieniężne: I NAGRODA -kwota w wysokości 55 000,00 zł brutto; II NAGRODA -kwota w wysokości 40 000,00 zł brutto; III NAGRODA - kwota w wysokości 30 000,00 zł brutto; max. 3 x WYRÓŻNIENIA - kwota jednego wyróżnienia w wysokości 10 000 zł brutto. 2. Nagroda w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie wybranej Pracy konkursowej dla Uczestnika konkursu, którego Praca konkursowa otrzymała największą liczbę punktów (I Nagroda pieniężna). VII. Nagrody w konkursie opisano w Rozdziale VI Regulaminu.
Vorherige Bekanntmachung: 24582-2026
Interne Kennung: 1088
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. Przedmiotem Konkursu jest sporządzenie przez Uczestników Konkursu, zgodnie z warunkami Regulaminu, spójnej i całościowej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy budynku o funkcji biurowo-administracyjnej dla potrzeb Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach przy alei IX Wieków Kielc. II. Konkurs jest konkursem dwuetapowym, ograniczonym i realizacyjnym tzn. w którym Nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (Uczestnika konkursu), którego praca otrzymała I nagrodę, do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie pracy konkursowej. Przedmiot usługi został opisany w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5 do Regulaminu. III. Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej, pod względem architektonicznym, urbanistycznym, przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym, koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla inwestycji „Rozbudowa budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach przy alei IX Wieków Kielc”. IV. Procedura przeprowadzenia Konkursu jest właściwa dla konkursów o wartości szacunkowej przekraczającej kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Ustawy, tj. przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 221.000 euro. V. Konkurs prowadzony jest w procedurze dwuetapowego ograniczonego konkursu urbanistyczno-architektonicznego: 1. Etap kwalifikacyjny: a. Podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie, w odpowiedzi na ogłoszenie o Konkursie, składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie, zgodnie z postanowieniami Rozdziału III Regulaminu, w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. b. Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu spełniających określone przez Organizatora wymagania wskazane w Rozdziale III Regulaminu. 2. Etap I - opracowania studialne: a. Składanie Opracowań studialnych przez Uczestników konkursu zaproszonych do składania Opracowań studialnych na podstawie wniosków o dopuszczenie w terminie określonym w Harmonogramie Konkursu. Zakres rzeczowy, forma opracowania oraz sposób prezentacji Opracowań studialnych zostały określone w Rozdziale IV Regulaminu. b. Ocena zanonimizowanych Opracowań studialnych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale V Regulaminu oraz wyłonienie minimum 6 najlepszych Opracowań studialnych odpowiadających w największym stopniu wymaganiom określonym w Regulaminie, które zostaną zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. c. Zaproszenie do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. 3. Etap II - opracowania prac konkursowych: a. Składanie Prac konkursowych przez Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu, w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, forma opracowania oraz sposób prezentacji Prac konkursowych zostały określone w Rozdziale IV Regulaminu. b. Ocena zanonimizowanych Prac konkursowych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale V Regulaminu oraz wybór najlepszej Pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału VIII Regulaminu. c. Zatwierdzenie przez Kierownika Zamawiającego rozstrzygnięcia Konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu. d. Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu. VI. Nagrody w konkursie opisano w Rozdziale VI Regulaminu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71220000 Architekturentwurf
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I. Przedmiotem Konkursu jest sporządzenie przez Uczestników Konkursu, zgodnie z warunkami Regulaminu, spójnej i całościowej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy budynku o funkcji biurowo-administracyjnej dla potrzeb Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach przy alei IX Wieków Kielc. II. Konkurs jest konkursem dwuetapowym, ograniczonym i realizacyjnym tzn. w którym Nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (Uczestnika konkursu), którego praca otrzymała I nagrodę, do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie pracy konkursowej. Przedmiot usługi został opisany w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 5 do Regulaminu. III. Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej, pod względem architektonicznym, urbanistycznym, przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym, koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla inwestycji „Rozbudowa budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach przy alei IX Wieków Kielc”. IV. Procedura przeprowadzenia Konkursu jest właściwa dla konkursów o wartości szacunkowej przekraczającej kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Ustawy, tj. przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 221.000 euro. V. Konkurs prowadzony jest w procedurze dwuetapowego ograniczonego konkursu urbanistyczno-architektonicznego: 1. Etap kwalifikacyjny: a. Podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie, w odpowiedzi na ogłoszenie o Konkursie, składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie, zgodnie z postanowieniami Rozdziału III Regulaminu, w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. b. Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu spełniających określone przez Organizatora wymagania wskazane w Rozdziale III Regulaminu. 2. Etap I - opracowania studialne: a. Składanie Opracowań studialnych przez Uczestników konkursu zaproszonych do składania Opracowań studialnych na podstawie wniosków o dopuszczenie w terminie określonym w Harmonogramie Konkursu. Zakres rzeczowy, forma opracowania oraz sposób prezentacji Opracowań studialnych zostały określone w Rozdziale IV Regulaminu. b. Ocena zanonimizowanych Opracowań studialnych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale V Regulaminu oraz wyłonienie minimum 6 najlepszych Opracowań studialnych odpowiadających w największym stopniu wymaganiom określonym w Regulaminie, które zostaną zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. c. Zaproszenie do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. 3. Etap II - opracowania prac konkursowych: a. Składanie Prac konkursowych przez Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu, w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, forma opracowania oraz sposób prezentacji Prac konkursowych zostały określone w Rozdziale IV Regulaminu. b. Ocena zanonimizowanych Prac konkursowych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale V Regulaminu oraz wybór najlepszej Pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału VIII Regulaminu. c. Zatwierdzenie przez Kierownika Zamawiającego rozstrzygnięcia Konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu. d. Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu. VI. W Konkursie mogą zostać przyznane trzy główne Nagrody pieniężne tj.: I Nagroda, II Nagroda oraz III Nagroda, przy czym pierwsza (I) Nagroda zostanie przyznana najlepszej pracy konkursowej. Ponadto przewiduje się przyznanie trzech wyróżnień. Całkowita kwota przeznaczona przez Zamawiającego na Nagrody pieniężne wynosi nie więcej niż 155 000,00 zł brutto. Jeżeli w Konkursie zostanie złożona liczba prac mniejsza niż 4, suma nagród pieniężnych zostanie odpowiednio pomniejszona, zgodnie z przyjętymi wartościami nagród, zaczynając od najniższej. Oprócz Nagród pieniężnych Organizator przewiduje przyznanie Nagrody w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. VII. W konkursie Organizator przewiduje przyznanie Nagród jak następuje: 1. Nagrody pieniężne: I NAGRODA -kwota w wysokości 55 000,00 zł brutto; II NAGRODA -kwota w wysokości 40 000,00 zł brutto; III NAGRODA - kwota w wysokości 30 000,00 zł brutto; max. 3 x WYRÓŻNIENIA - kwota jednego wyróżnienia w wysokości 10 000 zł brutto. 2. Nagroda w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie wybranej Pracy konkursowej dla Uczestnika konkursu, którego Praca konkursowa otrzymała największą liczbę punktów (I Nagroda pieniężna). VIII. Nagrody w konkursie opisano w Rozdziale VI Regulaminu.