See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Proiecte tip ”Quick Wins” Lucrări de eliminare a restricțiilor de viteză pentru restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii – SRCF BRAȘOV (execuție) 21 loturi
Beschreibung: Lucrările de eliminare a restricțiilor de viteză pentru restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii – SRCF BRAȘOV face parte din Master Planul General de Transport al României (MPGT) și este propus pentru finanțare din Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. Prin execuția lucrărilor prevăzute se prognozează creșterea volumului de transport, cu tendințe de dezvoltare socio-economică a zonelor, având un impact semnificativ. Impactul și contribuția lucrării duce și la creșterea economică la nivel regional și național, ducând la atractivitatea transportului feroviar de marfă și călători. Tronsoanele pe care se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii sunt: A) Pe linia 203 Podu Olt – Copșa Mică Fir II și linie simplă (2 tronsone/loturi) între km 386+011 - km 406+950; Lot 1 Ocna Sibiului – Loamneș, între km 405+115 – 405-449 și între km 405+450 – 406+950, L=1,834 km Lot 2 Tălmaciu – Sibiu fir II, între km 386+011 – 387+262 și între km 388+436 – 390+685, L=3,500 km B) Pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II (19 tronsoane/ loturi) între km 399+900 – km 435+600; Lot 3 Teiuș – Aiud fir I+II, între km 399+900 - 400+650, L = 3.000 km Lot 4 Teiuș – Aiud fir II, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km Lot 5 Teiuș – Aiud fir I, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km Lot 6 Teiuș – Aiud fir II, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km Lot 7 Teiuș – Aiud fir I, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km Lot 8 Teiuș – Aiud fir II, între km 407+200 – 411+750 , L = 4.550 km Lot 9 Teiuș – Aiud fir I, între km 407+200 – 411+750, L = 4.550 km. Lot 10 Teiuș – Aiud fir I+II, între km 411+750 – 412+850 , L = 2.200 km. Lot 11 Aiud - Unirea fir I+II, între km 412+850 – 414+800, L = 3.900 km. Lot 12 Aiud - Unirea fir I+II, între 414+800 – 417+100, L = 4.600 km. Lot 13 Aiud - Unirea fir I+II, între 417+100 – 419+250, L = 4.300 km. Lot 14 Aiud - Unirea fir I+II, între 419+250 – 421+800, L = 5.100 km. Lot 15 Aiud - Unirea fir I+II, între 421+800 – 424+500, L = 5.400 km. Lot 16 Aiud - Unirea fir I+II, între 424+500 – 427+000, L = 5.000 km. Lot 17 Unirea - Războieni fir I+II, între 427+000 – 429+700, L = 5.400 km. Lot 18 Unirea - Războieni fir I+II, între 429+700 – 432+200, L = 5.000 km. Lot 19 Unirea - Războieni fir I+II, între 432+200 – 433+200, L = 2.000 km Lot 20 Războieni – Călărași Turda fir I+II, între 433+200 – 434+000, L = 1.600 km. Lot 21 Războieni – Călărași Turda fir I+II, între 434+000 – 435+600, L = 3.200 km. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pâna în a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă. Descrierea detaliata a lucrarilor se regaseste in caietul de sarcini nr. 710/1/117/18.04.2022.
Interne Kennung: 2.1.C.174 _2022
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45234100 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Teiuș – Aiud fir I+II, între km 399+900 - 400+650, L = 3.000 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 3 Teiuș – Aiud fir I+II, între km 399+900 - 400+650, L = 3.000 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - Teiuș – Aiud fir II, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - LOT 4 - Teiuș – Aiud fir II, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - Teiuș – Aiud fir I, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 5 Teiuș – Aiud fir I, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 - Teiuș – Aiud fir II, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 6 Teiuș – Aiud fir II, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - Teiuș – Aiud fir I, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 7 Teiuș – Aiud fir I, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 - Teiuș – Aiud fir II, între km 407+200 – 411+750 , L = 4.550 km
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 8 Teiuș – Aiud fir II, între km 407+200 – 411+750 , L = 4.550 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 - Teiuș – Aiud fir I, între km 407+200 – 411+750, L = 4.550 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 9 Teiuș – Aiud fir I, între km 407+200 – 411+750, L = 4.550 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 - Teiuș – Aiud fir I+II, între km 411+750 – 412+850 , L = 2.200 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 10 Teiuș – Aiud fir I+II, între km 411+750 – 412+850 , L = 2.200 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 - Aiud - Unirea fir I+II, între km 412+850 – 414+800, L = 3.900 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 11 Aiud - Unirea fir I+II, între km 412+850 – 414+800, L = 3.900 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 - Aiud - Unirea fir I+II, între 414+800 – 417+100, L = 4.600 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 12 Aiud - Unirea fir I+II, între 414+800 – 417+100, L = 4.600 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 - Aiud - Unirea fir I+II, între 417+100 – 419+250, L = 4.300 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 13 Aiud - Unirea fir I+II, între 417+100 – 419+250, L = 4.300 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 - Aiud - Unirea fir I+II, între 419+250 – 421+800, L = 5.100 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 14 Aiud - Unirea fir I+II, între 419+250 – 421+800, L = 5.100 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 - Aiud - Unirea fir I+II, între 421+800 – 424+500, L = 5.400 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 15 Aiud - Unirea fir I+II, între 421+800 – 424+500, L = 5.400 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 - Aiud - Unirea fir I+II, între 424+500 – 427+000, L = 5.000 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 16 Aiud - Unirea fir I+II, între 424+500 – 427+000, L = 5.000 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 - Unirea - Războieni fir I+II, între 427+000 – 429+700, L = 5.400 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 17 Unirea - Războieni fir I+II, între 427+000 – 429+700, L = 5.400 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 - Unirea - Războieni fir I+II, între 429+700 – 432+200, L = 5.000 km.
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 18 Unirea - Războieni fir I+II, între 429+700 – 432+200, L = 5.000 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 - Unirea - Războieni fir I+II, între 432+200 – 433+200, L = 2.000 km
Beschreibung: Se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II între km 399+900 – km 435+600 - Lot 19 Unirea - Războieni fir I+II, între 432+200 – 433+200, L = 2.000 km. Conform - Caiet de sarcini, Grafic de executie si în conformitate cu antemăsurătorile puse la dispoziție de SRCF Brașov în ordinea tehnologică de execuție, cu respectarea strictă a programului pentru controlul calității lucrărilor.
Interne Kennung: 19