2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa Zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Przez nieruchomości mieszane rozumie się nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki 121 w Makowie Mazowieckim. Zadanie zostało podzielone na trzy części: 1) Pierwsza część obejmuje usługę zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki. 2) Druga część obejmuje usługę zagospodarowania odpadów komunalnych ulegających biodegradacji z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 3) Trzecia część obejmuje usługę zagospodarowania segregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
Interne Kennung: 6/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Usługa zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki
Beschreibung: Część I obejmuje Usługę zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki. Usługa ma być realizowana w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2026 roku
Interne Kennung: Część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dopuszcza zwiększenie ilości dostarczanych odpadów, jednakże nie więcej niż o 50 % ilości odpadów będących przedmiotem zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Usługa zagospodarowania odpadów komunalnych ulegających biodegradacji z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Część II obejmuje Usługę zagospodarowania odpadów komunalnych ulegających biodegradacji z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki. Usługa ma być realizowana w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2026 roku
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Usługa zagospodarowania segregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Część III obejmuje Usługę zagospodarowania segregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Miasta Maków Mazowiecki. Usługa ma być realizowana w okresie od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2026 roku
Interne Kennung: Część III
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dopuszcza zwiększenie ilości dostarczanych odpadów , jednakże nie więcej niż o 50% ilości odpadów będących przedmiotem zamówienia. Zamawiającemu przysługuje prawo skorzystania z opcji, zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zmniejszeniu zakresu zamówienia. Zamawiający dopuszcza możliwość nie wykorzystania całego limitu zamówienia na zagospodarowanie poszczególnych frakcji, ze szczególnym uwzględnieniem: opakowań ze szkła, opakowań z papieru i tektury, papieru i tektury, zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych innych niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 oraz urządzeń zawierających freony, na co Wykonawca wyraża zgodę. Uprawienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego w przypadku gdy uda mu się przekazać odpady do zagospodarowania bezpośrednio do instalacji zajmujących się przerabianiem surowców np. huty szkła, celulozy, punktu odbioru sprzętu elektrycznego i elektronicznego lub innej instalacji bez dodatkowego obciążania kosztami budżetu Zamawiającego, na co Wykonawca wyraża zgodę. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości zrealizowanych usług. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.