2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Partnera Finansującego, któremu BGK powierzy za wynagrodzeniem zadanie ustanowienia i zarządzania Społecznym Funduszem Kapitałowym w formie spółki celowej lub Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej (ASI)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wybór Partnera Finansującego (podmiotu wdrażającego Instrument Finansowy, Wykonawca), któremu BGK (Zamawiający) powierzy za wynagrodzeniem zadanie ustanowienia i zarządzania Społecznym Funduszem Kapitałowym w formie spółki celowej lub Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej (ASI). Z funduszu, o którym mowa powyżej udzielane będą jednostkowe Inwestycje na rzecz podmiotów ekonomii społecznej w ramach projektu „Europejskie instrumenty zwrotne na rzecz rozwoju ekonomii społecznej” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Interne Kennung: DZPU/57/DPE/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0004
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór Partnera Finansującego (podmiotu wdrażającego Instrument Finansowy, Wykonawca), któremu BGK (Zamawiający) powierzy za wynagrodzeniem zadanie ustanowienia i zarządzania Społecznym Funduszem Kapitałowym w formie spółki celowej lub Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej (ASI). Z funduszu, o którym mowa powyżej udzielane będą jednostkowe Inwestycje na rzecz podmiotów ekonomii społecznej w ramach projektu „Europejskie instrumenty zwrotne na rzecz rozwoju ekonomii społecznej” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. 2. Partner Finansujący zobowiązany będzie do utworzenia spółki celowej lub ASI, działającej na zasadach określonych w Ustawie o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (zwanej dalej Ustawą o funduszach). 3. Wykonawca poza wdrożeniem i zarządzaniem Instrumentem Finansowym „Społeczne Fundusze Kapitałowe” zobowiązany będzie do świadczenia doradztwa na rzecz Ostatecznych Odbiorców, które jest niezbędne dla właściwego wdrażania inwestycji. 4. Wykonawca zobowiąże się do Zawarcia/modyfikacji umowy spółki/ASI w przewidzianej prawem formie, po zawarciu Umowy Operacyjnej. Wykonawca zobowiązuje się do dokonania wymaganych prawem wpisów do odpowiednich rejestrów oraz uzyskania wszelkich niezbędnych zezwoleń na prowadzenie działalności przez ASI (o ile dotyczy). 5. Przez Wykonawcę (Partnera Finansującego) rozumie się podmiot publiczny lub prywatny, inny niż BGK, wybrany przez Zamawiającego na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych - do realizacji usługi polegającej na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym „Społeczne Fundusze Kapitałowe”. 6. Rolę Partnera Finansującego mogą pełnić banki lub instytucje finansowe w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwarty jest w SWZ i załącznikach, w szczególność w zał. nr 1 do SWZ - OPZ oraz zał. nr 2 - PPU.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia: Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ