2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu rekreacyjnego w zakresie urządzenia terenów zielonych i placu zabaw na działce geodezyjnej o nr ewid. 11816/19 na Osiedlu II w Suwałkach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu rekreacyjnego w zakresie urządzenia terenów zielonych i placu zabaw na działce geodezyjnej o nr ewid. 11816/19 na Osiedlu II w Suwałkach. 2. Szczegółowy przedmiot zamówienia zawiera załącznik Nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia zwany dalej OPZ. 3. UWAGA: Zamawiający informuje, że wystąpił do Miejskiego Konserwatora Zabytków z wnioskiem o wydanie zaleceń konserwatorskich dotyczących prac opisanych w OPZ. Zamawiający niezwłocznie udostępni otrzymane zalecenia. Zgodnie z załączonym OPZ, opracowaną dokumentację projektową należy uzgodnić z Miejskim Konserwatorem Zabytków. 4. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z: 1) OPZ, 2) zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków, 3) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454). 4) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458), 5) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 tj. z zm.), 6) obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego (Dz. U. z 2026 r., poz. 524, tj. ze zm.). - oraz innymi przepisami: przepisami szczegółowymi, obowiązującymi warunkami technicznymi, normami państwowymi i branżowymi, sztuką inżynierską, zasadami wiedzy technicznej, a także innymi aktami prawnymi dotyczącymi przedmiotu zamówienia. 5. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 99 ustawy Pzp. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli Wykonawca dokumentacji nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takim przypadku Wykonawca wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Przedmiot zamówienia winien być opisany zgodnie z art. 101 Ustawy Pzp. 6. Dokumentacja techniczna winna uwzględniać zapisy art. 100 Ustawy Pzp. tj. „W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników Zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Jeżeli wymagania, o których mowa w ust. 1, wynikają z aktu prawa Unii Europejskiej, przedmiot zamówienia, w zakresie wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, opisuje się przez odesłanie do tego aktu”. 7. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaków towarowych, patentów, pochodzenia itp. intencją Zamawiającego było przedstawienie "typu" towaru spełniającego wymagania Zamawiającego. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim wskazaniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". W związku z tym, dopuszczalne jest zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, które zagwarantuje nie gorsze parametry, standardy techniczno-jakościowe oraz funkcjonalne niż wskazane w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wskazać w złożonej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 8. Zamawiający informuje, że zamierza ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowej w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, wytycznymi programowymi oraz wymaganiami niezbędnymi do wykorzystania jej na potrzeby przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie.
Vorherige Bekanntmachung: 481149-2026
Interne Kennung: 29/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71421000 Landschaftsgärtnerische Gestaltung, 71420000 Landschaftsgestaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu rekreacyjnego w zakresie urządzenia terenów zielonych i placu zabaw na działce geodezyjnej o nr ewid. 11816/19 na Osiedlu II w Suwałkach.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71421000 Landschaftsgärtnerische Gestaltung