2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa instalacji OZE w Gminie Głuchów – etap II”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem i opracowaniem dokumentacji projektowej dla kompleksowego wykonania zadania inwestycyjnego pt. „Budowa instalacji OZE w Gminie Głuchów – etap II”. Zadanie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu instalacji: − instalacji fotowoltaicznych: 118 szt. − powietrznych pomp ciepła: 46 szt. o parametrach wskazanych w zestawieniu rozpoczynającym się na stronie nr 2 Programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), stanowiącego załącznik do SWZ. Przedmiotowe instalacje będą produkować energię cieplną lub energię elektryczną na potrzeby własne budynku mieszkalnego, na potrzeby którego zostanie zainstalowana. Podczas realizacji prac budowlanych/instalacyjnych wymagane jest używanie przez Wykonawcę sprzętów, które nie spowodują niekorzystnego wpływu na środowisko: posiadają niezbędne badania techniczne oraz są zasilane/ładowane ze źródeł OZE. W związku z tym wykonawca powinien wykorzystywać narzędzia typu wkrętarka, szlifierka kątowa, zgrzewarka, wózek widłowy zasilane elektrycznie i/lub posiadające akumulatory elektryczne, które będą ładowane energią elektryczną z OZE (np. fotowoltaika lub biogaz). W ramach przedmiotu zamówienia zachowana zostanie istniejąca zieleń - lokalizację części instalacji, która będzie musiała być wykonana na gruncie, należy tak lokalizować aby starać się zachowywać istniejącą zieleń, drzew nie należy wycinać. Wykonawca w ramach zadania inwestycyjnego przedłoży Zamawiającemu: − Projekt architektoniczno-budowlany, jeżeli jest wymagany przepisami prawa, − Projekt techniczny, − Projekt powykonawczy. Dokumentacja musi być wydrukowana na papierze ekologicznym, wytworzonym z legalnych zasobów leśnych, pozyskanych w sposób zrównoważony, spełniającym warunki co najmniej jednego z wymienionych certyfikatów PEFC Certified, PEFC Recycled, FSC 100%, FSC Mix, FSC Recycled, EU Ecolabel lub innego równoważnego certyfikatu tj.: dokumentu wystawionego przez organizację niezależną od Wykonawcy, upoważnioną do wystawienia dokumentu w kraju pochodzenia surowca i potwierdzającego takie same warunki jak określone w wymienionych powyżej certyfikatach, co zostanie potwierdzone stosownym oświadczeniem i dokumentami składanymi na etapie opracowania dokumentacji. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 / dwie części: Część 1: Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla prywatnych budynków mieszkalnych: zaprojektowanie instalacji, dostawa urządzeń oraz elementów instalacji, przeprowadzenie na miejscu montażu instalacji wraz z infrastrukturą towarzyszącą, systemem zarządzania energią EMS i przyłączeniem do wewnętrznej instalacji elektroenergetycznej oraz uruchomienie instalacji i instruktaż użytkowników – łącznie 118 kpl instalacji. Część 2: Dostawa i montaż instalacji powietrznych pomp ciepła dla prywatnych budynków mieszkalnych na potrzeby centralnego ogrzewania (c.o.) i przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.): wykonanie dokumentacji projektowych instalacji, dostawa urządzeń i elementów instalacji, przeprowadzenie na miejscu montażów instalacji w oparciu o wykonaną dokumentację projektową wraz z uruchomieniem i instruktażem – łącznie 46 kpl instalacji.
Interne Kennung: RG.271.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 42511110 Wärmepumpen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla prywatnych budynków mieszkalnych - łącznie 118 kompletów instalacji.
Beschreibung: Przewiduje się następujące instalacje, w ilościach: - Instalacje fotowoltaiczne funkcjonalnie powiązane z budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej do 300 m2: Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 2,75 kW - 22 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 3,30 kW – 15 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 3,85 kW – 13 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 4,40 kW – 15 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 4,95 kW - 5 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 5,50 kW - 2 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 6,05 kW - 4 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 6,60 kW - 2 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 7,15 kW - 3 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 7,70 kW - 5 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 8,80 kW - 2 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 9,35 kW - 2 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 11,00 kW - 1 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 12,10 kW - 22 szt. - Instalacje fotowoltaiczne funkcjonalnie powiązane z budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej ponad 300 m2: Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 3,85 kW – 1 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 4,95 kW - 1 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 6,05 kW - 1 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 7,70 kW - 1 szt. Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy min. 12,10 kW - 1 szt. Przedmiot zamówienia obejmuje zastosowanie innowacyjnego systemu zarządzania energią EMS. System ten ma za zadanie zarządzać energią elektryczną z instalacji PV. Będzie oparty o wykorzystanie algorytmu samouczącego się, który rozpoznaje sytuacje wprowadzenia energii do sieci z instalacji PV i reagującego na nadprodukcję poprzez załączenie dodatkowego obciążenia w obiekcie. System będzie miał możliwość: pomiaru energii pobieranej i wprowadzanej do sieci elektroenergetycznej, podłączenia odbiorów w obiekcie, które w przypadku nadprodukcji będą mogły zostać załączone celem zużycia energii elektrycznej w obiekcie, blokowania wypływu energii do sieci elektroenergetycznej. Algorytmy samouczące, znane również jako algorytmy uczenia maszynowego, znacząco wspomogą pracę instalacji fotowoltaicznej w domu prywatnym w kilku kluczowych obszarach: - Prognozowanie Produkcji Energii: Algorytm może analizować historyczne dane pogodowe i aktualne prognozy w celu dokładniejszego przewidywania ilości energii, jaką panele fotowoltaiczne będą w stanie wygenerować w danym dniu lub tygodniu. - Monitorowanie i Wykrywanie Usterki: Algorytm może monitorować wydajność każdego panelu i wykrywać nieprawidłowości, takie jak spadek mocy, które mogą wskazywać na potrzebę konserwacji lub naprawy. - Optymalizacja Zużycia Energii: Współpracując z inteligentnym systemem zarządzania domem, algorytm może uczyć się wzorców zużycia energii mieszkańców i proponować rozwiązania w celu zminimalizowania zużycia energii wtedy, gdy produkcja jest niska.
Interne Kennung: RG.271.6.2025 część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Dostawa i montaż instalacji powietrznych pomp ciepła dla prywatnych budynków mieszkalnych na potrzeby centralnego ogrzewania (c.o.) i przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) - łącznie 46 kpl instalacji.
Beschreibung: Dla instalacji przewiduje się zaprojektowanie, dostawę i montaż elementów adaptacji istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła c.o.+c.w.u. (jeśli będzie to konieczne). Przewiduje się następujące instalacje, w ilościach: - Powietrzne pompy ciepła c.o. i c.w.u. zlokalizowane w budynku mieszkalnym o powierzchni użytkowej do 300 m2: Instalacja powietrznej pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 8,00 kW – 5 szt. Instalacja powietrznej pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 11,00 kW – 8 szt. Instalacja powietrznej pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 13,00 kW – 9 szt. Instalacja powietrznej pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 15,00 kW – 10 szt. Instalacja powietrznej pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 20,00 kW – 12 szt. Adaptacja istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 8,00 kW – 5 szt. Adaptacja istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 11,00 kW – 8 szt. Adaptacja istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 13,00 kW – 9 szt. Adaptacja istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 15,00 kW – 10 szt. Adaptacja istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 20,00 kW – 12 szt. - Powietrzne pompy ciepła c.o. i c.w.u. zlokalizowane w budynku mieszkalnym o powierzchni użytkowej ponad 300 m2: Instalacja powietrznej pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 8,00 kW – 1 szt. Instalacja powietrznej pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 20,00 kW – 1 szt. Adaptacja istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 8,00 kW – 1 szt. Adaptacja istniejącego kotła stałopalnego do montażu pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej o mocy min. 20,00 kW – 1 szt.
Interne Kennung: RG.271.6.2025 część 2
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen