See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SOLUTII MEDICAMENTOASE 2026
Beschreibung: Autoritatea contractanta doreste sa raspunda necesitatilor identificate in cadrul spitalului,in baza referatului de necesitate nr.168/30.03.2026 aprobat de conducerea unitatii si avizate prin Hotararea nr. 3 /20.04.2026 a Consiliului de Administratie al Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare,actualizate conform publicarii modificarilor CANAMED .Misiunea SJUSM este prestarea unui act medical de calitate, într-un mediu sigur și confortabil,astfel încât pacienții să beneficieze de cele mai bune îngrijiri.Principiul de baza al politicii noastre in domeniul calitatii este orientarea catre pacient pentru ai identifica cat mai exact nevoile si asteptarile si a le satisface prin furnizarea de ingrijiri individualizate,tratand pacientul in unicitatea lui si nu boala ca patent general conceptualizat. In realizarea obiectivelor specifice ale institutiei este indispensabil rolul medicamentelor furnizate pacieților deoarece influențează în mod direct actul medical,gradul de satisfacție al pacienului și rezultatele obținute.Nu ne putem permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor prin expunerea la riscurile associate lipsei medicametelor.Astfel, in contextual celor mai sus mentionate, cu scopul asigurarii continuitatii aprovizionarii cu medicamente, autoritatea contractanta a organizat prezenta procedura de achizitie. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: CS: anual sau ori de cate ori este necesar, in functie de numarul de internari. AC: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile CS-ANEXA ; CS: Pentru fiecare lot in parte, cant est max in conformitate cu prevederile CS-ANEXA; CS: Pentru fiecare lot in parte, val. max a unui CS in conformitate cu prevederile CS-ANEXA; Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimate. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Interne Kennung: 3963722_2026_PAAPD1615735
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33692000 Arzneimittellösungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: COMBINATII (Clorură de sodiu 6,80 g Clorură de potasiu 0,30 g Clorură de magneziu hexahidrat 0,20 g Clorură de calciu dihidrat 0,37 g Acetat de sodiu trihidrat 3,27 g Acid L-malic 0,67 g) tip STEROFUNDIN sau echivalent 1000 ml sol pref flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 7200 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 38400 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 42048.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 224256.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 112128.00
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: COMBINATII (Clorură de sodiu 6,80 g Clorură de potasiu 0,30 g Clorură de magneziu hexahidrat 0,20 g Clorură de calciu dihidrat 0,37 g Acetat de sodiu trihidrat 3,27 g Acid L-malic 0,67 g) tip STEROFUNDIN sau echivalent concentratie 500 ml sol pref flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 7200 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 38400 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 35064.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 187008.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 93504.00
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ETOMIDAT-LIPURO 2 mg/ml-10 ml emulsie inj fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 12000 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 34968.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 174840.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 87420.00
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: GELATINUM tip Gelofusin sau echivalent 4g/100 ml-500 ml sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 12000 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 36432.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 182160.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 91080.00
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: GLUCOSUM 5%-250ml sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 84000 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 168000 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 310800.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 621600.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 310800.00
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: GLUCOSUM 10%-250ml sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 28800 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 96000 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 120960.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 403200.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 201600.00
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: GLUCOSUM 20% - 500ml sol.perf flacon/ punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 1200 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 8040.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 48240.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 24120.00
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: GLUCOSUM 20% - 250ml sol.perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 1200 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 7080.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 42480.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 21240.00
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: IBUPROFEN 400 mg sol.perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 14400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 57600 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 208944.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 835776.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 417888.00
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0010
Titel: IBUPROFEN 600 mg sol.perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 4800 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 19200 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 116400.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 465600.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 232800.00
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: METRONIDAZOLUM 5 mg/ml-100ml sol.perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 48000 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 192000 VALOARE MINIMA/24LUNI=214080.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 856320.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 428160.00
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0012
Titel: Nutritie punga tricamerala -emulsie perfuzabila ( (750 ml solutie aminoacizi+375 ml emulsie lipidica +750 ml solutie glucoza) tip NUTRIFLEX OMEGA PLUS NOVO sau echivalent 1875 ml emulsie perf punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 9600 VALOARE MINIMA/24LUNI=336000.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 1344000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 672000.00
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33692210 Nahrungsmittellösungen für parenterale Ernährung
Los: LOT-0013
Titel: PARACETAMOLUM 10mg/ml-100ml sol.perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 24000 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 216000 VALOARE MINIMA/24LUNI=136320.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 1226880.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 613440.00
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0014
Titel: Solutie NaCl 0.9% -3000 ml 3000 ml sol punga/ flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 24000 VALOARE MINIMA/24 LUNI=126000.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 1260000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 630000.00
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Solutie NaCl 0.9% -5000 ml 5000 ml sol punga/ flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 24000 VALOARE MINIMA/24LUNI=180000.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 1800000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 900000.00
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Solutie pentru decontaminare tip Prontoderm sau echivalent . Solutie incolora, gata de utilizare, fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida) si surfactanti, in apa. Utilizata pentru decolonizarea intregului corp prin curatare fizica a MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in med
Beschreibung: Solutie pentru decontaminare tip Prontoderm sau echivalent . Solutie incolora, gata de utilizare, fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida) si surfactanti, in apa. Utilizata pentru decolonizarea intregului corp prin curatare fizica a MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in mediul medical, cu efect sustinut de barierã antimicrobianã pentru prevenirea recolonizãrii prin flora tranzitorie. Inhibã înmultirea, rãspândirea si transmiterea MDRO si ajuta la reducerea mirosurilor. 0,1% -500 ml solutie flacon CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 12000 VALOARE MINIMA/24LUNI=96000.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 480000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 240000.00
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0017
Titel: Solutie tip Prontoral sau echivalent -apa de gura gata de utilizare, pentru decolonizarea MDRO a cavitatii bucale prin gargara.0.15% poliaminopropil biguanida (polihexanida), aroma, ciclamat de sodiu. Testata conform normelor EN 1040. Tolerabilitate crescuta a tegumentului si membranei mucoase, nu p
Beschreibung: Solutie tip Prontoral sau echivalent -apa de gura gata de utilizare, pentru decolonizarea MDRO a cavitatii bucale prin gargara.0.15% poliaminopropil biguanida (polihexanida), aroma, ciclamat de sodiu. Testata conform normelor EN 1040. Tolerabilitate crescuta a tegumentului si membranei mucoase, nu pateaza dintii. Adecvat pentru pacientii cu mucoase lezate (de exemplu pentru pacientul oncologic dupa tratamentul cu chimioterapice si / sau radioterapie). Reduce mirosul. Nu necesita clatire. Solutie pe baza de apa, ce contine substante cu potential alergenic redus, fara clorhexidina. 250 ml sol flacon CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 12000 VALOARE MINIMA/24LUNI=120000.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 600000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 300000.00
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Spuma pt. decontaminare tip Prontoderm sau echivalent - Spuma fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida) si surfactanti, in apa. Utilizata pentru decolonizarea intregului corp prin curatare fizica a MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in mediul medical, cu efect sustinut de
Beschreibung: Spuma pentru decontaminare tip Prontoderm sau echivalent - Spuma fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida) si surfactanti, in apa. Utilizata pentru decolonizarea intregului corp prin curatare fizica a MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in mediul medical, cu efect sustinut de barierã antimicrobianã pentru prevenirea recolonizãrii prin flora tranzitorie. Inhibã înmultirea, rãspândirea si transmiterea MDRO si ajuta la reducerea mirosurilor. Pentru uz extern. Flacon 200ml 200 ml spuma tub CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 12000 VALOARE MINIMA/24LUNI=120000.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 600000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 300000.00
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Solutie incolora,tip Prontoderm® C - sau echivalent, gata de utilizare, fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida) si surfactanti, in apa. Utilizata pentru decolonizarea in cazul cateterizării urinare, zonele peristomale sau in cazul utilizării sondelor de gastrostoma (zona uro-geni
Beschreibung: Solutie incolora,tip Prontoderm® C - sau echivalent, gata de utilizare, fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida) si surfactanti, in apa. Utilizata pentru decolonizarea in cazul cateterizării urinare, zonele peristomale sau in cazul utilizării sondelor de gastrostoma (zona uro-genitala, zona/ tuburi peg, zona peristomala) prin curatare fizica a MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in mediul medical, cu efect sustinut de barierã antimicrobianã pentru prevenirea recolonizãrii prin flora tranzitorie. Inhibã înmultirea, rãspândirea si transmiterea MDRO si ajuta la reducerea mirosurilor. 75 ml solutie flacon CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 12000 VALOARE MINIMA/24LUNI=40944.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 204720.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 102360.00
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Solutie tip Prontosan sau echivalent cu Apă purificată, surfactant betaină, 0,1% poliaminopropil biguanidă (polihexanid)pentru irigarea plagilor acute, cronice si a arsurilor, 350 ml solutie flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 12000 VALOARE MINIMA/24LUNI= 101640.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 508200.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 254100.00
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Gel nazal tip Prontoderm sau echivalent : 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida), glicerina, hidroxietilceluloza.Utilizata pentru decolonizarea/curatarea antimicrobiana a mucoasei nazale MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in mediul medical, cu efect sustinut de barierã antimicrobianã
Beschreibung: Gel nazal tip Prontoderm sau echivalent : 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida), glicerina, hidroxietilceluloza.Utilizata pentru decolonizarea/curatarea antimicrobiana a mucoasei nazale MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in mediul medical, cu efect sustinut de barierã antimicrobianã pentru prevenirea prin inhibarea inmultirii, raspandirii si transmiterii MDRO. Ajuta la reducerea mirosurilor. Pentru curatarea antimicrobiana a mucoasei nazale. Tub 30ml 0,1% -30 ml gel nazal tub CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/24LUNI= 76800.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 230400.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 115200.00
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Servetele mari impregnate cu solutie pe baza de polihexamida pt decolonizarea intregului corp pt pacientii imobilizati tip Prontoderm sau echivalent.Servetele gata de utilizare impregnate cu solutie incolora, gata de utilizare, fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida)si surfactant
Beschreibung: Servetele mari impregnate cu solutie pe baza de polihexamida pt decolonizarea intregului corp pt pacientii imobilizati tip Prontoderm sau echivalent.Servetele gata de utilizare impregnate cu solutie incolora, gata de utilizare, fara clatire 0,1% poliaminopropil biguanida (polihexanida)si surfactanti, in apa. Utilizata pentru decolonizarea intregului corp prin curatare fizica a MDRO (MRSA, VRE, ESBL) adecvat utilizarii in mediul medical, cu efect sustinut de barierã antimicrobianã pentru prevenirea recolonizãrii prin flora tranzitorie. Inhibã înmultirea, rãspândirea si transmiterea MDRO si ajuta la reducerea mirosurilor. 20x30 cm servetele buc CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/24LUNI= 11040.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 331200.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 165600.00
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: IMUNOGLOBULINA UMANA NORMALA sc tip HYQVIA sau echivalent 100mg/ml- 25 ml (IG 10%) sol sc flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 1200 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 979908.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 5879448.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 2939724.00
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline
Los: LOT-0024
Titel: IMUNOGLOBULINA UMANA NORMALA sc tip HYQVIA sau echivalent 100mg/ml- 50 ml (IG 10%) sol sc flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 1200 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 1905612.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 11433672.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 5716836.00
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: IMUNOGLOBULINA UMANA NORMALA sc tip HYQVIA sau echivalent 100mg/ml- 100 ml (IG 10%) sol sc flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 480 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 4800 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 1509043.20 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 15090432.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 7545216.00
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: AZTREONAM 2 g pulb pt sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 19200 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 275040.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 2200320.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 1100160.00
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: CEFAZOLIN 2g pulb pt sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/24 LUNI= 2400 CANTITATE MAXIMA/24 LUNI= 19200 VALOARE MINIMA/24 LUNI= 20904.00 VALOARE MAXIMA/24 LUNI= 167232.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI= 83616.00
Interne Kennung: 27