2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Výřezy nežádoucích dřevin v roce 2026 v EVL Oblík-Srdov-Brník, EVL Raná-Hrádek a jejím blízkém okolí, NPP Velký vrch u Vršovic”
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je provedení výřezů nežádoucích dřevin, včetně zátěru pařízků arboricidním prostředkem a likvidace vyřezané dřevní hmoty v EVL Oblík-Srdov-Brník, EVL Raná-Hrádek a jejím blízkém okolí, NPP Velký vrch u Vršovic.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Část 1 VZ – Výřezy nežádoucích dřevin v EVL Oblík-Srdov-Brník
Beschreibung: Práce budou probíhat na celkem 4 dílčích plochách. Výřez nežádoucích dřevin do výšky 1 m, 3 m a nad 3 m bude probíhat pomocí křovinořezu a motorové pily v závislosti na průměru dřevin na pařízku. Co nejdříve po výřezu bude provedeno ošetření pařízků arboricidním prostředkem na potlačení výmladnosti dřevin. Aplikace arboricidního prostředku bude provedena v souladu s platnými právními předpisy. Veškerá vyřezaná dřevní hmota bude odklizena z ošetřených ploch, max. do 10 % může být uložena na hromady, na místa mimo ošetřené plochy odsouhlasená pracovníky AOPK ČR, RP Správa CHKO České středohoří na podporu biodiverzity, ostatní hmota bude využita v souladu s platnými právními předpisy. Výřezy nežádoucích dřevin a nátěry pařízků arboricidním prostředkem budou provedeny v termínu od 1. 9. do 20. 11. 2026. Odstranění dřevní hmoty a její likvidace bude provedena do 31. 3. 2027. Podrobná specifikace je uvedena v příloze č. 4a – Specifikace opatření a položkový rozpočet pro část 1 a v příloze č. 5a – Zákresy nad mapovým podkladem (pro část 1).
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0003
Titel: Část 3 VZ – Výřezy nežádoucích dřevin v NPP Velký vrch u Vršovic
Beschreibung: Práce budou probíhat na celkem 2 dílčích plochách. Výřez nežádoucích dřevin nad 3 m bude probíhat pomocí motorové pily. Co nejdříve po výřezu bude provedeno ošetření pařízků arboricidním prostředkem na potlačení výmladnosti dřevin. Aplikace arboricidního prostředku bude provedena v souladu s platnými právními předpisy. Veškerá vyřezaná dřevní hmota bude odklizena z ošetřených ploch, max. do 10 % může být uložena na hromady, na místa mimo ošetřené plochy odsouhlasená pracovníky AOPK ČR, RP Správa CHKO České středohoří na podporu biodiverzity, ostatní hmota bude využita v souladu s platnými právními předpisy. Výřezy nežádoucích dřevin a nátěry pařízků arboricidním prostředkem budou provedeny v termínu od 1. 9. do 20. 11. 2026. Odstranění dřevní hmoty a její likvidace bude provedena do 31. 3. 2027. Podrobná specifikace díla je uvedena v příloze č. 4c – Specifikace opatření a položkový rozpočet pro část 3 a v příloze č. 5c – Zákresy nad mapovým podkladem (pro část 3).
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0002
Titel: Část 2 VZ – Výřezy nežádoucích dřevin v EVL Raná-Hrádek a jejím blízkém okolí
Beschreibung: Dle podmínek (výška a zapojení zmlazení dřevin) bylo vymezeno v rámci tzv. bílých strání pod Ranou celkem 9 dílčích ploch. Výřez nežádoucích dřevin do výšky 1 a 3 m bude probíhat pomocí křovinořezu příp. motorové pily v závislosti na průměru dřevin na pařízku. Co nejdříve po výřezu bude provedeno ošetření pařízků arboricidním prostředkem na potlačení výmladnosti dřevin. Aplikace arboricidního prostředku bude provedena v souladu s platnými právními předpisy. Veškerá vyřezaná dřevní hmota bude odklizena z ošetřených ploch, max. do 10 % může být uložena na hromady, na místa mimo ošetřené plochy odsouhlasená pracovníky AOPK ČR na podporu biodiverzity, ostatní hmota bude využita v souladu s platnými právními předpisy. Z důvodu ochrany ohrožených druhů a jejich živných rostlin se mechanizace pro svoz dřevní hmoty může po vyřezávaných plochách pohybovat pouze po trasách schválených pracovníky AOPK ČR. Výřezy nežádoucích dřevin a nátěry pařízků arboricidním prostředkem budou provedeny v termínu od 1. 9. do 20. 11. 2026. Odstranění dřevní hmoty a její likvidace bude provedena do 31. 3. 2027. Podrobná specifikace díla je uvedena v příloze č. 4b – Specifikace opatření a položkový rozpočet pro část 2 a v příloze č. 5b – Zákresy nad mapovým podkladem (pro část 2).
Interne Kennung: 2