2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare dotări (mobilier și echipamente medicale) în cadrul proiectului «Etajarea și modernizarea clădirii C5 în vederea furnizării serviciilor paliative în Orașul Videle», cod proiect 347769
Beschreibung: Obiectul procedurii de achiziție publică organizate de autoritatea contractantă ORAȘUL VIDELE îl reprezintă atribuirea, pe loturi, a contractelor de furnizare a dotărilor – mobilier și echipamente medicale – necesare funcționării clădirii C5 a Spitalului Orășenesc Videle, în cadrul proiectului „Etajarea și modernizarea clădirii C5 în vederea furnizării serviciilor paliative în Orașul Videle", cod proiect 347769, finanțat prin Programul Sănătate 2021–2027. Achiziția este împărțită în două loturi: LOT 1 – Mobilier (20 de poziții, 125 de bucăți), cu o valoare estimată de 463.720,00 lei fără TVA, și LOT 2 – Echipamente medicale (53 de poziții, 280 de bucăți), cu o valoare estimată de 3.542.330,00 lei fără TVA. Produsele, cantitățile și specificațiile tehnice minimale sunt prevăzute în anexele nr. 1 și nr. 2 la caietul de sarcini (Secțiunea II) și în fișele tehnice (formular F5) întocmite de proiectant. Furnizarea cuprinde livrarea, instalarea, punerea în funcțiune, testarea și instruirea personalului, în termen de maxim 60 de zile de la data semnării contractului, pentru fiecare lot în parte. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor: 20. În măsura în care solicitările de clarificări sau de informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut în anunțul de participare, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor acestor solicitări în a 11-a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor, în conformitate cu art. 160–161 din Legea nr. 98/2016. Persoanele cu funcții de decizie din cadrul autorității contractante, în sensul art. 60 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, sunt: Cornel Gogan – Primar; Pelcaru Dorel – Viceprimar; Cristina-Petronela Dorobanțu – Administrator public; Corina Nicoleta Ivan – Secretar general; Iorga Florin – Inspector comp Financiar contabilitate, Livia Cristina Toader – Arhitect-șef; Munteanu-Marica Dana Gabriela – Consilier achiziții publice; Codinca Lucian – Consilier Primar; Ionica Cristina Georgiana – Consilier, compartiment ADPP și Investiții Publice;Alexe Roxana- Asistent manager, Lixandru Viorela- Responsabil medical, expert cooptat: Gherfi Sebastian Marcel; consilieri locali: Lucian Petcu - Consilier local; Amalia-Corina Berechet - Consilier local;Laura-Silvia Drăghici-Consilier local; Marian Băjan-Consilier Local; Marinela-Monica Iorga- Consilier local; Violeta Crăciun- Consilier local; Mădălin-Victoraş Negrilă- Consilier local;Stan Rodica-Nutiana- Consilier Local;Marinel Grigore– Consilier local ,Marian Ţucan– Consilier local Elena-Coca Tudose – Consilier local; Valerica Şiţoiu – Consilier local; Liviu-Marian Niculae – Consilier local; Valentin Popescu – Consilier local; Micu Alexandru Razvan- Consilier local; Iancu Militaru – Consilier local.
Interne Kennung: 6853155_2026_PAAPD1633912
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: MOBILIER
Beschreibung: LOT 1 cuprinde furnizarea mobilierului și a dotărilor conexe necesare funcționării clădirii C5 – 20 de poziții, în cantitate totală de 125 de bucăți, conform anexei nr. 1 la caietul de sarcini și fișelor tehnice (formular F5) aferente lotului. Valoarea estimată a lotului este de 463.720,00 lei fără TVA. Furnizarea cuprinde livrarea, asamblarea, amplasarea, instalarea și, după caz, punerea în funcțiune a produselor la locul de instalare, precum și garanția comercială de minimum 24 de luni. Livrările se programează în prealabil cu autoritatea contractantă, corelat cu stadiul recepției lucrărilor la clădirea C5, potrivit pct. 3.5 din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0002
Titel: ECHIPAMENTE MEDICALE
Beschreibung: LOT 2 cuprinde furnizarea echipamentelor medicale, a dispozitivelor medicale și a echipamentelor IT conexe necesare furnizării serviciilor de îngrijiri paliative în clădirea C5 – 53 de poziții, în cantitate totală de 280 de bucăți, conform anexei nr. 2 la caietul de sarcini și fișelor tehnice (formular F5) aferente lotului. Valoarea estimată a lotului este de 3.542.330,00 lei fără TVA. Furnizarea cuprinde livrarea, instalarea, configurarea, punerea în funcțiune, testarea produselor și instruirea personalului desemnat de autoritatea contractantă, garanția comercială de minimum 24 de luni, precum și asigurarea disponibilității pieselor de schimb și a accesoriilor pentru o perioadă de minimum 5 ani de la data recepției. Livrările se programează în prealabil cu autoritatea contractantă, corelat cu stadiul recepției lucrărilor la clădirea C5, potrivit pct. 3.5 din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer, 30232110 Laserdrucker, 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie, 33192120 Krankenhausbetten