See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Palvelunhallintajärjestelmä Mico Botnia Oy Ab:lle
Beschreibung: Teese Botnia Oy Ab:n hankintapalvelut on pyytänyt Mico Botnia Oy:n toimeksiannosta tarjouksia palvelunhallintajärjestelmästä. Hankinnan kohde kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja muissa tarjouspyynnön liitteinä olevissa tarjouspyyntöasiakirjoissa. Hankinnan kohde Mico Botnia hankkii palvelunhallintajärjestelmän omaan käyttöön palvellakseen loppuasiakkaita tehokkaammin ja laadukkaammin sekä tarjotakseen asiakkaille monipuolisempia yhteydenottotapoja. Palvelunhallintajärjestelmän tulee mahdollistaa asiakkuuksien hallinnan yhteyshenkilöineen, palveluineen sekä sisältää palvelu- ja häriöpyyntöjen käsittelyn. Järjestelmän tulisi myös sisältää palveluportaalin. Mico Botnian palkka- ja talouspalveluiden asiakaspalvelussa, toimittaja- ja asiakashallinnassa on tunnistettu prosessien parannusmahdollisuuksia. Tavoitteena on loppuasiakkaiden ja toimittajien kanssa käytävä viestittelyn yhtenäistäminen ja tehostaminen. Muita tavoitteita on ongelmakohtien tunnistaminen palveluprosessien osalta, tietosuojan ja tietoturvan vahvistaminen, loppuasiakkaiden ja toimittajien käyttäjäkokemuksen parantaminen sekä seuranta- ja raportointiprosessien kehittäminen. Tavoitteena on myös saada asiakkaille käyttöön palveluportaaliratkaisu, jonka kautta palvelu- ja häiriöpyyntöjen luonti, seuraaminen ja tarkastelu toimii saumattomasti Mico Botnian asiantuntijoiden käyttämän palvelunhallintajärjestelmän kanssa. Tavoitteena on toteuttaa järjestelmän käyttöönotto elokuussa.
Interne Kennung: 596347
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
5. Los
Los: LOT-0000