See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz dzieci i uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 (z podziałem na 8 części)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zadanie pod nazwą: „Dowóz uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027” (z podziałem na 8 części), w tym: a) Część nr 1: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do ośrodka w Dąbrowie Górniczej”. b) Część nr 2: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkół i placówek w Katowicach”. c) Część nr 3: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu dzieci i uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkół i placówek w Mysłowicach”. d) Część nr 4: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) z terenu miasta Mysłowice do szkoły w Mysłowicach (Ławki)”. e) Część nr 5: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do ośrodka w Katowicach (Giszowcu)”. f) Część nr 6: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkoły w Katowicach (Nikiszowcu)”. g) Część nr 7: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkoły w Sosnowcu i ośrodka w Jaworznie”. h) Część nr 8: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu dzieci i uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) z terenu miasta Mysłowice do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Mysłowicach”. Zakres usługi będzie obejmował: a) Odbiór dzieci i uczniów o godzinie i w miejscu ustalonym przez Wykonawcę z rodzicami/opiekunami prawnymi i Zamawiającym. b) Dowóz do szkół i placówek zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. c) Odbiór dzieci i uczniów o godzinach ustalonych przez Wykonawcę ze szkołami, ośrodkami i placówkami oświatowymi. d) Dowóz dzieci i uczniów do domów zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. Zadania i obowiązki przewoźnika (kierowcy): a) Dbanie o bezpieczne wejście, przewóz i wyjście z pojazdu dzieci i uczniów. b) Zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przewozu dzieci i uczniów poprzez dostosowanie prędkości do warunków drogowych, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. c) Zapewnienie transportu zastępczego w razie awarii pojazdu. d) Dbanie o stan techniczny pojazdu, wykonywanie obsługi codziennej, utrzymywanie czystości i estetyki pojazdu. e) Posiadanie czytelnego identyfikatora z imieniem i nazwiskiem, przypiętego w widocznym miejscu. f) Współpraca z opiekunem oraz wzajemne powiadamianie się o występujących problemach, niedogodnościach, zagrożeniach. g) Kierowcy oraz osoby sprawujące opiekę nad dziećmi i uczniami muszą posiadać ważne badania lekarskie, przeszkolenie w zakresie przepisów BHP i p. poż. oraz udzielania pierwszej pomocy. h) Gdy wystąpi kolizja drogowa, zdarzenie utrudniające dojazd, podejmowanie wspólnie z opiekunem działań zmierzających w pierwszej kolejności do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i uczniom, a także do zminimalizowania strat materialnych. i) Przewoźnik ponosi całkowitą odpowiedzialność za szkody wynikłe z ruchu pojazdów i przewozu dzieci i uczniów niepełnosprawnych, przy uwzględnieniu obowiązujących zasad wynikających z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. j) Zachowanie w tajemnicy danych adresowych dowożonych dzieci i uczniów i nie przekazywanie ich osobom postronnym. k) Wykonawca gwarantuje bezpieczeństwo osób i mienia podczas wykonywania usług przewozu dzieci i uczniów. Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna, spowodowana działaniem lub zaniechaniem działania Wykonawcy. Wykonawca zamówienia musi realizować je zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności w zgodzie z: ustawą z dnia 6 września 2001 r. o Transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1490 ze zm.), ustawą z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 285 ze zm.) oraz ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.). l) Wykonawca ma obowiązek zadbać o to, aby dzieci i uczniowie w czasie przewozu znajdowali się pod opieką osób (kierowcy i opiekunowie) w żaden sposób nie budzących wątpliwości, że mogą zajmować się dziećmi i uczniami w tym w szczególności nie były karane za przestępstwa przeciwko nieletnim i nietykalności cielesnej oraz nie orzeczono wobec nich zakazu działalności oświatowej i nie figurują w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Zadania i obowiązki opiekuna: a) Posiadanie czytelnego identyfikatora z imieniem i nazwiskiem, przypiętego w widocznym miejscu. b) Dbanie o bezpieczne wejście, przewóz i wyjście z pojazdu dziecka i ucznia (w tym z niepełnosprawnościami), opiekuje się, służy pomocą i radą dzieciom i uczniom (w tym z niepełnosprawnościami). c) Odbieranie dzieci i uczniów od rodziców/opiekunów prawnych spod domu przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. d) Po dowiezieniu do szkoły lub placówki przyprowadzanie dzieci i uczniów do szatni i przekazanie osobie dyżurującej, po zakończeniu zajęć odbieranie dzieci i uczniów z szatni ze szkoły, ośrodka lub placówki i po dowiezieniu przekazywanie pod opiekę rodzicom/opiekunom prawnym. e) Zwracanie uwagi na właściwe zachowanie się dzieci i uczniów podczas przejazdu. f) Współpracowanie z dyrektorami szkół, ośrodków i placówek zgłaszając zmiany dotyczące stanu przewozu dzieci i uczniów (w tym z niepełnosprawnościami), czasu rozpoczęcia i zakończenia usługi itp. g) W przypadku awarii pojazdu przewożącego
Vorherige Bekanntmachung: 264263-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do ośrodka w Dąbrowie Górniczej”
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełno sprawnościami z terenu miasta Mysłowice do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej ul. Swobodna 59, trasa przewozu według Załącznika nr 2 do SWZ – adresy uczniów dowożonych przez miasto Mysłowice (ok. 80 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 9 osób minimum jednym pojazdem oraz przewóz 2 osób jednym pojazdem. Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów samochodowych w środki łączności (np. telefon komórkowy), a pojazdy samochodowe powinny odpowiadać warunkom technicznym oraz posiadać niezbędne wyposażenie określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki transportu oraz punktualność realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo uczniów w czasie przewozu, w drodze od pojazdów samochodowych do placówki i z placówki do pojazdów samochodowych. Wykonawca współpracuje z Zamawiającym, dyrektorem placówki oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, wykonawca jest zobowiązany zapewnić opiekę co najmniej dwóch osób dorosłych przewożonym uczniom (opiekuna – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu uczniów do i z placówki. Do obowiązków opiekuna należy: dbanie o bezpieczeństwo uczniów w czasie jazdy, pomoc uczniom w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów samochodowych, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem uczniów do placówki oraz bezpiecznym powrotem do domu. Pojazdy samochodowe, przewożące do 9 osób muszą być przystosowane do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami i młodzieży z niepełnosprawnościami na wózkach inwalidzkich. Zamawiający nie wymaga pojazdu przystosowanego do przewozu osób na wózkach w przypadku przewozu dla 2 osób. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 193.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkół i placówek w Katowicach”
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełno sprawnościami z terenu miasta Mysłowice do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach ul. Grażyńskiego 17, Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" w Katowicach, ul. Harcerzy Września 1939 nr 5, Szkoły Podstawowej nr 7 Specjalnej w Katowicach ul. Szkolna 5, Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach ul. Rolna 22, trasa przewozu według Załącznika nr 2 do SWZ – adresy dzieci i uczniów dowożonych przez miasto Mysłowice (ok. 150 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 16 osób realizowany minimum dwoma pojazdami. Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów samochodowych w środki łączności (np. telefon komórkowy), a pojazdy samochodowe powinny odpowiadać warunkom technicznym oraz posiadać niezbędne wyposażenie określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki transportu oraz punktualność realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo dzieci i uczniów w czasie przewozu, w drodze od pojazdów samochodowych do szkół, placówek i ze szkół, placówek do pojazdów samochodowych. Wykonawca współpracuje z Zamawiającym, dyrektorami placówek oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, wykonawca jest zobowiązany zapewnić opiekę co najmniej dwóch osób dorosłych przewożonym dzieciom, uczniom i młodzieży (opiekuna – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu dzieci i młodzieży do i ze szkół i placówek. Do obowiązków opiekuna należy: dbanie o bezpieczeństwo dzieci i uczniów w czasie jazdy, pomoc dzieciom i uczniom w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów samochodowych, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem dzieci i uczniów do placówek oraz bezpiecznym powrotem do domu. Pojazdy samochodowe muszą być przystosowane do przewozu dzieci z niepełno sprawnościami i młodzieży z niepełnosprawnościami na wózkach inwalidzkich. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 193.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu dzieci i uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkół i placówek w Mysłowicach”
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu dzieci i uczniów z niepełno sprawnościami z terenu miasta Mysłowice do Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach ul. Hlonda 14, Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach ul. Wały 4, Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mysłowicach ul. Górnicza 4, Przedszkola Integracyjnego w Mysłowicach ul. Portowa 11a, Przedszkola nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach ul. Kawy 4, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego z Oddziałem Specjalnym "Zielona Lokomotywa" w Mysłowicach ul. Wałowa 7, ul. Mieczysława Jastruna 2d, ul. Górnośląska 5, Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej "KOMPAS" w Mysłowicach ul. Wałowa 7, trasa przewozu według Załącznika nr 2 do SWZ – adresy dzieci i uczniów dowożonych przez miasto Mysłowice (ok. 200 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 85 osób minimum dwoma pojazdami. Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów samochodowych w środki łączności (np. telefon komórkowy), a pojazdy samochodowe powinny odpowiadać warunkom technicznym oraz posiadać niezbędne wyposażenie określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki transportu oraz punktualność realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo dzieci i uczniów czasie przewozu, w drodze od pojazdów samochodowych do szkół, placówek i ze szkół, placówek do pojazdów samochodowych. Wykonawca współpracuje z Zamawiającym, dyrektorami szkół i placówek oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, wykonawca jest zobowiązany zapewnić opiekę co najmniej dwóch osób dorosłych (opiekunów – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu dzieci i uczniów do i ze szkół i placówek. Do obowiązków opiekuna należy: dbanie o bezpieczeństwo dzieci i uczniów w czasie jazdy, pomoc dzieciom i uczniom w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów samochodowych, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem dzieci i uczniów do szkół i placówek oraz bezpiecznym powrotem do domu. Pojazdy samochodowe muszą być przystosowane do przewozu dzieci z niepełno sprawnościami i młodzieży z niepełnosprawnościami na wózkach inwalidzkich. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 208.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) z terenu miasta Mysłowice do szkoły w Mysłowicach (Ławki)”
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) z terenu miasta Mysłowice do Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach ul. Piastów Śląskich 8 i ul. Dzierżonia 26, trasa przewozu według Załącznika nr 2 do SWZ – adresy uczniów dowożonych przez miasto Mysłowice (około 30 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 61 osób minimum jednym pojazdem. Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów samochodowych w środki łączności (np. telefon komórkowy), a pojazdy powinny odpowiadać warunkom technicznym oraz posiadać niezbędne wyposażenie określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki transportu oraz punktualność realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo uczniów w czasie przewozu, w drodze od pojazdów do szkoły i ze szkoły do pojazdów. Wykonawca współpracuje z Zamawiającym, dyrektorem szkoły oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Wykonawca zobowiązany jest, podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, zapewnić opiekę co najmniej jednej osoby dorosłej przewożonym dzieciom (opiekuna – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu uczniów do i ze szkoły. Do obowiązków opiekuna należy: dbanie o bezpieczeństwo uczniów w czasie jazdy, pomoc uczniom w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem uczniów do szkoły oraz bezpiecznym powrotem do domu. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 193.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do ośrodka w Katowicach (Giszowcu)”.
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełno sprawnościami z terenu miasta Mysłowice do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego im. dr Marii Trzcińskiej – Fajfrowskiej w Katowicach ul. Gościnna 8 (Warsztaty Terapii Zajęciowej - ul. Wojciecha 23), trasa przewozu według Załącznika nr 2 do SWZ – adresy dzieci dowożonych przez miasto Mysłowice (ok 60 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 8 osób co najmniej jednym pojazdem. Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów samochodowych w środki łączności (np. telefon komórkowy), a pojazdy samochodowe powinny odpowiadać warunkom technicznym oraz posiadać niezbędne wyposażenie określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki transportu oraz punktualność realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo uczniów w czasie przewozu, w drodze od pojazdów samochodowych do placówki i z placówki do pojazdów samochodowych. Wykonawca współpracuje z Zamawiającym, dyrektorami placówek oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, wykonawca jest zobowiązany zapewnić opiekę co najmniej jednej osoby dorosłej przewożonym uczniów (opiekuna – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu uczniów do i z placówki. Do obowiązków opiekuna należy: dbanie o bezpieczeństwo uczniów w czasie jazdy, pomoc uczniom w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów samochodowych, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem uczniów do placówki oraz bezpiecznym powrotem do domu. Pojazdy samochodowe muszą być przystosowane do przewozu dzieci z niepełno sprawnościami i młodzieży z niepełnosprawnościami na wózkach inwalidzkich. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 238.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkoły w Katowicach (Nikiszowcu)”
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do Szkoły Podstawowej nr 6 Specjalnej w Katowicach, ul. Zamkowa 2A, trasa przewozu według Załącznika nr 2 do SWZ – adresy dzieci dowożonych przez miasto Mysłowice (ok 60 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 10 osób minimum jednym pojazdem. Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów samochodowych w środki łączności (np. telefon komórkowy), a pojazdy samochodowe powinny odpowiadać warunkom technicznym oraz posiadać niezbędne wyposażenie określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki transportu oraz punktualność realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo uczniów w czasie przewozu, w drodze od pojazdów samochodowych do szkoły i ze szkoły do pojazdów samochodowych. Wykonawca współpracuje z Zamawiającym, dyrektorem szkoły oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, wykonawca jest zobowiązany zapewnić opiekę co najmniej jednej osoby dorosłej przewożonym uczniom (opiekuna – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu uczniów do i ze szkoły. Do obowiązków opiekuna należy: dbanie o bezpieczeństwo uczniów w czasie jazdy, pomoc uczniom w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów samochodowych, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem uczniom do szkoły oraz bezpiecznym powrotem do domu. Pojazdy samochodowe muszą być przystosowane do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami i młodzieży z niepełnosprawnościami na wózkach inwalidzkich. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 193.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów niepełnosprawnościami z terenu miasta Mysłowice do szkoły w Sosnowcu i ośrodka w Jaworznie”
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów z niepełno sprawnościami z terenu miasta Mysłowice do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, ul. Franciszkańska 5a oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie, ul. Wolności 11 trasa przewozu według Załącznika nr 2 do SWZ - adresy uczniów dowożonych przez miasto Mysłowice (ok. 70 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 8 osób minimum jednym pojazdem. Wykonawca odpowiadać będzie za opiekę i bezpieczeństwo uczniów z niepełnosprawnościami w czasie przewozu, w drodze od pojazdu samochodowego do szkoły/ośrodka i ze szkoły/ośrodka do pojazdu samochodowego. Wykonawca współpracować będzie z Zamawiającym, dyrektorem szkoły/ośrodka oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić opiekę co najmniej jednej osoby dorosłej przewożonym uczniom z niepełnosprawnościami (opiekuna – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu uczniów do i ze szkoły/ośrodka. Do obowiązków opiekuna będzie należeć: dbanie o bezpieczeństwo uczniów z niepełnosprawnościami w czasie jazdy, pomoc w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów samochodowych, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem do szkoły/ośrodka oraz bezpiecznym powrotem do domu. Pojazdy samochodowe muszą być przystosowane do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami i młodzieży z niepełnosprawnościami na wózkach inwalidzkich. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 193.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu dzieci i uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) z terenu miasta Mysłowice do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Mysłowicach”
Beschreibung: Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu dzieci i uczniów (w tym z niepełnosprawnościami) z terenu miasta Mysłowice, uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Mysłowicach, ul. Wybickiego 79 do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Mysłowicach ul. Laryska 101 (około 6 km tam i z powrotem). Zamawiający przewiduje przewóz do 26 osób realizowany minimum jednym pojazdem, realizowany 5 kursami w ciągu dnia roboczego. Pierwszy kurs rozpoczyna się nie wcześniej niż od godziny 7:30, natomiast ostatni kurs zakończy się nie później niż o 16:30, przy czym maksymalna liczba dzieci i uczniów podczas jednego kursu wynosi 20 (dokładny rozkład trasy przewozu zostanie przekazany Wykonawcy przed rozpoczęciem roku szkolnego 2026/2027). Wykonawca jest zobowiązany do wyposażenia pojazdów samochodowych w środki łączności (np. telefon komórkowy), a pojazdy samochodowe powinny odpowiadać warunkom technicznym oraz posiadać niezbędne wyposażenie określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Wykonawca zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki transportu oraz punktualność realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo dzieci i uczniów w czasie przewozu, w drodze od pojazdów samochodowych do placówki i z placówki do pojazdów samochodowych. Wykonawca współpracuje z Zamawiającym, dyrektorem placówki oraz rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie objętym realizowanym zamówieniem. Podczas całego okresu realizacji przedmiotu zamówienia, wykonawca jest zobowiązany zapewnić opiekę co najmniej jednej osoby dorosłej przewożonym uczniom (opiekuna – niezależnie od kierowcy, w każdym pojeździe co najmniej jeden opiekun). Opiekunem może być osoba pełnoletnia dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu uczniów do i z placówki. Do obowiązków opiekuna należy: dbanie o bezpieczeństwo uczniów w czasie jazdy, pomoc uczniom w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdów samochodowych, czuwanie nad bezpiecznym dotarciem uczniów do placówki oraz bezpiecznym powrotem do domu. Szacunkowa ilość dni do przewozu wynosi 81.
Interne Kennung: 8