576673-2026 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von Wasserzählern – Modernizacja budynków i lokali komunalnych w zakresie wymiany wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników ciepła
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizacja budynków i lokali komunalnych w zakresie wymiany wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników ciepła
Beschreibung1. Dostawa wraz wymianą 1262 szt. wodomierzy wody zimnej wyposażonych w urządzenia do zdalnego odczytu. 2. Dostawa wraz z wymianą 676 szt. wodomierzy wody ciepłej wyposażonych w urządzenia do zdalnego odczytu. 3. Dostawa wraz z wymianą/ montażem 882 szt. ciepłomierzy wyposażonych w urządzenia do zdalnego odczytu. 4. Wykonanie dodatkowych gniazd wodomierzowych w 181 lokalach wraz z montażem 181 wodomierzy wody zimnej wyposażonych w urządzenia do zdalnego odczytu, 5. Dostawa i montaż 357podzielników ciepła wyposażonych w urządzenia do zdalnego odczytu. 6. Montaż 3001 szt. zaworów kulowych. 7. Dostawa oprogramowania wraz z udzieleniem licencji (na okres 5 lat) na konfigurację i odczyt do obsługi systemu zdalnych odczytów (dla min. 3358 szt. Wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników ciepła) wraz z 2 szt. przenośnych modemów radiowych (modułów komunikacyjnych umożliwiających współpracę z mobilnymi urządzeniami do odczytu (laptop, tablet lub smartphone); 8. Wdrożenie systemu i jego konfiguracja z urządzeniami (wodomierze, ciepłomierze, podzielniki ciepła, modemy radiowe, mobilne urządzenia do odczytu) wraz z przeprowadzeniem jednorazowego szkolenia odczytowego II. Przedmiotem prawa opcji jest udzielenie zamówienia tożsamego z zakresem zamówienia podstawowego do 30% wartości zamówienia podstawowego
Interne KennungZBILK.IOZP.AC.241.P.11.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający opublikował w dniu 15.06.2026 r. w Suplemencie do Dz. Urz. UE (numer publikacji ogłoszenia 409828-2026) wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 PZP, które zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Ogłoszenie zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50411100 Reparatur und Wartung von Wasserzählern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45330000 Installateurarbeiten, 38550000 Zähler
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 38550000 Zähler
Optionen
Beschreibung der OptionenW tracie obowiązywania umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa opcji polegającego na realizacji dodatkowych dostaw i prac instalacyjno-montażowych, tożsamych z zamówieniem podstawowym, w wysokości do 30% wartości zamówienia podstawowego (dalej „Prawo opcji”). Prawo opcji zostanie wykonane w budynkach mieszkalnych i lokalach użytkowych, będących w zasobie mieszkaniowym Gminy Miasta Gdynia,. Zamawiający uprawniony będzie do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Prawa opcji, nie później niż w terminie do 90 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie i planie finansowym jednostki i w przypadku zwiększenia się potrzeb Zamawiającego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie zgodnie ze złożoną przez Wykonawcę w przetargu ofertą. Skorzystanie z Prawa opcji przez Zamawiającego nie jest obowiązkowe. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Strony dopuszczają możliwość złożenia oświadczenia o skorzystaniu z Prawa opcji w formie pisemnej, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej. W przypadku złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa opcji za pośrednictwem e-maila, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego potwierdzenia otrzymania oświadczenia. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa opcji w części, nie wyklucza uprawnienia Zamawiającego do późniejszego, do czasu upływu terminów wskazanych powyżej, złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji w pozostałym zakresie. Skorzystanie z Prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Do wykonania dostaw i robót w ramach Prawa opcji ma zastosowanie Umowa.