576680-2026 - Ergebnis
Schweden – Softwarepaket und Informationssysteme – Rekryteringssystem
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rekryteringssystem
Beschreibung: Region Stockholm har behov att upphandla ett modernt webbaserat rekryteringssystem som stödjer verksamhetens övergripande rekryteringsprocesser. Rekryteringssystemet ska stödja följande huvudproceser:· Kompetensbaserad rekrytering (inkl. sakkunnigprövning)· Ansökningar om sommarjobb för ungdomar med slumpgenerator· Ansökningar gällande praktik och exjobb för studenter. · Volymrekrytering Närmare beskrivning av processerna framgår av bilaga U1 Kravspecifikation. Antalet processer och dess innehåll kan komma att förändras under avtalstiden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123018:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79600000 Personaleinstellung, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 48517000 IT-Softwarepaket