See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie konserwacji, eksploatacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Wieliczka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie konserwacji, eksploatacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Wieliczka należącego do TAURON Nowe Technologie SA Plac Powstańców Śląskich 20, 53-314 Wrocław oraz Gminy Wieliczka podwieszonego na wspólnej sieci. Konserwacją, eksploatacją oświetlenia ulicznego objętych jest na terenie gminy Wieliczka: - Ogólna ilość opraw świetlnych na terenie miasta i gminy Wieliczka wynosi: 7 386 szt. z czego: • 5 075 szt. - liczba opraw świetlnych wg stanu na dzień 28.10.2025 r. należących do TAURON Dystrybucja Nowe Technologie SA co stanowi ok. 68,71% ogólnej ilości opraw. • 2 311 szt. - liczba opraw świetlnych wg stanu na dzień 28.10.2025 r. należących do Gminy Wieliczka co stanowi 31,28% ogólnej ilości opraw. 2. Zakres czynności, będących przedmiotem zamówienia na terenie Gmina Wieliczka bez napraw uszkodzeń i szkód spowodowanych przez osoby trzecie, w szczególności obejmuje: 2.1) Oględziny infrastruktury oświetleniowej. 2.2) Wykonywanie wymaganych pomiarów infrastruktury oświetleniowej. 2.3) Wymiana niesprawnych źródeł światła. 2.4) Utrzymywanie opraw w czystości – wykonywane podczas prac eksploatacyjnych. 2.5) Utylizacja zużytych źródeł światła pochodzących z wymiany. 2.6) Lokalizacja i naprawa uszkodzeń linii kablowej i napowietrznej, wymiana uszkodzonych odcinków linii. 2.7) Utrzymywanie tabliczek zaciskowo – bezpiecznikowych słupów oświetleniowych w sprawności technicznej z uniemożliwieniem dostępu do wnęk słupowych osobom postronnym oraz wymiana uszkodzonych zamknięć wnęk słupowych. 2.8) Utrzymanie sprawności technicznej opraw oświetleniowych przez wymianę ich poszczególnych elementów (dławików, układów zapłonowych, kondensatorów, obcinkę gałęzi drzew w rejonie opraw, linii zasilających itp.) 2.9) Wymiana uszkodzonych przewodów zasilających w słupach i wysięgnikach. 2.10) Wymiana uszkodzonych elementów zabezpieczających oprawy oświetleniowe oraz dostosowanie zabezpieczeń do poboru mocy. 2.11) Bieżąca kontrola i utrzymywanie rozdzielnic oświetleniowych w dobrej sprawności technicznej poprzez ich konserwację i wymianę uszkodzonych elementów sterowniczych i zabezpieczających. 2.12) Kontrola prawidłowości czasów załączania i wyłączania oświetlenia oraz wymiana uszkodzonych elementów urządzeń sterowania. 2.13) Odnawianie i uzupełnianie brakujących napisów informacyjnych na słupach, latarniach i szafkach sterowniczo – zabezpieczeniowych. 2.14) Prowadzenie dokumentacji techniczno – ruchowej z aktualizowaniem oznakowania informacyjnego, o którym mowa w pkt. 3.2.12). 3. Wspólny słownik zamówień publicznych CPV: 50232000-0 Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów 50232100-1 Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego 50232110-4 obsługa instalacji oświetlenia ulicznego 4. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, a Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy (na okres co najmniej realizacji przedmiotu zamówienia) wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie realizacji w/w zamówienia, polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277, 807, 1423 z późn. zm.). Czynności o których mowa wyżej to: - obsługa urządzeń, maszyn i sprzętu, środków transportu do wykonania opisanej usługi. 4.1) Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji wypełniania przez Wykonawcę/podwykonawcę nałożonych na niego obowiązków w czasie realizacji zamówienia poprzez żądanie od Wykonawcy/podwykonawcy przedstawienia oświadczenia jak wyżej lub następujących dokumentów: a) oświadczenia zatrudnionego pracownika, b) oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, c) Poświadczonej/ych za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, lub (i) d) Dokumentów np. zaświadczenia właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy (wraz z informacją o liczbie odprowadzanych składek)lub (i) e) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z RODO, − zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.
Interne Kennung: GZD4332.42.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232000 Wartung von öffentlichen Beleuchtungseinrichtungen und Verkehrsampeln
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen, 50232110 Betriebsbereitmachung von öffentlichen Beleuchtungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001