See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af tømningsordning for samletanke og bundfæld-ningstanke mv
Beschreibung: Læsø Vand A/S udbyder hermed opgaven med tømning af samletanke og bundfæld-ningstanke omfattet af den obligatoriske kommunale tømningsordning på Læsø. End-videre ønskes der indhentet priser på lejlighedsvis spuling af forsyningens kloakker og pumpestationer. Opgaver omkring spuling af Forsyningens anlæg vil foregå efter rekvisition på baggrund af enhedspriser oplyst i tilbudslisten. Det præcise omfang af og variationer i opgaven er nærmere beskrevet i ydelsesbe-skrivelsen (bilag 1), hvor også arbejdsbeskrivelse og betingelser for udførelse af op-gaven fremgår. Opgaven udbydes for en periode på 4 år, fra 1. februar 2026 – 31. januar 2030, med mulighed for to respektive, individuelle forlængelser af 1 års varighed.
Vorherige Bekanntmachung: 751611-2025
Interne Kennung: 601820
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513700 Schlammtransport
5. Los
Los: LOT-0000